S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Ta spółka energetyczna może być obrzydliwie niedowartościowana. Jak to możliwe, że wszyscy to przeoczają?

Czasami staram się przeprowadzić swego rodzaju wszechstronną analizę. Ale ja jestem zupełnie zwyczajnym amatorem, który ma świadomość, że na pewno popełnia błędy. Czasami jednak mam wrażenie, że gdzieś na początku musiałam popełnić ogromny błąd. Jak to możliwe, że w tej firmie wszystko tak strasznie dobrze mi się układa, a cena jest niewiarygodna? Czy ja coś przeoczyłem, czy wszyscy inni? 🤔

Rury? Zawsze będzie nam to potrzebne.

Uważam, że$KMI+0.1% to absolutnie świetna okazja. Mam jednak zdrowy rozsądek i dobrze wiem, że nic nie jest takie różowe. Proszę nalać mi czystego wina i ewentualnie obalić moją opinię. 👇

Przejdźmy teraz do samej analizy.
Inwestorzy dochodowi zawsze poszukują akcji, które mogą generować stałe dochody z dywidendy rok po roku. Akcje dywidendowe to świetny sposób na wykorzystanie pieniędzy do generowania regularnych dochodów. Przed dokonaniem inwestycji należy jednak rozważyć ryzyko i korzyści związane z każdą akcją.

Solidna stopa zwrotu z dywidendy

Kinder Morgan jest właścicielem lub operatorem około 83 000 mil rurociągów w Ameryce Północnej. Ponad 60% swoich przychodów uzyskuje z rurociągów, 16% z "rurociągów produktowych" i 13% z terminali magazynowych.

Według stanu na 19 stycznia br. stopa dywidendy z akcji Kinder Morgan wynosiła 5,58%, co daje szóstą najwyższą stopę zwrotu wśród akcji z indeksu S&P 500. Myślę, że z pewnością nie należy tego lekceważyć.

Wzrost ten nie był zupełnie niespotykany także w ubiegłym roku.

Poza tym, że jest wysoka, stopa zwrotu Kinder Morgan wygląda na zrównoważoną. Dywidenda spółki jest wspierana przez dwa kluczowe czynniki. Po pierwsze, od 2016 r. Kinder Morgan finansuje swoje nakłady inwestycyjne i wypłaty dywidendy ze środków pieniężnych generowanych z działalności operacyjnej.

Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej(CFFO) spółki Kinder Morgan były wyższe niż łączne nakłady inwestycyjne(capex) i dywidendy w każdym roku od 2016. W ciągu ostatnich sześciu lat firma wygenerowała CFFO w wysokości 29 mld USD. Wypłaciła łącznie 11 mld USD w formie dywidendy.

Od 2016 roku spółka Kinder Morgan spłaciła również zadłużenie netto w wysokości 8 mld USD. Spółka wykorzystała wpływy ze sprzedaży aktywów na spłatę zadłużenia. Podejście polegające na wykorzystywaniu środków pieniężnych z działalności operacyjnej do finansowania wypłat dywidendy i nakładów inwestycyjnych zamiast zaciągania na ten cel pożyczek pozwoliło firmie rozwijać się bez uszczerbku dla bilansu. Ponadto sprzedaż aktywów, które nie były kluczowe lub najbardziej dochodowe, pomogła spółce Kinder Morgan zmniejszyć zadłużenie bez znaczącego uszczerbku dla jej rozwoju.

Ten bilans finansowy jest dobrym prognostykiem dla stabilności dywidendy Kinder Morgan.

Drugim kluczowym czynnikiem wspierającym długoterminowy wzrost dywidendy spółki Kinder Morgan jest jej koncentracja na gazie ziemnym.

Według scenariusza Międzynarodowej Agencji Energii(IEA), zapotrzebowanie na gaz ziemny będzie nadal rosło do 2040 roku. W 2040 r. udział gazu ziemnego w globalnym koszyku energetycznym może wynosić 24%. Zapotrzebowanie na węgiel w tym horyzoncie czasowym nadal spada, natomiast zapotrzebowanie na produkty naftowe stabilizuje się po roku 2030.

https://www.youtube.com/watch?v=nwfHGWIHnuc

Oznacza to, że na aktywa Kinder Morgan może być duży popyt przez dziesiątki lat. Ponadto firma od dawna analizuje możliwości rozwoju w segmencie czystej energii, w tym w zakresie odnawialnych źródeł gazu ziemnego, wychwytywania dwutlenku węgla i wodoru. Krótko mówiąc, akcje Kinder Morgan mogą generować dla Ciebie pasywny dochód przez dziesiątki lat.

I to jest właśnie to, co uważam za ważne. Stabilna, dość wysoka stopa zwrotu i rozsądny potencjał na przyszłość. Czy widzę sprawy zbyt różowo, czy też zgadzasz się ze mną? Daj mi znać w komentarzu 👇🤘.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie danych dostępnych w Internecie oraz analizy Rekhy Khandelwal. Każdy inwestor musi przeprowadzić własną, gruntowną analizę i podjąć decyzję po rozważeniu własnej sytuacji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet