Loni byla ve slevě, tak jsem trochu koupil, plán byl držet do 500 a střelit. Ale pokud by se ji dařilo jako poslední roky, tak bych tam viděl potenciál i na delší dobu. (2x split za poslední 3 roky, celkem x12 to je obrovský růst)

Jen podoktknutí k diskuzi níže. Je počkejte až odtajní Mexiko, (za kolik minut a s jakými náklady se vyrobí jedno auto) troufám si předpovědět že v automotiv zase budou přemýšlet o tom kolik let jsou ve výrobních postupech všichni pozadu. A to je jen auto. Hlavní příjmy Tesly budou jinde. Muskovi je celkem jedno s jakou marží bude prodávat auta protože věří že hlavní příjmy budou jinde. Proto před nedávnem trochu popíchl, když prohlásil že na marže z prodeje aut se neupíná a bylo by proveditelné že by mohly být nulové. To by byl teprve masakr. A co se týká toho že prý dělají šroty, @mareksunovsky  tak tenhle názor jsem od nikoho kdo má nebo provozuje Teslu ve fleetu neslyšel/nečetl, všichni naopak vyzdvihují že náklady na provoz jsou menší.

Super příspěvek.

To Mexiko možná bude ještě průser s povolením stavby, ale next gen compact car se prej začne vyrábět už příští rok v Austinu a pak nejspíš Čína, možná nová továrna v Indii či jinde kde nebude (takovej) problém s povolením výstavby továrny. S tím, jak bude Optimus čím dál tím užitečnější, tak nebudou potřebovat ani tolik lidí na to.

A z vlastní zkušenosti můžu říct, že Tesla šroty nedělá 😁 Za 10 měsíců veškerý náklady zatím jen nabíjení a 2x výměna gum (zimní/letní). Na "palivu" šetřím cca 4k/měs ale to hlavně proto, že jsem předtím měl Focuse 1.0 a jezdil hodně málo. Zrovna včera jsem řešil, že servisák, co mi měnil gumy, bude kupovat nějakou ojetou elektriku, že mu to ušetří cca 10k/měs na popojíždění po městě.

Super já zatim jezdím hybridem od Toyoty, ale je to jen proto že nemám fotovoltaiku, s tou čekám až se k nám konečně dostane solar roof Tesly. Ale potom je plán pořídit "vše v jednom" 🙂

První rok ,dva až budete mít nahvízdano 350 000km jak na s dieslem tak se můžeme bavit.

Tolik jezdit určitě nebudu a předpokládám, že koupím novou Teslu do 4 let kdy končí záruka a bude většina odepsaná z daní 😁 Ale prej už je na světě první Tesla, co najela milión mil (a má teprve třetí baterku).

Dle mého je zásadní, že o $TSLA+0.3% málokdo z finančníků-profesionálů a velké části retailu dneska přemýšlí ne jen jako o výrobci aut (když nelícujou plechy je to průser, když se zlevňuje je to průser protože přichází o marži atd.) ale jako o budovaném komplexním technologickém ekosystému (energetika, doprava, AI/robotika...). A protože ekosystém se špatně kvantifikuje do peněz tak logicky skrze běžné metriky vždycky dojdeš k tomu, že ta akcie/firma je předražená vůči vykazovaným číslům a proto "špatná".

V tomhle spíš vĕřím Amazonu Googlu a Microsoftu

Máš pravdu, že tyto společnosti jsou v těchto disciplínách aktuálně dál, nebo se to aspoň zdá, ale uvidíme, co bude za pár let. Tesla stále operuje jako halda startupů, takže bude ve vývoji vždycky rychlejší, než starý zatuchlý korporát. Ale jak se říká, předpovídání je těžký, zvlášť pokud předpovídáš budoucnost 😁

Takže furt je tu šance, že nakonec budeš mít pravdu ty. Taky dost záleží na tom, jak bude probíhat vystřízlivění z green deal a jiných zelených nesmyslů. Protože Tesla elektromobilitu sama neutáhne a nezdá se, že by jí mohl pomoct někdo jiný, než Čínské automobilky. A upřímně, koupil by sis čínský auto plný kamer a mikrofonů, když nemáš nejmenší tušení, kam se ty data z něj posílaj? 😁

Overvalued všude

Koukám, že tě tahle otázka dost zaujala 😁 A tohle video je právě o tom, že v podstatě žádný analytik WS nechápe, co Tesla znamená a co dokáže.

Ne, jenom nemám rád Teslu.Pracuji v automotive,byly naším zákazníkem, tak do toho trošku vidím.Nedělají auta, ale šroty. Howq

https://bulios.com/ticker/TSLA

Teď bych rozhodne nenakupoval

Možná bych se spíše přikláněl k tomu, že retail nechápe $TSLA+0.3%. 😃

Čísla znám a příliš neodůvodňují takovéto ocenění. Jsou zde potenciálně mnohem perspektivnější společnosti, které se obchodují za X-krát nižší násobek.
Jsem přesvědčen, že pokud by Tesla měla růst na ceně, tak to bude kvůli iracionálnímu chování zapáleného retailu, nikoliv pro své fundamenty.

Uvidíme za 10-15 let 😁

Jj,dle mýho zlatý časy Tesly pominuly