S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Rynek pracy pokazał nam wyniki i pomógł nam zakończyć tydzień wzrostem 🚀.

A więc przyjaciele, choć raz dobre wieści. Najnowsze dane o zatrudnieniu wróciły do USA i powoli malują obraz, który wszyscy inwestorzy chcą zobaczyć, a mianowicie, że rynek pracy się ochładza, co dla Fed może oznaczać brak dalszych podwyżek.

W październiku przybyło zaledwie 150 000 miejsc pracy, co było wynikiem gorszym od oczekiwań, które zakładały wzrost o 30 000. W ciągu ostatnich 9 miesięcy 8 razy odnotowano umiarkowany wzrost zatrudnienia. W tym tygodniu widzimy obiecujące wzrosty na indeksach takich jak $^GSPC-0.1% $^NDX-0.4% $^DJI-0.2%, podczas gdy rentowności obligacji skarbowych spadły. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych, które niedawno osiągnęły 16-letnie maksima, została uznana za przeszkodę dla akcji, spadła w piątek do 4,5%.

"Ogólne osłabienie popytu na zatrudnienie i wzrost płac wspiera nasz pogląd, że Fed zakończył podnoszenie stóp procentowych w tym cyklu" - napisała w piątek główna ekonomistka Nationwide, Kathy Bostjancic.

Pomimo wzrostów na rynkach, Fed nie podjął jasnej decyzji, co dalej z podwyżkami stóp procentowych i nie dyskutował jeszcze o obniżce stóp, według Powella. Prezes Fed podkreślił piątkowy raport o zatrudnieniu jako jeden z kilku kluczowych punktów danych, w tym kolejną aktualizację zatrudnienia i dwa odczyty inflacji przed grudniowym posiedzeniem.

Tak więc kończymy ten tydzień na zielono 🍀 i z odrobiną poprawki z zeszłego tygodnia. Chociaż jest to dobra wiadomość i moim zdaniem Fed nigdy nie powie nam, że skończył i zawsze będzie starał się utrzymywać swoje wiadomości w tajemnicy, rynek reaguje możliwym końcem podwyżek stóp procentowych. Ale ze swojej strony nie kibicuję i jak zawsze po dużym ruchu spodziewam się lekkiej korekty w przyszłym tygodniu.

A co Wy sądzicie o inwestycjach? 😊 ... Miłego weekendu. 🙏


Sygnał jest w porządku. Nie sądzę jednak, abym postrzegał to jako zmianę, a moja strategia lub zachowanie nie zmienia się w żaden sposób.

Ja też nie, widzę to tylko jako możliwy koniec podwyżek stóp, ale poza tym na pewno nie jako koniec i teraz lecimy w górę. 😊

Dokładnie, widzę to tak samo :)

Miłego tygodnia. Postrzegam to jako okazję do realizacji zysków przed burzą. Jestem dość sceptyczny, złe wieści to dobre wieści, ale jednocześnie zbliża się recesja.

Zgoda, czuję to samo i być może zauważyłem na stronie, że ktoś traktuje to jako sygnał do kupna, czego nie rozumiem, ja też się wstrzymuję i oczekuję, że to na pewno jeszcze nie koniec. Traktuję to po prostu jako sygnał, że stopy mogą już nie wzrosnąć, ale zdecydowanie recesja jest całkiem możliwa.

Cóż, jestem ciekawy... Myślę, że coś musi się pojawić. Wszystkie podstawowe dane na to wskazują - obawiam się, że wiele osób się na tym sparzy.

Dobre wieści? Dla mnie nie wyglądają dobrze. Branża zwalnia. W terminologii bokserskiej powiedziałbym, że uniknęliśmy lewego sierpowego, ale uderzymy prawym sierpowym. 😉

Zgoda, to dobry sposób na ujęcie tego. Być może źle to ująłem, ale mówiąc "dobre" wieści miałem na myśli ten tydzień po poprzednim, który był do bani. Zasadniczo, jak powiedziałeś, uniknęliśmy teraz kuli, ale następna może być gówniana. ...ponieważ chociaż jest to reakcja dla Fed, że nie muszą już tak mocno naciskać i podnosić stóp, jest to również reakcja na fakt, że recesja jest naprawdę zagrożona, a ponadto jestem teraz ciekawy kontynuacji ich rozwiązania w zakresie zadłużenia.

Świetne podsumowanie :)

Do końca roku będzie bardzo ciekawie, myślę, że przyszły tydzień będzie ciszą przed burzą, ale zobaczymy, czy będzie to czerwona/zielona burza. Dane wyglądają ładnie, a ja powoli, ale zdecydowanie zaczynam łączyć kropki między różnymi wydarzeniami rynkowymi dzięki Bulios. To będzie bardzo interesująca przejażdżka, ale mam raczej nadzieję na trend boczny przez resztę roku!

Tak, zgadzam się i widzę to również jako trend boczny. Kolejny tydzień spokoju, jak mówisz, być może lekka korekta w tym tygodniu i na pewno nie wygrana.

Tak więc prawdopodobieństwo, że rynek zacznie oczekiwać obniżki stóp i zareaguje znacznym wzrostem do końca roku, jest już wyższe niż odwrotnie, ale prawdopodobieństwo w drugą stronę jest prawdopodobnie najwyższe. Gdybym miał zgadywać, byłoby to 30 10 60

Zgadzam się z Tobą, widzę to podobnie, bardziej w bok, bo nie martwiłbym się o ponowne wzrosty, historycznie będzie teraz znak, że po takich kursach przyszła recesja.