Akcie klesla pěkně, ovšem nakupoval bych níže.

Já kupoval v pátek na 204

Jen pro zajímavost stejnej poll na eToro: https://etoro.tw/3QqYLua

Za mě $TSLA+0.5%  : 
1) Valuace - asi se nedá čekat, že na tak populárním stocku na kterém je nasazený prakticky každý tradingový robot, je na něj X (no pun intended) napákovaných derivátů ($TSLY+0.9% , různé turbo shorty/turbo bully apod.) bychom se někdy dostali do vysloveně "value" teritoria s oceněními. Nicméně kupovat za 60x fwd earnings a 7x sales je úroveň kde pořád musím být hodně velký optimista co se týká budoucího růstu. 

2) Vliv makra + interní ekonomika - V zásadě prostý, sazby vysoko = problém s doručováním čísel prodejů x sazby níž = zlepšení. Interně na Tesle jako firmě není nic moc špatně, není zadlužená, CF i přes poklesy/zlevňování furt není špatné, firma má dostatek hotovosti. 

Tím, že cenu u $TSLA+0.5% drivují emoce/nálada traderů (a Elonovy tweety) ne fundament, tak kdybych měl kupovat, tak si asi radši počkám na chvíli kdy se začnou upravovat sazby směrem dolů. Ten aktuální propad je sice lákavý, ale imho to zdaleka není "dno". 

Taky si myslím, že ještě nejsme na dně, ale už jsem něco málo přikoupil. Až se makro zlepší, už to za tyhle ceny nebude 😁

Ve všem s Filipem souhlasím, možná je Tesla vhodnější pro technické investory, než pro ty fundamentální. Já osobně budu muset vidět rozumnější nacenění, jinak to asi nekoupím. Býval jsem ohledně Tesly velmi optimistický, ale můj postoj se lehce změnil.

Hezky shrnuto a souhlasím!