záleží kolik a do čeho, SP 500 má statistiku že nikdy nešlo prodělat, zůstal-li tam člověk 20 let, v kratších horizontech vznikají díry, risk tam je. Možná zvolit celosvětový All-World etf zúží riziko, ale také nemusí rozmnožit peníz... v tom věku už bych se bál dát všechny vajíčka do toho košíku, pouze smysluplnou část, o kterou mohu přijít. jinak trochu kasino.

Určitě má:) záleží samoseboujaky na člověk cíl a kolik má k dispozici. Tchán teď začal v 60 do etf :)

Určitě ano :)

Záleží na tvých osobních prefencích. Investice bude spíše pro budoucí generace, za 20 let už si ty peníze nedokážeš užít tak jako dnes.

Diky za vase nazory. Pujdu pomalu timto smerem :-)

V dnešní době ETF na dividendy a dluhopisy a pohoda. 🤤

Jaké například dividendove etf? Diky

No buď je o tom hodně v Bulios Passive https://bulios.com/passive nebo já osobně mám celý svět $VHYL.L , ale třeba i US dividendové aristokraty $UDVD.L a další

Rozhodně 👍

Dle mého to smysl určitě na 100% má:)

Samozřejmě ano, otázka je pouze do jakých, asi bych v 50 už začal preferovat dividendové a  distribuční pred akumulačními

Mám podobný věk jako ty a mám portfolio rozložené mezi akcie, fondy a letos jsem prvně zařadil i dluhopisy. Přemýšlím i o nemovitosti. Zatím mám největší část portfolia v akciích a ještě pár budu akcie preferovat. Pak to začnu postupně otáčet ve prospěch konzervativnějších produktů.