S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Jak na pasivní příjem? Tak třeba skrz tyto dvě společnosti s extrémně vysokou dividendou

Všude se hodně mluví o obávaném slově na R - recesi. Protože trhy se zjevně ochlazují po dlouhých bullrunech z konce roku 2020 a 2021. Inflace navíc dosahuje 40letého maxima. A co takhle zařadit na svůj watchlist společnosti, které ji levou zadní pokryjí svou brutálně vysokou dividendou? Historicky se to jeví jako naprosto logický krok!

Dlouhodobý růst - to je přesně to, co chceme

Tentokrát jsem našel radu hlavního akciového analytika Chris Harveyho, který pokrývá situaci na trhu pro společnost Wells Fargo $WFC+0.9%. Ten se domnívá, že v přesně takové situaci se vyplatí nakupovat právě takové společnosti.

Navíc dodává prognózu celkového stavu trhu. "Navzdory každodennímu psaní o recesi, ji v příštích 12 měsících neočekáváme. Spíše bude pravděpodobně převládat stagflace (vysoká inflace/pomalejší růst), což svědčí stabilnímu růstu a nízké volatilitě akcií."

Harvey tento názor podporuje několika konkrétními citacemi údajů, které by měly investory povzbudit: "Neočekáváme, že by spotřebitelé uvadali, vzhledem k tomu, že žádosti o podporu v nezaměstnanosti jsou na minimech nevídaných od roku 1968 a čisté jmění amerických domácností k 31. 12. 21 bylo na historickém maximu 150 tisíc dolarů. To naznačuje, že riziko recese je spíše strachem než skutečností..."

Přesto nemůžeme slevit z upozornění na pokračující inflaci a volatilitu akcií, stejně jako nemůžeme zcela slevit z možnosti recese; při všech těchto šancích poskytne investorům potřebnou ochranu portfolia silná defenzivní pozice, včetně dividendových titulů s vysokým výnosem. Analytik pak zmínil tyto dva tituly:

Crescent Capital BDC $CCAP+1.0% 

Začneme společností Crescent Capital, která se zaměřuje na rozvoj podnikání (Business Development Company - BDC) a soukromé firmy ze středního segmentu. Společnost Crescent vytváří dluhové a kapitálové investice na svém cílovém trhu a investuje do nich, přičemž si vytvořila portfolio s celkovým objemem spravovaných aktiv ve výši přibližně 28 miliard USD.

P/E 6 a 9,2 % dividenda? 😯

Společnost Crescent dosáhla ve 4. čtvrtletí 21. roku, tedy v posledním vykázaném čtvrtletí, celkových investičních příjmů ve výši 24,1 milionu USD. To bylo téměř 4x více než 6,6 milionu USD vykázaných ve 4Q20.Také společnost vykázala zisk na akcii ve výši 42 centů, což je těsně nad prognózou 41 centů - ale méně než 47 centů vykázaných v předchozím čtvrtletí. Na konci roku 2021 společnost Crescent oznámila, že má k dispozici likvidní aktiva ve výši 23,5 milionu USD a nevyčerpaný úvěr ve výši 197 milionů USD.

Hlavním lákadlem je zde pro mě ale vysoká dividenda. Poslední výplata kmenové akcie proběhla 15. dubna, a to ve výši 41 centů; to v ročním vyjádření činí 1,64 USD a dává výnos 9,2 %. Tento výnos je více než 4x vyšší než průměrný dividendový výnos S&P. Jako další pobídku pro dividendové investory má společnost Cres naplánované mimořádné výplaty dividend ve výši 5 centů na akcii na červen a září letošního roku. 

Barings BDC, Inc. $BBDC+2.1% 

Druhou dividendovou akcií, na kterou se podíváme, je Barings, další společnost BDC. Barings BDC je součástí správce aktiv Barings LLC, finančního gigantu s celkovým AUM přes 390 miliard dolarů. Barings BDC zaujímá jednu z menších mezer, poskytuje úvěrové a kapitálové investice do středně velkých společností - a k podpoře svého portfolia využívá podpory větší mateřské společnosti Barings LLC. Portfolio Barings BDC má v současné době reálnou hodnotu 1,8 miliardy USD.

Why not?

Podle poslední čtvrtletní zprávy za 4Q21 zahrnuje hodnota portfolia Barings BBDC 54 investic nově uskutečněných ve 4. čtvrtletí v celkové výši 489,5 milionu USD. Portfolio přineslo Barings BDC celkový investiční výnos 36,6 milionu USD a čistý investiční výnos na akcii 23 centů. Výnosy za 4. čtvrtletí byly více než dvojnásobné oproti předchozímu čtvrtletí, kdy činily 17,8 milionu USD, zatímco zisk na akcii ve výši 23 centů vzrostl o 4 centy, tj. o 21 %, oproti 19 centům zaznamenaným ve 4. čtvrtletí 20. století.

Pro investory do dividend je nedávná výplatní historie této společnosti jasným lákadlem: Barings BDC zvýšila čtvrtletní výplatu dividendy na kmenové akcie 9krát za posledních 12 čtvrtletí. Současná výplata dividendy společnosti ve výši 23 centů na kmenovou akcii činí ročně 92 centů a přináší vysoký 8,4% výnos.

Dalším bodem, který investory zajímá, je rozšiřování působnosti BBDC prostřednictvím akvizic. V poslední kombinaci se společnost spojila se společností Sierra Income Corporation, čímž vznikl kombinovaný subjekt s více než 2,7 miliardami dolarů ve spravovaných aktivech. Fúze, která byla provedena výhradně formou akcií, byla dokončena koncem února a jejím výsledkem bylo, že akcionáři Barings BDC vlastnili 58,75 % sloučené společnosti.

Tyto dvě společnosti si zde podle mého názoru rozhodně zasloužily zmínit. Sám je na watchlistu mám - ač abych pravdu řekl, tak ne na nejvyšších pozicích. Výše jejich dividendy je ale opravdu velkým lákadle, které mě nutí o nich víc a víc uvažovat 😁🤘

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o moje shrnutí dat dostupných na internetu a analýzy analytiků z Wells Fargo. Každý investor musí provést svou důkladnou analýzu a rozhodnutí provést po zvážení své vlastní situace.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Zvýšení, byť ne o moc. 9x za 12Q možná i něco značí... ale samozřejmě to není zárukou ničeho

No, to opravdu není. Je to dobré znamení, ale rozhodně ne ten gamechanging point při rozhodování. 3 roky nic neznamenají😂

Jasně. Samozřejmě. Ale působí to dost sebevědomě

$CCAP+1.0% je podle mě přesně prototyp společnosti, která pod správným managementem dokáže divy. Ten byznys je hodně náročný, ale může přinést ovoce

Podle čísel mi přijde, že už nese. Jen se trochu bojím, že by jim mohla dost zavařit nějaká krize. Pokud by došlo trochu k přirozené selekci menších a slabých podniků na trhu, tak by je to mohlo dost zasáhnout

To k tomu bohužel patří... 🤷

Neznám ani jednu, ale 8 a 9 % mě určitě donutí zajímat se víc!

To jsem rád :)