Investoři, ať ten týden výsledků, který je zatím červený co se propadů týká, rozbijeme souhrnem výroků centrálních bankéřů, když se nám blíží to zasedání Fedu. 😊

Všichni už vím a očekáváme, že teď bude pauza a sazby úrokové zůstanou tam kde jsou. Proto nebudu se více rozepisovat, jen tentokrát přidám dané výroky, které jsem našel na YahooFinance. Trhy předpovídají 97% pravděpodobnost, že 1. listopadu nedojde ke zvýšení sazeb, a 29% pravděpodobnost zvýšení o čtvrt procentního bodu v prosinci.

1. Prezident FEDu ve Philadelphii, Patrick Harker, 16. října: "Neexistuje žádný zásadní obrat v tom, co vidím v datech a slyším od kontaktů... Věřím, že jsme v bodě, kdy můžeme udržet sazby tam, kde jsou."

2. Předseda Federálního rezervního systému, Jerome Powell, 19. října: „Další důkazy o trvale vyšším než trendovém růstu nebo o tom, že napjatost na trhu práce se již neuvolňuje, by mohly ohrozit další pokrok v oblasti inflace a mohly by zaručit další zpřísnění měnové politiky."

Opět Jerome Powell. "Finanční podmínky se v posledních měsících výrazně zpřísnily a výnosy z dlouhodobějších dluhopisů byly důležitým hnacím faktorem tohoto zpřísnění. Zůstáváme tomuto vývoji pozorní, protože přetrvávající změny finančních podmínek mohou mít dopad na směr měnové politiky."

3. Prezident Fedu v Atlantě, Raphael Bostic, 20. října:  "Opravdu se snažím, aby se lidé soustředili na to, co je inflace, stále na 3,7%. Náš cíl je 2. Musíme se hodně přiblížit 2%, než budu uvažovat o nějakém uvolnění našeho postoje."

4. Prezident Fedu Minneapolis, Neel Kashkari, 10. října: "Určitě je možné, že vyšší dlouhodobé výnosy mohou udělat část práce za nás, pokud jde o snížení inflace. Ale pokud jsou tyto vyšší dlouhodobé výnosy vyšší, protože jejich očekávání ohledně toho, co uděláme, se změnila, pak možná skutečně budeme muset dodržet jejich očekávání, abychom tyto výnosy udrželi.“

5. Prezidentka Dallas Fed, Lorie Logan, 9. října:  "Pokud dlouhodobé úrokové sazby zůstanou zvýšené kvůli vyšším termínovaným prémiím, může být méně potřeba zvyšovat sazbu Fed Funds. Avšak do té míry, že za zvýšením dlouhodobých úrokových sazeb stojí síla ekonomiky, FOMC možná bude muset udělat víc."

6. člen rady guvernérů Fedu, Christopher Waller, 18. října: "I když existuje nějaký základ pro očekávání, že inflace bude i nadále klesat, dovolte mi připomenout, jak jsem to opakovaně dělal, že jsme byli svědky toho, jak se v nedávné minulosti několikrát vypařila řada dobrých inflačních zpráv. Budu tedy sledovat několik dalších zpráv pro jasnější náznaky, že inflace je na trajektorii 2 procent.

7. prezidentka Boston Fed, Susan Collinsová, 12. října: "S sazbami na restriktivním území očekávám, že růst mezd a obecně ekonomická aktivita v nadcházejících měsících zpomalí."

Inu, já z toho moc jasno nemám, co se týká budoucích výhledů, jen to, že teď  by sazby měly zůstat kde jsou. 😊Powell je zvláštní patron. Někteří američtí ekonomové dokonce zmiňují, že FED má o vývoji inflace neaktuální data. Není to tak dávno, kdy tvrdil, že inflace je "transitory". Ještě mám v čerstvé paměti, když FED zvedal sazby a avizoval další a Trump mu naznačil, že by mohl skončit a bylo po "hajcích" :-D. Nicméně portfolia investorům dusí pěkně, jen co je pravda :-D

"zvláštní patron" 😂 to si napsal skvěle. No, spekulovat se asi i tak dá a možný je všechno s temi data, nevím. Každopádně počítám, že bude pořád šlapat na to a dusit tak portfolia ještě nějakou chvíli I když rád bych viděl už zase zelený měsíc.

Též jsem zvědavý co ten FED udělá, ale hlavně mě zajímá co bude říkat Powell. Jinak je pravda, že tento týden se to červená dost a v portfoliu to moc pěkně nevypadá, ale aspoň jsem něco málo přikoupil.

Já raději ještě čekal, ale přikupovat se jistě dalo, co si kupoval? ...jinak já doufám, že tento týden už to bude lepší.

Přikupoval jsem MO, Google a VICI.

Já jsem na to zvědavá,co ten Fed udela :D a taky VP udela base ČNB. Nehybala bych nejraději ani s jedním :D

To já též, hlavně tedy s jakými výhledy přijde, to bude klíčové pro trh.

Jojo, já bych to hlavně u nás nechala. Budou se není sazby DPH a dost toho přejde z 15 do 21 a ještě k tomu hýbat se sazbami si koleduje zase o vyšší inflaci

Sám si úplně nejsem jistý, co bychom mohli tak nějak očekávat, ale souhlasím s tím že sazby by určitě měly zůstat tam kde jsou. Tento týden je vůbec extrémně červený, pro mě osobně nejvíce dnešek (pátek). Nekouká se mi na to vůbec dobře, ale aspoň je prostor pro nákupy. 👍🏽😄

Ano, těžko říct ale nečekám nic pozitivního od Fedu, sazby by měl držet kde jsou a to zatím dle jejich výroků celkem dlouho. Já mám červený celý týden, ani jeden nebyl zelený, je to dost na psychiku, ale co se dá dělat, věřit v kvalitní firmy a obrat, i když to nebude hned. 😊

Naprosto souhlasím! Koncem minulého týdne jsem měl krásný zisk a koncem tohoto týdne se to opravdu rapidně otočilo. Ale co už, moje nejoblíbenější společnosti jsou ve slevě a podle mě na dnu ještě nejsme, každopádně samy uvidíme. :-)