S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Nadal obawiasz się inwestowania w Bitcoin? Te alternatywne sposoby mogą pomóc w zmianie zdania

W tym miesiącu cena Bitcoina spadła. Wiele akcji związanych z kryptowalutą natychmiast zareagowało. Zmienność jest niestety nieodłączną cechą tego typu inwestycji. To (wraz z niewiedzą na ten temat) może zniechęcić wielu tradycyjnych inwestorów. Ponadto, względna złożoność procesu kupowania i przekazywania prawdziwych BTC... To właśnie tutaj pojawiają się akcje bezpośrednio powiązane z kryptowalutami, które możemy wykorzystać do inwestycji alternatywnych!

Bitcoin jest często nazywany cyfrowym złotem. Właściwości są naprawdę podobne

Cena bitcoina $BTCUSD-2.8% znajduje się obecnie w okolicach 40 000 USD, co stanowi kluczowe wsparcie. Jest to jednak spadek z poziomu około 57 000 USD na początku grudnia i rekordowego poziomu 68 990,90 USD na początku listopada.

Wahania Bitcoina pojawiają się w czasie, gdy inflacja i inwazja Rosji na Ukrainę zagrażają stabilności i potencjałowi kryptowalut, a Rezerwa Federalna podnosi swoją kluczową stopę procentową, aby zapobiec wzrostowi cen konsumpcyjnych.

Niektórzy postrzegają bitcoina jako zabezpieczenie przed inflacją. Nie zawsze jednak zachowuje się w ten sposób. Cena bitcoina spadła, ponieważ bardziej tradycyjni inwestorzy porzucili to, co uważają za niestabilne "aktywo ryzyka" w czasach rosnących cen i niepewności gospodarczej. Entuzjaści bitcoinów nie chcą tego słuchać, ale tak właśnie jest. Mimo że ich zdaniem Bitcoin powinien służyć dokładnie odwrotnemu celowi.

Niedawno zadebiutowały inne fundusze giełdowe powiązane z kontraktami terminowymi i firmami handlującymi bitcoinem. Duże firmy wykazują zainteresowanie. Przyjrzyjmy się trzem takim alternatywnym opcjom inwestowania w kryptowaluty!

Fundusze

Prawdopodobnie najbardziej znanym funduszem jest ProShares Bitcoin Strategy ETF $BITO+3.2%. BITO rozpoczął notowania na giełdzie NYSE Arca w październiku. To uruchomienie pomogło bitcoinowi osiągnąć rekordowy poziom. Wkrótce potem w obrocie zadebiutował fundusz ETF Valkyrie Bitcoin Strategy $BTF+0.6%. VanEck wprowadził swój fundusz VanEck Bitcoin Strategy ETF na giełdę CBOE. Fundusze te oferują ekspozycję na kontrakty terminowe na bitcoina.

Wykres $BITO+3.2%. Pojawił się na giełdzie krótko przed ATH, więc nadal spada w ślad za ceną BTC.

Wśród innych funduszy ETF związanych z bitcoinem w październiku zadebiutował fundusz Invesco Alerian Galaxy Crypto Economy ETF ($SATO), w którego skład wchodzą akcje spółek zaangażowanych w działalność związaną z kryptowalutami. Podobnie stało się w przypadku funduszu Volt Crypto Industry Revolution and Tech ETF ($BTCR), który również daje inwestorom dostęp do spółek eksponujących Bitcoina.

Firma Grayscale złożyła wniosek o przekształcenie funduszu Grayscale Bitcoin Trust ($GBTC) w fundusz ETF typu spot dla bitcoinów. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma jednak zastrzeżenia i zwleka z podjęciem decyzji w tej sprawie. Agencja ma czas na podjęcie decyzji do 6 lipca.

Sposób, w jaki Bitcoin i kryptowaluty są obecnie wykorzystywane - głównie do inwestowania - jest także dużym odstępstwem od pierwotnych założeń Bitcoina jako waluty, która nie byłaby zależna od banków centralnych i którą ludzie mogliby wykorzystywać do kupowania rzeczy.

Obserwatorzy nadal wyrażają również obawy dotyczące bezpieczeństwa, manipulacji na rynku oraz tego, czy kryptowaluty, a tym samym akcje bitcoinów, mają rację bytu w głównym nurcie inwestowania. Większe uregulowania prawne mogłyby przyspieszyć przyjęcie systemu. Może to jednak osłabić niektóre z dużych zysków, które sprawiły, że bitcoin stał się popularny.

Akcje

Niektóre z nich, takie jak Riot Blockchain $RIOT+4.0%, zajmują się wydobywaniem bitcoinów. Niektóre z nich, takie jak MicroStrategy $MSTR+9.1%, po prostu kupują bitcoiny i dają inwestorom możliwość inwestowania w bitcoiny za pośrednictwem giełdy. Wzrost popularności funduszy ETF na bitcoina może sprawić, że firmy kupujące bitcoiny staną się mniej atrakcyjne.

https://www.youtube.com/watch?v=_m3k_JpB5_4

Inne akcje bitcoinów służą jako kanał finansowy dla kryptowalut. Silvergate Capital $SI jest znany jako "bank kryptowalut" i prowadzi platformę wymiany walut cyfrowych. Coinbase $COIN+8.6% jest z kolei wiodącą giełdą kryptowalut i zarabia na opłatach transakcyjnych. Jednak na ceny akcji tych firm nadal mają wpływ codzienne wahania cen Bitcoina i innych kryptowalut.

Inne firmy, takie jak platforma transakcyjna Robinhood $HOOD+6.6%, mogą czasami działać jako akcje kryptowalutowe. Block $SQ-0.4%, znany wcześniej jako Square, jak również PayPal $PYPL+0.1% również pozwalają swoim użytkownikom na zakup Bitcoinów.

Jeśli poszukamy dalej, z pewnością znajdziemy wiele innych tytułów lub sposobów inwestowania, które są w jakiś sposób powiązane z królem kryptowalut. Jest to stosunkowo dobra opcja dla inwestorów, którzy z jakichkolwiek powodów unikają tradycyjnego zakupu tych aktywów.

Zastrzeżenie:To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Nie jestem profesjonalistą, a jedynie amatorem, który dzieli się swoimi opiniami na podstawie danych z Internetu, w tym przypadku analizy Billa Petersa.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet