Inwestorzy, jak postrzegacie Waste Management i po jakiej cenie kupilibyście akcje $WM-0.7%?

Dla mnie ta spółka jest świetna, a jej akcje są bardzo stabilne i rosną w dłuższej perspektywie. Obecna cena nie jest zła, ale będę kupować, gdy cena spadnie poniżej 150 USD.

WM
$173.11 -$1.28 -0.73%
Capital Structure
Market Cap
69.7B
Enterpr. Val.
85.1B
Valuation
P/E
30.6
P/S
3.5
Dividends
Yield
1.6%
Payout
48.5%

WM chciałbym mieć poniżej PE 20 (max PEG 1,5), serio nie wiem po co mam płacić za nich jako spółkę technologiczną skoro mają marżę netto 11,5% a zyski rosną do 10%. Za podobne pieniądze mogę kupić monopolistę technologicznego ASML, GOOGL czy TSMC, który marżę netto ma gdzie indziej. Ostatnie 10 lat bije SPY, ale jak będzie w następnej dekadzie nie mam pojęcia (wyniki od 2000 roku są prawie takie same). Fakt, że utylizacja odpadów zawsze będzie potrzebna, jest miły, ale nigdy nie wiadomo, w jakim środowisku będą działać i czy w ogóle będą istnieć za 10-20 lat.

Tak, rozumiem to. Osobiście uważam, że ta spółka może istnieć przez długi czas. Nie musi istnieć przez 20 lat, ale może 5-10 lat, co wciąż jest długim okresem i powiedziałbym, że te konkretne akcje świetnie nadają się do dywersyfikacji portfela, a akcje będą stabilne i będą rosły w dłuższej perspektywie.

Nie chcę w ogóle kwestionować jakości WM, robią to, co robią najlepiej i mają bardzo silną pozycję. Ale argumentowanie, że jest to dobra firma do dywersyfikacji i będzie nadal rosnąć, nie jest moim zdaniem zbyt rozsądne. Firma może rosnąć o 5-10% rocznie, ale to nie znaczy, że akcjonariusz na tym skorzysta. Fakt, że ta spółka płaciła podobne pieniądze w erze taniego pieniądza jak dziś, nie oznacza, że będzie tak samo przy wysokim oprocentowaniu obligacji, jakie mamy obecnie. I tak jak pisałem za podobne pieniądze mogę mieć spółki z dwukrotnie wyższym wzrostem EPS więc po co zawracać sobie głowę WM.