S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Akcje, które spadły o ponad 75%, a ja rozważam ich zakup

Ostatnie spadki na rynku spowodowały, że niektóre spółki znalazły się bardzo nisko, ale to z kolei otworzyło możliwość zakupu po lepszej cenie. Warto zastanowić się nad zakupem, ponieważ spółki te nie są na fali spadkowej, a wręcz przeciwnie, a do tego mają atrakcyjne wyceny.

Kupuj dipy

Skupię się tu w szczególności na dwóch spółkach, które mają szansę odbić się od dna i w dłuższej perspektywie osiągnąć bardzo interesujące wyniki.

1. Appian $APPN-1.6%

Dzięki oprogramowaniu Appian nawet pracownicy z niewielkim lub żadnym doświadczeniem w kodowaniu mogą tworzyć, wdrażać i modyfikować aplikacje.

 • Oprogramowanie typu low-code firmy Appian pozwala firmom na łatwe uruchamianie i aktualizowanie wewnętrznych aplikacji w celu usprawnienia funkcji i poprawienia przepływu pracy, a jej akcje wyglądają na świetną okazję do kupna w obliczu zaskakującej wyprzedaży.

https://twitter.com/Appian/status/1516417756312358922

Akcje firmy Appian gwałtownie wzrosły, gdy pod koniec 2020 r. i na początku ubiegłego roku inwestorzy rzucili się na tytuły wspierane przez venture.

 • Zwiększona liczba operacji wykonywanych w domu oznaczała, że wiele firm potrzebowało zbudować, przetestować i uruchomić wewnętrzne aplikacje korporacyjne, aby ułatwić przejście i utrzymać motory wzrostu.
 • Te czynniki zwiększyły wartość oprogramowania firmy Appian.
 • Chociaż firma dostrzegła pewne pozytywne katalizatory związane z trendami w zakresie wirtualnych biur i pracy w domu, jej wzrost przyspieszył w miarę ustępowania warunków związanych z pandemią w wielu częściach świata.
 • Następnie akcje gwałtownie straciły na wartości, ponieważ inwestorzy stali się bardziej niechętni do podejmowania ryzyka i przenieśli się gdzie indziej.

https://www.youtube.com/watch?v=Gf9ElaCcHOE

Akcje są obecnie notowane o około 77% niżej niż w szczytowym momencie.

 • Całkowite przychody firmy Appian wzrosną o 21% w 2021 r., a jej wysokomarżowe przychody z subskrypcji wzrosną o 33% w skali roku.
 • Łączne przychody w 2020 r. wzrosną o 17%, a przychody z subskrypcji o 31% rocznie.

Po dużej wyprzedaży firma ma obecnie kapitalizację rynkową wynoszącą około 3,9 mld USD i jest wyceniana na poziomie 8,8-krotności spodziewanych tegorocznych przychodów.

2. Fiverr International $FVRR-1.7%

Fiverr International jest liderem w dziedzinie gospodarki gigantycznej. Rynek internetowy firmy ułatwia menedżerom zatrudniającym pracowników nawiązywanie kontaktów z freelancerami. Biorąc pod uwagę, że obecnie akcje spadły o około 80% w stosunku do wysokiego poziomu, może to być dobry moment na zakup.

 • Platforma firmy jest wystarczająco elastyczna, aby wykorzystywać rozwój nowych trendów w miarę ich pojawiania się.
 • Jeśli popyt spadnie w jednej kategorii, firma jest zdywersyfikowana w szerokim zakresie dyscyplin pracy i będzie w stanie łatwo przejść do obsługi nowych ofert, aby zaspokoić popyt.
 • Fiverr posiada obecnie ponad 550 kategorii cyfrowych ofert pracy i ostatnio dodał nowe kategorie, w tym usługi NFT i tworzenie treści 3D, aby pomóc nadążyć za rosnącym popytem w tych kategoriach.
 • Rosnące zapotrzebowanie na pracę freelancera przyczyniło się do fantastycznego wzrostu w ciągu ostatnich kilku lat.

https://twitter.com/fiverr/status/1453340177410179075

Fiverr ma bardzo dobre marże brutto (82,6% w zeszłym roku) i już teraz ma dodatnie przepływy wolnych środków pieniężnych.

 • Wolne przepływy pieniężne wzrosły mniej więcej dwukrotnie do 35 mln USD w 2021 r., a zgodnie ze średniookresową prognozą zarządu, skorygowany zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji (EBITDA) ma wzrosnąć w tym roku o około 31%.
 • Zatrudnianie freelancerów pozwala firmom ograniczyć wydatki, w tym podatki od wynagrodzeń i świadczenia pracownicze.

Fiverr jest w doskonałej pozycji, aby skorzystać z tych zalet i długoterminowego wzrostu gospodarki gig.

Mam w swoim portfelu spółkę Fiverr i już ją przekupiłem w tym okresie spadkowym.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet