Tak co ta Tesla $TSLA+0.5%? Když jsou earnings dobré, tak je tu tuna příspěvků a když jsou zlé tak nikdo nic? 😀 Samozřejmě jen tak rýpu, ale alespoň se ukazuje, že i velesilná Tesla podléhá vnějším a nepříznivým vlivům jako každá jiná společnost.

Co ale teď, koupit, prodat nebo držet? Ohledně továrny v Mexiku se nějak mlží, cybetruck přispěje k růstu až za nějakou dobu a hýbání s cenou vozů stlačilo marže.

TSLA
$243.84 $1.20 +0.49%
Capital Structure
Market Cap
775.1B
Enterpr. Val.
762.7B
Valuation
P/E
78.9
P/S
8.1
Dividends
Yield
-
Payout
-

https://bulios.com/status/128418 😁 Za mě slušnej úspěch, že jsou i týhle neklidný době furt v plusu.

Teslu nemám, do budoucna ale třeba jo protože ten potenciál přesahuje auta. Co bych si ale myslel, že je teď klíč, možná překvapivě, není ani tak vnitřní ekonomika - prodeje, cenová politika/marže, earnings, cash atd., byť ty věci spolu souvisí, ale to co se děje v "big picture". Podstatný je stav a výhled sazeb. Amerika a většina západního světa s ní, auta, zejména ty dražší typu Tesly, financují. Za současné sazby magořina -> neprodává se. Ceny tedy musí jít trošku níž, ale zjevně to nevykompenzuje propad objemů dostatečně. K tomu jsou auto-loans trochu časovaná bomba, protože společnostem které jsou na auto-loans přímo zaměřené (např. $ALLY+2.4% ) prokazatelně roste delikvence a zhoršuje kvalita úvěrů, to může být celkem průšvih. 

Za mě by mělo platit "Sazby dolů -> Tesla up". Pokud ne, tak to bude v dohledné době trochu plácání se na místě (minimálně z hlediska tvrdých čísel resp. výsledků).

Zásah, Musk to zmínil jako problém který mu dělá starost. Investoři to hodnotili jako že je pesimista a očekává další ztráty a to poslalo cenu ještě hlouběji.

Společnost nevlastním, jelikož už jsem ji dávno prodal s krásným profitem. Každopádně Long-Term si myslím, že tohle by mohla být super možnost přikoupit jelikož je to skvělá společnost. Já ale nakupuji jiné společnosti tak proto nekupuji Teslu:) Vůči automobilkám jsem lehce skeptický.

Tak jsem se k tomu dostal sbych si to přečetl. Podstatné 1- nižší než očekávaný zisk🤷‍♂️ 2- a když se ho zeptali na nový produkt tak to odbyl slovy teď ne👎 No jo investoři jdou plachý zvířata.

Já je nevlastním a zatím se do nákupu nehrnu.

DCA to jistí 😂

Pro mě je to nepodstatný výkyv, držím dlouhodobě a pokud klesneme pod 200, budu přikupovat .. fundamenty jsou stále v poho, tohle je problém s makro

Já to prodal minulý pátek, ale kdy to koupit zpět je otázka za milion :D

I za víc... 😁 Co je v dnešní době milión že.

Vcera jsem prikoupil na 219 a pokud klesne pod 200 tak znovu prikoupim - preci jen hledat dno ktere muze byt kazdy den a odraz nahoru💁🤔 stejne tak muzem dojit do scenare ze se klidne doplazime s dalsim zvysenim sazeb a nejakyma tema cinskejma kom0likacema az na cenovku 160 ale to nikdo asi nevi😞

Já mám nastavenou hranici $200 na první nákup, ale věřím spíše v čínské komplikace a pomalý nástup Cybertruck, takže doufám, že to půjde níže. Nicméně vnímám $TSLA+0.5% spíš jako sentimentální titul, takže tam se může dít prakticky cokoli...