S&P 500 ^GSPC 5,296.3 -0.16%
Nvidia NVDA $1,140.79 +7.15%
Tesla TSLA $176.27 -1.66%
Alphabet GOOG $177.56 +0.70%
Amazon AMZN $181.67 +0.51%
Meta META $476.82 -0.29%
Microsoft MSFT $428.93 -0.29%
Apple AAPL $189.58 -0.21%

Czy po 40 latach na rynku akcje Johnson & Johnson są nadal świetne?

Akcje Johnson & Johnson $JNJ-1.9% zyskują coraz większą uwagę, do czego przyczyniły się dobre wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 r. Po raz pierwszy od kilku lat firma nie generuje dużego napływu gotówki ze szczepionek, co jest dobrą odskocznią na początek dla tej firmy, która może pochwalić się 40-letnią historią i zaskakująco wysoką dywidendą.

Dla mnie, $JNJ-1.9%jest jedną z najlepszych akcji farmaceutycznych, jakie rynek ma do zaoferowania.

Zaczynając od danych podstawowych, Johnson & Johnson $JNJ-1.9%:

 • Spółka ogłosiła skorygowany zysk na akcję w wysokości 2,67 USD. Jest to wynik lepszy od oczekiwanego przez Wall Street poziomu 2,61 USD na akcję. Jest to również wzrost o 3,1% w porównaniu z kwotą 2,59 USD odnotowaną w tym samym okresie ubiegłego roku.
 • Jeśli chodzi o przychody, firma Johnson & Johnson $JNJ-1.9% odnotowała 23-1.9%,43 mld USD. Oczekiwania analityków nie zostały spełnione w 100%, ale i tak odnotowano 5% wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału.

Warto również zauważyć, że firmaJohnson & Johnson $JNJ-1.9% w swoim ostatnim raporcie finansowym nie zawarła prognozy sprzedaży szczepionki Covid-19. Jest to pierwszy przypadek pominięcia tej prognozy od początku pandemii. Jako przyczynę podano "globalną nadpodaż i niepewność popytu". JNJ-1.9% obiecuje, że nie będzie to miało "żadnego wpływu na prognozę skorygowanego zysku operacyjnego na akcję".

Po raporcie o wynikach akcje $JNJ-1.9% rosną o 2% od wtorku rano, jednak początkowo kurs akcji był niższy podczas porannej sesji.

Johnson & Johnson $JNJ-1.9%

Jednym słowem - stabilność.

 • Konsekwentny rozwój firmy, który trwa już 40 lat i od momentu powstania zwiększył się o 7 329%, to nie wszystko, co firma ma do zaoferowania i z czego może być dumna.
 • Stopa dywidendy wynosi obecnie 2,36%, co daje akcjonariuszom nieco ponad 4 USD rocznie.
 • Prognoza wzrostu kursu akcji jest obecnie bliska 215 USD, zobaczymy, czy spółka będzie w stanie zrealizować ten potencjał wzrostu w tym roku.
 • Pomimo przejściowego wzrostu, zaleca się kupno akcji, ponieważ po tym silnym kwartale spodziewany jest dalszy wzrost.
 • Od 2009 r. firma wykazuje podobne, a w wielu przypadkach rosnące zyski, co może nie jest zaskoczeniem, ale może stanowić dobrą ochronę w niepewnych czasach. Nie oznacza to, że zyski te są małe.
 • Kolejnym dużym plusem jest regularny wzrost aktywów (z roku na rok).
 • Do tego dochodzą regularne odkupy akcji, które z pewnością nie powinny być lekceważone przez inwestora $JNJ-1.9%.
 • Firma zdobyła nawet nagrodę dla najbardziej innowacyjnej firmy roku.
 • Dla inwestorów korzystny jest również fakt, że firma nie opiera się wyłącznie na szczepionkach i lekach (tu również dodam kamień milowy - szczepionka firmy $JNJ-1.9% jest uważana za najlepszą na rynku).

Firmie przypisuje się również zasługi w leczeniu HIV i nowotworów. Firma produkuje także inne duże ilości leków, witamin i odżywek, ale wspominam o tym tylko po to, by przybliżyć działalność.

Rozwijające się zakażenia wirusem nosówki będą ponownie silnym bodźcem dla firmy, która posiada jedną z najlepszych szczepionek na rynku. Jest to jeden z głównych powodów, które podaję i uważam, że 215 USD za akcję będzie całkiem realne przy uwzględnieniu tego czynnika.

 • Z mojego punktu widzenia spółka jest atrakcyjnym zakupem dla inwestorów długoterminowych, którzy cenią sobie stabilność, odporność na wiele czynników rynkowych i w końcu dość wysoką dywidendę.
 1. Czy masz w swoim portfelu firmy farmaceutyczne? Które z nich, jeśli w ogóle?
 2. Czy $JNJ-1.9% to dobra akcja na długi okres?
 3. Czego oczekujesz od firmy w tym roku? Wzrost/spadek?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet