Akcje $ASML+0.6% wzrosły w tym roku o ponad 10%, ale ich cena nadal jest dla mnie świetnym zakupem. Wczoraj ASML podał swoje wyniki, które oceniam dość pozytywnie, ale akcje spadły o około 5% po wynikach i trochę mnie wykupiły.

Czy posiadasz akcje ASML+0.6% w swoim portfelu i czy są one wykupione po obecnej cenie?

ASML
$694.53 $4.21 +0.61%
Capital Structure
Market Cap
274.1B
Enterpr. Val.
253.1B
Valuation
P/E
33.0
P/S
9.5
Dividends
Yield
1.0%
Payout
30.9%

Być może zauważyliście, że Canon wprowadza alternatywny produkt, który jest w stanie produkować cykle 5 nm. Tutaj jest to ładnie zrobione, więc ktoś może być zainteresowany https://youtu.be/8UdNB3ZY4Ks?feature=shared

Nawet tego nie zauważyłem. Dzięki za informację i link.

Nie widzę tam żadnych wzrostów w 2024 roku, więc może pozostać na tej cenie przez jakiś czas. 2025 nadrobi to wtedy, więc zobaczymy, jak daleko rynek patrzy w przyszłość.

Jest tak jak piszesz. Rok 2024 nie widzę zbyt pozytywnie i raczej powinna być stagnacja, a potem w 2025 powinno się to zmienić i sprzedaż i akcje powinny zacząć rosnąć.

Dla mnie to najlepsza firma w Europie, oczywiście lubię kilka firm energetycznych z Norwegii, ale nie są one tak znane i nie odnoszą takich sukcesów jak ASML.

Widzę to tak samo, dla mnie to naprawdę najlepsza firma w UE.

Mam ASML w swoim portfelu od wielu lat i nie zamierzam niczego zmieniać. Jest to inwestycja długoterminowa i jest to firma wysokiej jakości, a wyniki to potwierdzają. Jeśli o mnie chodzi, nie bałbym się kupować, ale nie będę nikomu niczego polecać.

Rozumiem i zgadzam się. To firma o bardzo wysokiej jakości, a obecna cena to świetny zakup.

Ja nie, ale nie miałbym nic przeciwko zakupowi w tym momencie. Akcje wydają mi się niedowartościowane, a firma jest niezbędna dla wielu innych przedsiębiorstw.

Dokładnie i całkowicie się z tym zgadzam :D