Pinterest wzrośnie o 400% do 2030 roku: realistyczny scenariusz czy kompletna bzdura?

Pinterest - jedna z firm, która często pojawia się w nagłówkach gazet jako wyraźny kandydat do setki procent wzrostu. Ale jak jest naprawdę? Czy taka aprecjacja jest realna, czy to tylko myślenie życzeniowe inwestorów zainteresowanych spółką? A co ze spadkiem ceny o trzy czwarte od momentu wprowadzenia na rynek? Złe wyczucie czasu czy ukryty problem?

Czy Pinterest może być maszynką do zarabiania pieniędzy?

Według wielu analityków Pinterest jest akcją, która ma wszelkie predyspozycje do osiągnięcia 400% zysku do końca dekady. $PINS+3.2% jest jak portal społecznościowy dla kreatywnych i majsterkowiczów.

Stwierdzenie, że akcje Pinteresta zostały zdewastowane, byłoby chyba niedopowiedzeniem. Od osiągnięcia rekordowego poziomu prawie 90 dolarów w połowie lutego 2021 r. akcje Pinterest straciły mniej niż trzy czwarte swojej wartości. Sceptycy są najwyraźniej zaniepokojeni dziewięciomiesięcznym spadkiem liczby miesięcznych aktywnych użytkowników(MAU), a także konsekwencjami, jakie zmiany w systemie iOS wprowadzone przez Apple mogą mieć dla działalności opartej na reklamie. Z mojej perspektywy żadna z tych obaw nie jest aż tak poważna.

Choć prawdą jest, że Pinterest pracuje nad trzecim kwartałem z serii spadków liczby użytkowników, należy pamiętać, że w początkowej fazie pandemii wzrost liczby użytkowników był znacznie szybszy niż zwykle. Spadek w ostatnich trzech kwartałach odpowiada wzrostowi liczby szczepień i powrotowi ludzi do normalności. Jednak w okresie pięcioletnim liczba użytkowników wciąż rośnie.

https://www.youtube.com/watch?v=fFGASpxVrss

Prawdopodobnie ważniejszy jest fakt, że Pinterest z łatwością zarabia na swoich 431 milionach aktywnych użytkowników miesięcznie. W ubiegłym roku globalny średni przychód na użytkownika(ARPU) wzrósł o 36%, przy czym międzynarodowy ARPU wzrósł o 80%. Jest wiele miejsca na zwiększenie tego wskaźnika za granicą, co powinno pomóc Pinterestowi w utrzymaniu dwucyfrowego tempa wzrostu. Pokazuje to również, że reklamodawcy są skłonni płacić stosunkowo wysokie kwoty za dotarcie do dużej bazy użytkowników Pinteresta.

Slajd. Ale sytuacja może zacząć się odwracać

Tymczasem wprowadzona przez Apple w systemie iOS zmiana dotycząca ochrony prywatności, która umożliwia użytkownikom rezygnację ze śledzenia danych, nie przyniosła Pinternetowi oczekiwanych rezultatów. Zmiany wprowadzone przez Apple ( $AAPL-0.6% ) mogą negatywnie wpłynąć na platformy, które opierają się na takich funkcjach, jak polubienia, w celu określenia zainteresowań użytkowników. W Pintereście 431 milionów użytkowników udostępnia swoje zainteresowania marketerom na srebrnej tacy. Pinterest musi jedynie dbać o zaangażowanie użytkowników i być skutecznym pośrednikiem.

Według CNNMoney potencjalny wzrost wynosi 125% do końca roku. Dlaczego więc do 2030 r. nie miałby spaść o 400%? Źródło

Pinterest jest interesującą platformą. Ale cena wciąż spada, co może oznaczać przecenę lub jakiś zasadniczy problem, który przeoczyłem. Spółka nadal znajduje się na mojej liście obserwacyjnej i bacznie ją obserwuję. A Ty - co sądzisz o tej firmie? Podziel się w komentarzach 👇😇

Zastrzeżenie:To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Nie jestem profesjonalistą, a jedynie amatorem, który dzieli się swoimi opiniami na podstawie danych z Internetu, w tym przypadku analizy Seana Williamsa.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet