S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Te 3 stosunkowo mało znane kryptowaluty mogą być ukrytymi skarbami, na których można zarobić niezłą sumkę

Obecnie istnieje około 18 000 kryptowalut, co oznacza, że może istnieć wiele dobrych okazji, które w większości pozostają niezauważone i zwracają uwagę dopiero wtedy, gdy zarobią 100%. Dlatego interesujące projekty należy wcześnie przeanalizować i odkryć ich potencjał. Te 3 projekty mają według analityków gwarantowany potencjał i otrzymały miano ukrytych klejnotów.

Projekty te mają duży potencjał wzrostu.

1) Filecoin $FILUSD-0.5%

Działa on w sieci peer-to-peer, która usprawnia przechowywanie danych. Użytkownicy w sieci udostępniają dodatkową przestrzeń dyskową na swoich urządzeniach, aby bezpiecznie przechowywać dane innych osób, za co otrzymują wynagrodzenie w Filecoinach. Sieć oferuje lepsze ceny za rozproszoną pamięć masową w chmurze niż tradycyjne firmy zajmujące się przechowywaniem danych. Ponieważ różni dostawcy oferują różne opcje pamięci masowej, klienci sieci mogą wybrać kombinację redundancji, szybkości dostępu i ceny, która najlepiej odpowiada ich potrzebom.
Oczywiście, aby sieci te stały się naprawdę trwałe, musi się jeszcze wiele wydarzyć, ale sieci wykorzystujące technologię blockchain poza sferą płatności są postrzegane przez analityków jako jeden z obszarów blockchainowego świata, który ma duży potencjał i zróżnicowanie.

2. Harmonia ONEUSD

Harmony to stosunkowo nowa sieć blockchain, której kapitalizacja rynkowa wynosi 1,4 mld USD. Z technicznego punktu widzenia jest to bardzo solidna sieć. Harmony uważa, że udało jej się rozwiązać wiele problemów, które uniemożliwiały innym sieciom blockchain skuteczne skalowanie, unikając problemów związanych z przeciążeniem sieci i zachowując aspekt decentralizacji, który jest kluczowy dla atrakcyjności blockchainów. Wykorzystuje ona technikę zwaną shardingiem, która dzieli sieć na wiele grup walidatorów pracujących z podzbiorami bazy danych blockchain w celu zatwierdzania transakcji i tworzenia nowych bloków. Jest to system, który wiele sieci blockchain, w tym Ethereum, właśnie modernizuje.

Harmony może przetwarzać w swojej sieci 2000 transakcji na sekundę, co jest liczbą podobną do tej, którą może przetwarzać Visa $V-0.8% . Harmony uważa jednak, że jej sieć może pewnego dnia być zdolna do przetwarzania 10 milionów transakcji na sekundę. Harmony działa również w oparciu o zasadę proof-of-stake przy tworzeniu nowych bloków, co wymaga zastosowania walidatorów wstawiania tokenów w celu weryfikacji transakcji. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej energooszczędne niż koncepcje wydobywcze proof-of-work, od których zaczęły się sieci blockchain, takie jak Bitcoin, wykorzystujące dużą moc obliczeniową do rozwiązywania zagadek kryptograficznych. Wszystkie te elementy pozwoliły Harmony utrzymać niskie "opłaty za gaz" (koszty realizacji transakcji) w porównaniu z innymi sieciami.

3. Zcash $ZECUSD-0.9%

Zcash tokryptowaluta o kapitalizacji rynkowej 2,1 mld USD, działająca w sieci blockchain skoncentrowanej na ochronie prywatności. Gdy powstawały pierwsze sieci blockchain, jednym z głównych celów było stworzenie integracyjnego systemu, który umożliwiałby wysyłanie i odbieranie pieniędzy każdemu, kto ma dostęp do Internetu. Innym celem było stworzenie systemu zdecentralizowanego, tak aby żaden pojedynczy organ nie miał zbyt dużej władzy nad transferem pieniędzy w sieci. Ponieważ jednak blockchain jest ze swej natury księgą publiczną, nie jest możliwe pełne zabezpieczenie transakcji. Oczywiście, może być trudno je wyśledzić, ale każdy może je znaleźć.

Zcash stworzył sieć, w której użytkownicy mogą inicjować transakcje publicznie lub prywatnie. Użytkownicy mogą to zrobić, używając do transakcji prywatnego "adresu Z" lub publicznego "adresu T". Wszystkie transakcje są nadal widoczne w księdze publicznej, ale przy transakcjach między dwoma adresami Z nie są wyświetlane kwoty transakcji ani noty, które są zaszyfrowane. Adresy Z i adresy T mogą również przesyłać transakcje między sobą. Dla użytkowników, którzy cenią sobie prywatność, Zcash jest atrakcyjną opcją. Co ciekawe, maksymalna liczba tokenów Zcash, które mogą być kiedykolwiek utworzone, wynosi 21 milionów - jest to limit podobny do limitu Bitcoina $BTCUSD+0.5%.

Oczywiście mówienie o 100-1000% nie jest dobre w obecnych czasach, ponieważ mamy zmienność rynku i posiadanie wielkich oczu może być szkodliwe, ale te projekty mają już pewną bazę i nie powinny zostać utracone w przypadku dużego rynku. Dlatego, nawet jeśli tak się stanie, masz do zgromadzenia 3 interesujące projekty. Należy jednak przeprowadzić szersze badania i potraktować to jako wskazówkę, a nie poradę inwestycyjną. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z informacji zawartych na stronie Fool.com


Ktorá kryptomena má najväčšiu šancu?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet