Snap powraca do wzrostu przychodów w 3 kwartale po dwóch okresach spadku

Amerykańska spółka Snap, której działalność obejmuje portal społecznościowy Snapchat, opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał.

Wyniki

Przychody Snap wzrosły o 5,3% rok do roku.

Przychody w Ameryce Północnej spadły o 3,1% rok do roku do 786,2 mln dol. 788 MLN USD. Analitycy spodziewali się przychodów w wysokości 736,3 mln dol. 778 MLN USD.

Przychody z Europy wzrosły o 24% rok do roku do 200,3 mln euro. Oczekiwano 176,2 mln USD z Europy. 176 MLN USD.

Przychody z reszty świata wzrosły o 30% rok do roku do 202,1 mln euro. 1,5 MLD USD. Analitycy spodziewali się 197,1 mln EUR. USD.

Skorygowana EBITDA spadła o 45% rok do roku do 40,1 mln. USD. Analitycy spodziewali się straty na poziomie 64,2 mln. USD.

Średni przychód na użytkownika spadł o 5,8% rok do roku do 2,99 USD przy oczekiwaniach na poziomie 2,74 USD.

Spółka odnotowała ujemne wolne przepływy pieniężne na poziomie 60,7 mln USD. Spółka odnotowała dodatnie wolne przepływy pieniężne w wysokości 18,1 mln USD, w porównaniu do 18,1 mln USD w roku ubiegłym. USD. Analitycy spodziewali się dodatnich przepływów pieniężnych na poziomie 92,1 mln. USD.

Perspektywy

Snap spodziewa się, że w IV kwartale osiągnie przychody w przedziale od 1,32 mld USD do 1,38 mld USD. Analitycy spodziewali się 1,33 mld USD.

Spółka oczekuje, że skorygowana EBITDA znajdzie się w przedziale od 65 mln USD do 105 mln USD. EBITDA SPÓŁKI MA WYNIEŚĆ 105 MLN USD. Analitycy spodziewali się 100,6 mln dol. USD.

Snap prognozuje liczbę dziennie aktywnych użytkowników w przedziale od 410 mln do 412 mln. USD. Analitycy spodziewali się 415,22 mln. USD.

Słowo od CEO

CEO Evan Spiegel powiedział: "W trzecim kwartale nasze przychody powróciły do wzrostu, a konkretnie wzrosły o 5% rok do roku. Koncentrujemy się na ulepszaniu naszej platformy reklamowej, aby zwiększyć zyski dla naszych partnerów.

Komentarz analityków

Analityk Thomas Champion z Piper Sandler powiedział, że widzi poprawę w trzecim kwartale, ale nadal dostrzega kwestie związane z marżą i wyceną. Analityk podniósł swoje prognozy przychodów i EBITDA na 2024 r., ale stwierdził, że ożywienie jest kruche.

Analityk Citi Ronald Josey powiedział: "Wyniki pokazują powrót do wzrostu przychodów i zysków EBITDA. Biorąc pod uwagę wyniki i perspektywy powyżej prognoz, spodziewamy się, że tytuł będzie rósł".

Analitycy Bloomberg Intelligence stwierdzili: "Poprawa zysku EBITDA w trzecim kwartale była spowodowana redukcją kosztów, podczas gdy zaangażowanie i dzienny wzrost aktywnych użytkowników były zgodne z oczekiwaniami".

Analitycy Vital Knowledge stwierdzili, że wyniki były "w porządku" z miłymi niespodziankami w zakresie przychodów, zysku EBITDA i miesięcznych aktywnych użytkowników. Akcje te są niezwykle niepopularne, ale wygląda na to, że poprawa już czai się za rogiem, a nowe narzędzia reklamowe zwiększają przychody, podczas gdy zarząd utrzymuje koszty na dystans. Snap jest jednak ziarnkiem piasku wśród internetowych serwisów ogłoszeniowych, a w porównaniu z takimi firmami jak Meta, Alphabet, TikTok i Amazon, trudno dostrzec potencjał zmian".

Akcje Snap

Akcje Snap (SNAP) wzrosły o 3,3% do 10,03 USD w obrocie przedrynkowym.

Wyniki są niezłe, ale firma... Ogólnie rzecz biorąc, po prostu mi się nie podoba.

W Europie może wydawać się martwą siecią społecznościową, ale na przykład w Stanach Zjednoczonych jest używana być może częściej niż Instagram, przynajmniej wśród młodszych ludzi.