Jeśli jesteś nowym inwestorem, kup te 2 akcje

Te firmy powinny rozpocząć Twoją drogę do długoterminowego tworzenia bogactwa. Każdy wielki inwestor musiał od czegoś zacząć, a jako początkujący na giełdzie powinieneś skłaniać się ku spółkom, które mają już pewną historię i jakość.

Nowi inwestorzy

Spółki wymienione w tym artykule to spółki wzrostowe, a także spółki dobrze znane. Co więcej, ich modele biznesowe nie są wcale skomplikowane i mogą być zrozumiałe dla początkującego inwestora.


1. Netflix $NFLX-1.7%

Wszyscy zapewne znają serwisNetflix . Firma ta w zasadzie stworzyła rynek cyfrowej transmisji strumieniowej filmów i programów telewizyjnych i nawet po upływie dekady pozostaje światowym liderem w tej branży.

  • Firma przeznacza również więcej pieniędzy na produkcję własnych programów i filmów niż jakikolwiek inny konkurent, co skutkuje wysokiej jakości portfolio treści, które zazwyczaj dominują w sezonie przyznawania nagród.
Netflix

W ostatnim czasieinwestorzy Netflixa byli zaniepokojeni niskim i powolnym przyrostem liczby abonentów.

  • Trzy miesiące temu kierownictwo stwierdziło, że kolejny raport kwartalny firmy powinien wykazać około 2,5 miliona dodatkowych abonentów.
  • Byłby to najwolniejszy wzrost w pierwszym kwartale od czasu, gdy Netflix zaczął prowadzić cyfrową transmisję strumieniową jako działalność biznesową.
  • Fatalna prognoza na pierwszy kwartał sprawiła, że akcje Netflixa spadły o 35% w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

https://www.youtube.com/watch?v=VAnhcN637W0

Ten spadek cen stwarza doskonałą okazję do zakupu, ponieważ jeśli jesteś inwestorem długoterminowym, krótkoterminowe wahaniacen nie muszą Cię martwić.

  • Rynek rozrywki wideo jest nadal zdominowany przez starą szkołę telewizji kablowej, satelitarnej i telewizyjnej. Netflix spodziewa się, że w dłuższej perspektywie rynek przejdzie na niemal wyłącznie cyfrową transmisję strumieniową, co może zająć kolejne 10-20 lat.

"Od czasu do czasu trudno jest ocenić tempo tej zmiany, ponieważ pojawiają się wydarzenia globalne, a nawet warunki lokalne, ale z pewnością ma ona miejsce. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości".

Co-CEO Ted Sarandos:

Niewykorzystane możliwości rynkowe są więc ogromne, a branża strumieniowego przesyłania wideo wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. Jest to więc zdecydowanie dobra rzecz, którą warto rozważyć, aby w nią zainwestować.


2. Costco $COST+0.6%

Costco oferuje szeroką gamę towarów po niskich cenach, a magazyny hurtowe tej sieci detalicznej są również kultowe.

  • Gdyby były one jeszcze niższe, Costco osiągałoby zysk na każdym sprzedanym towarze.

Jednocześnie firma jest znana z solidnych wynagrodzeń i świadczeń, które oferuje swoim pracownikom.

  • W związku z tym koszty pracownicze są wysokie, ale marże zysku są niskie. Mimo to Costco zarabia dużo pieniędzy.
  • W 2021 r. firma osiągnęła zysk netto w wysokości 5,5 mld USD.
Costco

Model biznesowy Costco opiera się na członkostwie w klubach zakupowych. Zniskich cen można korzystać dopiero po opłaceniu rocznego członkostwa. Zakupy za pomocą kart sprawiają, że klienci są bardziej lojalni wobec Costco i chętniej polecają te sklepy swoim przyjaciołom i sąsiadom.

  • Podstawowa karta Costco kosztuje 60 dolarów rocznie, a za członkostwo typu executive, które wiąże się z bonusami w postaci zwrotu gotówki i dodatkowymi funkcjami, można zapłacić dwa razy tyle.
  • W roku finansowym 2021, który zakończył się 29 sierpnia ubiegłego roku, Costco miało 61,7 miliona płatnych posiadaczy kart, a opłaty członkowskie wyniosły 3,88 miliarda dolarów. Stanowi to 77% całkowitego dochodu netto Costco.

https://www.youtube.com/watch?v=dzejHGniMTQ

Ten model biznesowy jest genialny i widać to w wynikach finansowych. W ciągu ostatniej dekady przychody Costco wzrosły ponad dwukrotnie, a w ciągu ostatnich kilku lat jeszcze bardziej się zwiększyły. Jednocześnie dochód netto wzrósł ponad trzykrotnie dzięki wyjątkowej rentowności programu członkowskiego.

Jeśli więc jesteś nowym inwestorem i nie wiesz, którą z firm wybrać, te dwie są zdecydowanie warte rozważenia

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet