Inwestorzy, przerwijmy ten tydzień zysków, który do tej pory był czerwony pod względem spadków, podsumowaniem wypowiedzi bankierów centralnych, gdy zbliżamy się do posiedzenia Fed. 😊

Wszyscy wiemy i oczekujemy, że nastąpi przerwa, a stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie. Nie będę się więc dłużej rozwodził, tylko tym razem dodam wypowiedzi, o których mowa, które znalazłem na YahooFinance. Rynki przewidują 97% prawdopodobieństwo braku podwyżki stóp 1 listopada i 29% prawdopodobieństwo podwyżki o ćwierć punktu procentowego w grudniu.

1. prezes Fed z Filadelfii Patrick Harker, 16 października: "Nie ma fundamentalnego odwrócenia w tym, co widzę w danych i słyszę od kontaktów.... Wierzę, że jesteśmy w punkcie, w którym możemy utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie".

2. Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell, 19 października: "Dalsze dowody na utrzymywanie się wzrostu powyżej trendu lub na to, że zacieśnienie rynku pracy nie jest już łagodzone, mogą zagrozić dalszym postępom w zakresie inflacji i mogą uzasadniać dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej".

Jerome Powell ponownie. "Warunki finansowe uległy znacznemu zaostrzeniu w ostatnich miesiącach, a rentowności obligacji długoterminowych były ważnym czynnikiem tego zaostrzenia. Pozostajemy uważni na te wydarzenia, ponieważ utrzymujące się zmiany warunków finansowych mogą mieć wpływ na kierunek polityki pieniężnej".

3. Prezes Fed z Atlanty Raphael Bostic, 20 października: "Naprawdę staram się, aby ludzie skupili się na inflacji, która nadal wynosi 3,7%. Naszym celem jest 2. Musimy zbliżyć się do 2%, zanim rozważę jakiekolwiek złagodzenie naszego stanowiska".

4. Prezes Fed z Minneapolis, Neel Kashkari, 10 października: "Z pewnością możliwe jest, że wyższe długoterminowe rentowności mogą wykonać za nas część pracy w zakresie obniżenia inflacji. Ale jeśli te wyższe długoterminowe rentowności są wyższe, ponieważ zmieniły się ich oczekiwania co do tego, co zamierzamy zrobić, to być może będziemy musieli spełnić ich oczekiwania, aby utrzymać te rentowności".

5. Prezes Fed z Dallas, Lorie Logan, 9 października: "Jeśli długoterminowe stopy procentowe pozostaną na wysokim poziomie z powodu wyższych premii terminowych, może być mniejsza potrzeba podniesienia stopy funduszy federalnych. Jednak w zakresie, w jakim siła gospodarki stoi za wzrostem długoterminowych stóp procentowych, FOMC może potrzebować więcej działań".

6. członek Rady Gubernatorów Fed, Christopher Waller, 18 października: "Chociaż istnieją pewne podstawy, by oczekiwać dalszego spadku inflacji, pozwolę sobie przypomnieć, jak robiłem to wielokrotnie, że w niedawnej przeszłości kilkakrotnie widzieliśmy, jak dobre raporty o inflacji wyparowywały. Będę więc obserwować kilka kolejnych raportów w poszukiwaniu wyraźniejszych oznak, że inflacja znajduje się na trajektorii 2%.

7 Prezes Fed z Bostonu, Susan Collins, 12 października: "Przy restrykcyjnych stopach procentowych spodziewam się spowolnienia wzrostu płac i ogólnej aktywności gospodarczej w nadchodzących miesiącach".

Cóż, nie mam zbytniej jasności co do przyszłych perspektyw, po prostu na razie stopy powinny pozostać tam, gdzie są. 😊Jestem również ciekawy, co zrobi Fed, ale szczególnie interesuje mnie to, co powie Powell. Poza tym, to prawda, że w tym tygodniu jest dużo czerwonego i nie wygląda to dobrze w portfelu, ale przynajmniej coś kupiłem.

Wolałem poczekać, ale na pewno mogłeś kupić więcej, co kupowałeś? ...poza tym mam nadzieję, że ten tydzień będzie lepszy.

Kupiłem MO, Google i VICI.

Jestem ciekaw co zrobi Fed :D a GOP zrobi bazę CNB. Też bym nie chciał się przenosić :D

Ja również, zwłaszcza jeśli chodzi o to, jakie perspektywy przedstawi, co będzie kluczowe dla rynku.

Tak, zostawiłbym to z nami, szczególnie. Nie będzie stawek VAT i wiele z nich przejdzie z 15 na 21, a przenoszenie stawek to znowu proszenie się o wyższą inflację