S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Jak sytuację Netflixa postrzega jeden z jego największych udziałowców

Być może, tak jak ja, szukasz odpowiedzi na pytanie, czy to dobry moment na zakup akcji Netflix $NFLX-0.7%. Patrząc na bezprecedensowy spadek cen akcji, nasuwa się jedno dość ważne pytanie, które może pomóc nam lepiej zrozumieć tego giganta streamingu. Mianowicie, co sądzi o firmie jeden z jej największych akcjonariuszy, Bill Ackam, który 26 stycznia nabyłza pośrednictwem swojego funduszu Pershing Square udziały w firmie o wartości ponad 1mld USD.

Akcje Netlfix spadły dziś w pewnym momencie o prawie 40%.

Ackman ujawnił, że zaczął kupować akcje 21 stycznia. Od 21 do 26 stycznia kurs akcji Netflixa wahał się od 351,46 do 409,14 USD. Przyjmując średnią wartość tego przedziału na poziomie 380 USD, oznaczałoby to, że Ackman stracił około 40% na swojej pozycji w akcjach NFLX. Jednak Ackman raczej nie zamierza w najbliższym czasie sprzedawać swoich pozycji. Oto dlaczego.

Bill Ackman najprawdopodobniej nie sprzeda akcji NFLX

Pershing Square jest inwestorem długoterminowym, o wysokim poziomie zaufania. Fundusz hedgingowy posiada akcje w swoim portfelu średnio od 17,43 kwartałów, czyli od ponad czterech lat. Dlatego też jest mało prawdopodobne, że Ackman pozbył się swojej pozycji w Netflixie po tym, jak posiadał ją przez mniej niż trzy miesiące. Wręcz przeciwnie, jest całkiem możliwe, że Ackman będzie chciał zwiększyć swoją pozycję ze znacznym dyskontem.

Ponadto Pershing Square zarządza papierami wartościowymi o wartości ponad 10 mld USD. Tak duży fundusz hedgingowy ma dostęp do najlepszych dostępnych badań i jest prawdopodobne, że fundusz spodziewał się spadku kursu.

Oczywiście zawsze istnieje możliwość, że Ackman sprzeda akcje Netflixa. Jest to jednak mało prawdopodobne, chyba że zmieniła się teza, z którą wszedł na to stanowisko.

https://twitter.com/qcapital2020/status/1516771273396862988

Dlaczego Bill Ackman kupił Netflix?

W liście do inwestorów Ackman szczegółowo przedstawił swoją tezę dotyczącą Netflixa. Zarządzający funduszem hedgingowym reklamuje Netflix jako głównego następcę klasycznej telewizji. Ponadto Ackman pochwalił powtarzające się przychody spółki oparte na subskrypcji, korzyści skali oraz zespół zarządzający. Ackman zwrócił również uwagę na "szybko rosnącą globalną bazę abonentów" Netflixa.

Jeden chwiejny kwartał nie powinien jednak zmienić tezy Ackmana o Netfliksie, ponieważ jest on inwestorem długoterminowym.

Bezprecedensowy spadek akcji NFLX pokazuje, jak ważna jest poduszka bezpieczeństwa i konserwatywne podejście do wyceny akcji. Wyceny spółki są wreszcie na takim etapie, że potencjalna inwestycja zaczyna powoli nabierać sensu.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a jedynie moja opinia. Pogląd Billa Ackmana został omówiony przez analityka Eddiego Pana.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet