S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Zaskoczyła mnie dziś wiadomość w mediach społecznościowych. Firma $META+0.0% wprowadziła miesięczną opłatę (dla nas 299 CZK/miesiąc) za swoje sieci społecznościowe bez reklam lub możesz nadal korzystać z nich za darmo, ale musisz zgodzić się na dostosowanie reklam, więc pobierają od ciebie sporo informacji. Ciekawe posunięcie, aby "obejść" przepisy UE, jednocześnie czerpiąc coraz większe korzyści z reklam. Co sądzisz o tym posunięciu?


Mnie również nie podoba się ten pomysł, a jak pisali tutaj inni, większość sieci społecznościowych to pożeracze czasu i do niczego się nie nadają. Jest to jednak sprytne posunięcie, aby to obejść.

Jeśli nie pracujesz z sieciami społecznościowymi, to tak.

Dokładnie, są ludzie, którzy skutecznie korzystają z sieci społecznościowych i może nawet zarabiają dzięki nim pieniądze, ale w tej skali jest to niewielki procent ludzi.

Dla mnie to już zbyt duża ingerencja w moje dane osobowe :)

Czy to oznacza, że nie będziesz korzystać z meta-sieci społecznościowych? A może będziesz za nie płacić?

Osobiście pozbyłem się już 90% sieci, szczególnie te sieci są stratą cennego czasu.

Ciekaw jestem kolejnych wyników i jak to się przekłada na ekonomię. Tak więc cena jest dla mnie dość nieadekwatna (o ile dobrze liczę dochód brutto na użytkownika to ok. 75czk/miesiąc), ponadto gdy bardzo trudno jest się dowiedzieć, że nawet po uiszczeniu opłat nie jest się źródłem danych dla ich algorytmu.

Moim zdaniem, tylko po to, aby wyświetlić celowo treści (nawet jeśli nereklamniho) użytkownik i tak źródło do podania dla algorytmu będzie nieuchronnie.w kontekście tego abonamentu wręcz napisał: Nie będziemy wtedy wykorzystywać informacji o użytkowniku w ramach reklam.

Więc w kontekście innego, i tak będą go używać.

Też jestem ciekawa wyników:)

Treści ukierunkowane na myślenie (choć może ukierunkowane to też :D )