3M po uplynulém kvartále navyšuje svůj celoroční výhled

Americký nadnárodní konglomerát 3M reportoval své výsledky za třetí kvartál. V rámci nich reportoval tržby i zisk na akcii nad očekávání analytiků a na úrovni zisku na akcii i cash-flow navýšil svůj roční výhled.

Výsledky za 3Q

Na úrovni tržeb společnost vygenerovala ve třetím kvartále 8,31 mld. USD, což představovalo meziroční pokles o 3,6 %. Stále však překonala průměrné tržní odhady.

V případě zisku společnosti 3M jsou velké rozdíly mezi očištěnou a neočištěnou verzí (GAAP vs. non-GAAP). To je dáno tím, že očištěná verze v sobě nezahrnuje finanční urovnání s americkým vodovodním systémem (PWS) ohledně znečištění vody a vyrovnání týkající se závadnosti špuntů do uší. V případě non-GAAP standardů tak společnost vykázala zisk na akcii ve výši 2,68 USD, jak je uvedeno v tabulce, v případě GAAP standardů by se pak jednalo o ztrátu na akcii ve výši 3,74 USD.

Provozní cash-flow společnosti dosáhlo 1,9 mld. USD a překonalo tak tržní očekávání ve výši 1,56 mld. USD.

Výhled

Společnost vylepšila svůj roční výhled. Na úrovni očištěného zisku na akcii nyní očekává dosažení rozmezí 8,95 – 9,15 USD oproti předchozímu výhledu v pásmu 8,60 – 9,10 USD. Překonala tak analytický konsenzus v průměrné výši 8,88 USD.

K navýšení odhadu došlo i u volných hotovostních toků, ty by se na konci roku měly pohybovat v rozsahu 6,5 – 6,9 mld. USD, předchozí odhad činil 5,9 – 6,3 mld. USD.

V rámci očekávaných organických tržeb společnost svůj odhad zpřesnila na -3 %, z předchozího rozmezí -3 % - 0 %.

Návrat kapitálu akcionářům

Společnost ve třetím kvartále vrátila akcionářům skrze dividendy 828 mil. USD. Od začátku roku 2023 se pak jednalo o částku 2,5 mld. USD.

Slovo CEO

„Naše výsledky odráží pokračující realizaci našich priorit – podporu provozních výsledků, osamostatňování segmentu zdravotní péče a snižování rizik a nejistot,“ uvedl CEO společnosti Mike Roman.

Vypadá to hodně dobře. Společnosti stále věřím a její akcie držím. Líbí se mi překonání EPS o více než 14 % a pohyb akcie nahoru o 5 % signalizuje, že asi nebudu sám :)

Graf vypadá skvěle i vývoj, věřím tomu :)

Let's go! 🚀

Přesně tak!