S&P 500 ^GSPC 5,308.94 +0.08%
Nvidia NVDA $1,128.64 +6.01%
Tesla TSLA $177.27 -1.10%
Alphabet GOOG $178.07 +0.99%
Apple AAPL $191.28 +0.68%
Microsoft MSFT $428.95 -0.28%
Meta META $477.49 -0.15%
Amazon AMZN $180.97 +0.12%

Zalecam natychmiastową sprzedaż tych 3 akcji, wiele negatywnych sygnałów utwierdza mnie w tym stwierdzeniu

Dziś przedstawię 3 gorących kandydatów, których żaden inwestor nie powinien dłużej trzymać w rękach, przynajmniej jeśli nie chce stracić pieniędzy. Nie należy traktować moich poglądów z przymrużeniem oka - dziś przedstawię Wam spółki, które wykazują oznaki pogorszenia sytuacji, upadku lub braku korekty dużego zadłużenia, co może posłać je na samo dno.

Nikt nie chce, aby jego portfel był na minusie, dlatego też piszę ten artykuł, aby ostrzec posiadaczy tych spółek.

Jakie to firmy i w jaki sposób potwierdzają one moją opinię o sprzedaży?

To są tylko podstawowe spostrzeżenia, więcej na ten temat powiemy poniżej👇

Rosnąca inflacja, wysokie ceny energii i niepokoje geopolityczne stały się w tym roku dominującymi tematami. Inwestorzy szczególnie obawiają się wpływu jastrzębiego stanowiska Rezerwy Federalnej, która jest zdecydowana podnosić stopy procentowe na każdym z sześciu pozostałych posiedzeń Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w 2022 r. W rezultacie indeks Nasdaq 100 stracił ponad 15% od początku roku.

Jaką różnicę zrobił jeden rok. W 2021 r. wiele tak zwanych "gorących akcji" wykorzystało pandemonium wywołane ograniczeniem płynności przez Fed. Ostatnio jednak dyskurs ten został zastąpiony zamieszaniem, a analitycy debatują nad tym, czy recesja jest możliwa w 2023 roku.

Te znaki zapytania doprowadziły do korekty rynku na początku tego roku. Jednak wiele z tych gorących akcji nadal wydaje się być przewartościowanych na podstawie szacunków ich wartości godziwej i danych fundamentalnych.

Na podstawie tych informacji przedstawiam trzy akcje, które w najbliższych miesiącach mogą odnotować dalsze spadki:

AMC Entertainment Holdings, Inc $AMC+7.0%

W ciągu ostatniego roku$AMC+7.0%doświadczył krótkoterminowego zachwytu, któremu towarzyszył wzrost o prawie 2700%, ale obecnie nie ma już szans na wzrost w dłuższej perspektywie.

AMC Entertainment $AMC+7.0% jest globalnym graczem na rynku przedstawień teatralnych. Firma prowadzi około 1 000 teatrów i 11 000 sal widowiskowych w 15 krajach.

Jednak pandemia poważnie zakłóciła działalność. Następnie w 2021 roku na Reddicie pojawiła się armia traderów, którzy z radością obstawiają lepsze czasy dla grupy rozrywkowej.

$AMC+7.0% opublikował wyniki za czwarty kwartał:

  • Przychody wzrosły do 1,17 mld USD z poziomu 162,5 mln USD w poprzednim kwartale.
  • Strata netto zmniejszyła się do 134 mln USD z 946 mln USD rok wcześniej.
  • Środki pieniężne i ich ekwiwalenty wyniosły 1,59 mld USD.

Po krótkotrwałym wzroście sprzedaży biletów pod koniec ubiegłego roku, sprzedaż biletów jest nadal o 42% niższa od poziomu z 2019 r. Liczba ta jest złowieszcza dla firmy zadłużonej na ponad 5,4 mld dolarów.

W międzyczasie kierownictwo ogłosiło niedawno zakup 22% udziałów w firmie zajmującej się wydobyciem złota, której historia finansowa jest niepewna, wprowadzając inwestorów w błąd poprzez inwestowanie w zupełnie niepowiązaną branżę.

Akcje spółki $AMC+7.0% spadły o 30% od początku roku, mimo że w ciągu ostatniego miesiąca zyskały 35%.

Tymczasem 12-miesięczna prognoza ceny akcji spółki $AMC+7.0% wynosi 6 USD, co jest dość negatywnym szacunkiem w porównaniu z dzisiejszą ceną 18 USD.

