S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Jedna z najlepszych akcji w sektorze opieki zdrowotnej na świecie: 3 powody do kupna i jedna czerwona flaga

Sektor opieki zdrowotnej jest często uważany za "defensywny", ponieważ jest w dużym stopniu odporny na cykle gospodarcze. Nie ma znaczenia, czy gospodarka przeżywa recesję, czy się rozwija, ludzie nadal będą musieli chodzić do lekarza, przyjmować leki lub w inny sposób kontrolować swoje choroby i inne problemy zdrowotne. W tym sektorze istnieją różnego rodzaju możliwości inwestycyjne. Chciałbym jednak przedstawić Wam jedną konkretną akcję, która od dłuższego czasu znajduje się na mojej liście obserwacyjnej.

Jedna z najlepszych na świecie akcji związanych z opieką zdrowotną

Sprawdzony zwycięzca

Johnson & Johnson $JNJ-1.8%jest uosobieniem bezpiecznej inwestycji z trzech głównych powodów.

  1. Po pierwsze, jest jedną z zaledwie dwóch amerykańskich firm, którym agencja Standard & Poor's (S&P) przyznała rating AAA. Oznacza to, że według agencji S&P bilans J&J jest tylko nieznacznie mniej ryzykowny niż bilans rządu federalnego USA. Świadczy to o absolutnie doskonałej kondycji finansowej, jaką firma utrzymuje od dłuższego czasu.
  2. Po drugie, jest to jedna z królów dywidend - elitarnych spółek, które zwiększały swoje roczne wypłaty przez co najmniej 50 kolejnych lat. Oczekuje się, że w tym miesiącu J&J podniesie dywidendę po raz sześćdziesiąty z rzędu. Przy obecnej cenie akcji stopa zwrotu wynosi 2,36%. Jednak dzięki 12-miesięcznemu wskaźnikowi wypłaty na poziomie 53% i stale rosnącym wolnym przepływom pieniężnym program dywidendowy spółki należy do najbezpieczniejszych w branży.
  3. Po trzecie, pod względem rocznej sprzedaży na całym świecie J&J jest od prawie dekady najlepiej zarabiającą firmą w branży farmaceutycznej. Podsumowując, niewiele jest akcji, które mogą konkurować z J&J pod względem zysków.

https://youtu.be/EvvIec4zD7M

Czerwona flaga dla JNJ

Czerwoną flagą dla mnie w przypadku JNJ jest jej wycena i to jest główny powód, dla którego obecnie nie kupuję.

Im wolniej firma się rozwija i im jest większa, tym niższa jest w rezultacie jej wycena. Analitycy szacują wzrost w ciągu najbliższych 5 lat na poziomie kilkudziesięciu procent, czyli naprawdę niewiele. Oczekuje się, że w tym roku przychody będą rosły średnio o 6%, a w kolejnych latach będą stopniowo spadać. Z tego powodu wycena wskaźnika P/E na poziomie 23 nie wydaje mi się w pełni uzasadniona (nie chodzi jednak tylko o P/E).

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a jedynie moja opinia. Mocne strony firmy są podsumowywane przez zespół analityków, w skład którego wchodzą: Taylor Carmichael, George Budwell i Patrick Bafuma. Przed przystąpieniem do inwestowania należy zawsze przeprowadzić własną analizę!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet