Investoři, jaký je váš aktuální přístup k akciím?

Já jsem v poslední době nakoupil a přikoupil akcií poměrně dost a tak mám v plánu teď několik týdnů nic nekupovat. Nakupovat budu pouze když se nějaká akcie výrazně propadne o několik % na cenu na které jsem neměl možnost přikoupit. Tedy teď mám v plánu kumulovat hotovost a čekat na větší propady.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Můj plán je prikupovat etf a $BRK-B+0.3% pravidelně, ostatní držet a když se naskytne nějaká fajn příležitost, rak prikoupit

Super, nad $BRK-B+0.3% jsem přemýšlel, ale nějak jsem pak na to zapomněl. Budu se nad tím muset zase zamyslet a možná jejich akcie budu přikupovat též pravidelně.

Za mne je to super doplnění portfolia a možná i lepší než etf

Já nakupuji dluhopisy a REITy. 😊

Super, já se moc v dluhopisech nevyznám. Mohl byste napsat třeba nějaké konkrétní abych byl v obrazu a měl tušení jaké dluhopisy se teď nakupují ?

Standardně 10y bondy nebo se dá i ETF něco ve smyslu $CBU0.L

Mám to teď stejně jako ty, nakupoval jsem hodně během září, takže teď si ponechávám hotovost a vyčkávám, občas to je složité si sedět na rukou, ale jinak už bych na účtě neměl ani korunu 😅

Souhlasím, občas je opravdu těžké si na těch rukou sedět :D

V zásadě z toho co mě zajímá ($TSLA-2.1% , kanadské banky, $AMZN-0.8%... ) nic není na levelech kde by mi extra dávalo smysl kupovat/otevírat pozici. Tam kde jsem něco nedávno otevřel tak dokupy dipů pro případ market crashe mám nastavené (Norsk Hydro, $ARE+0.4% , $O+1.2% ). U zbytku bych "potřeboval" aby se nejdřív materializovala nějaká událost, trošku usedl prach po prvotním chaosu a pak bych po tom skočil.

Chápu, též mám vyhlídnuté nějaké akcie, ale nejsou bohužel na cenách na kterých bych chtěl nakupovat.