Moderna, Inc. $MRNA-9.8%

W tym miejscu jestem najbardziej sceptyczny, za chwilę pokażę, dlaczego👇.

Innym walorem jest spółka biotechnologiczna Moderna $MRNA-9.8%. Ta ostatnia specjalizuje się w opracowywaniu terapii i szczepionek. Jednak jedynym źródłem stałego dochodu firmy Moderna $MRNA-9.8% jest Spikevax, w pełni zatwierdzona szczepionka Covid-19. Moderna $MRNA-9.8% była, co zrozumiałe, jedną z najgorętszych nazw podczas pandemii.

Spółka biotechnologiczna podała wyniki za IV kwartał 24 lutego.

  • Przychody wyniosły 7,2 mld USD, co oznacza wzrost w porównaniu z 571 mln USD w poprzednim okresie.
  • Dochód netto wyniósł 4,9 mld USD, podczas gdy rok wcześniej strata netto wyniosła 272 mln USD.
  • Środki pieniężne, ekwiwalenty i inwestycje zamknęły rok kwotą 17,6 mld USD.

Na początku kwietnia w ramach inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) COVAX odrzucono propozycję zakupu 166 milionów dawek szczepionki. Unia Afrykańska, która zrzesza 55 krajów, również nie zgodziła się na dostarczenie 60 milionów dawek. Wydarzenia te zmniejszyły zainteresowanie inwestorów spółką.

Od początku roku akcje spółki $MRNA-9.8% spadły o 38%. Analitycy zastanawiają się jednak, czy cena akcji $MRNA-9.8% jest nadal zbyt wysoka jak na firmę, która ma tylko jedno źródło przychodów. W perspektywie krótkoterminowej firma może sobie dobrze radzić ze względu na rozwijające się na świecie zakażenie wirusem Covid.

Jeśli jednak dojdzie do kolejnego spadku sprzedaży, podstawy te mogą się szybko zmienić.

Transocean Ltd. $RIG+5.1%

Firma wykazuje obiecujący wzrost, ale nawet on jest rozczarowujący w perspektywie lat 2017-2019.

Transocean $RIG+5.1% jest głównym dostawcą usług kontraktowych w zakresie odwiertów ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu. Specjalizuje się w wymagających segmentach odwiertów morskich, koncentrując się na usługach wiertniczych w głębokich wodach i trudnych warunkach.

Transocean $RIG+5.1% opublikował wyniki za czwarty kwartał:

  • Przychody z wierceń kontraktowych spadły o 10% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 621 mln USD.
  • Skorygowana strata netto wyniosła 126 mln USD, co oznacza stratę w wysokości 19 centów na akcję rozwodnioną, w porównaniu ze 122 mln USD w trzecim kwartale.

Pomimo wyższych cen ropy naftowej, ogólne wykorzystanie mocy produkcyjnych firmy pozostało na niezadowalająco niskim poziomie 53%. Wydaje się, że klienci powstrzymują się od podejmowania nowych wieloletnich zobowiązań.

Według stanu na 14 lutego br. całkowity portfel zamówień firmy wynosił około 6,5 mld USD, jednak na koniec grudnia br. firma posiadała również zadłużenie długoterminowe w wysokości 6,7 mld USD.

Akcje spółki $RIG+5.1% rosną obecnie od początku roku o prawie 40%. Pomimo dominującego wzrostu, spodziewam się, że wysokie zadłużenie i brak możliwości pozyskania nowych klientów doprowadzą do dalszej bessy spółki. Dlatego perspektywy dla ATH na lata 2018/19 nie są zbyt obiecujące.

Wniosek

Gdybym miał wybrać jedną firmę z tych trzech do natychmiastowej sprzedaży, byłaby to z pewnością Moderna. Moim zdaniem firma, która koncentruje się tylko na jednym celu, jest skazana na zagładę, niezależnie od krótkoterminowych wahań. Jeśli chodzi o rekreację i AMC, spodziewam się, że może pojawić się oznaka poprawy, ale obecnie nie odważyłbym się trzymać tej spółki. Transocean może mieć dwa scenariusze rozwoju sytuacji: wypełnić potencjalne kontrakty i ewentualnie znaleźć nowe, dobrze prosperujące odwierty morskie, albo widzę tu scenariusz, w którym zadłużenie zniszczy firmę.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet