Goldman Sachs vidí Teslu $TSLA+0.5% jako potenciálního lídra v oblasti technologií souvisejících s umělou inteligencí. Goldman Sachs věří, že jejich současná cílová cena 235 USD pro TSLA odráží budoucí potenciál Tesly pro růst v nových oblastech s vysokými maržemi, zejména pokud jde o její vlastní vozový park. Naznačují však, že společnost může získat větší produktovou trakci v jiných segmentech spojených s AI.

Která společnost bude podle vás lídrem? Věří tady taky někdo až tolik Tesle?

TSLA
$243.84 $1.20 +0.49%
Capital Structure
Market Cap
775.1B
Enterpr. Val.
762.7B
Valuation
P/E
78.9
P/S
8.1
Dividends
Yield
-
Payout
-
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Goldman sucks?

Myslím si, že Čína Tesle bude hodně šlapat na paty, takže bych s těmi maržemi byl opatrný. Myslím si, že nějaký ten technologický náskok může být smazán velmi rychle.

Já Tesle věřím, ale z long-term pohledu podobně jako Goldmani víc v jiných segmentech než auta. Tam ta konkurence (zejména čínská) bude stlačovat marže. Ale co se týká energetiky/bateriových systémů a AI (zejména díky "Dojo") tam může být Tesla velký winner. Ale za dnešních 235$ jí po vagónech nakupovat úplně nechci :)

Zisk z Tesly vytvořil přes 80% mého portfolia a Tesla stále tvoří asi 1% portfolia.

Věřím všem z FAANG stocks. Těžko ale říct kdo bude number one.

Tak už jsem tu párkrát psal, že $TSLA+0.5% tvoří aktuálně 94% mého portfolia 😁

Vsadit na blazna😉😂  mam taky cca 20 v tesle ale kolikrat mam o ni strach ... proste Musk je svuj a prijde mi ze ho zajimaji ty cisla az kdyz ma neco koupit a prodat ... do ty doby to jsou jen cisla ... pak se vic snazi ... kazdopadne mu nezvidim ty starosti a stejne tak i ty navstevy ciny ... holt trh je trh

Musk je jinej. Ale díky tomu má výsledky jako nikdo jinej. Některý jeho odhady jsou sice trošku podstřelený, ale zatím vždycky nakonec dodal to, co slíbil. Já SpaceX a Teslu sleduju už hodně přes 10 let a když na začátku covidu všechno spadlo, tak mě to konečně donutilo si udělat akciovej účet. A před rokem jsem koupil i Tesla Model 3 - viz https://bulios.com/status/119091-recenze-tsla-model-3-rwd-lfp-po-9-mesicich-pouzivani.

Takže si myslím, že v podstatě nemá smysl investovat do jakékoli jiné společnosti 😁Minimálně ne v dlouhém horizontu (10+ let)

No jo, Musk je trochu nestabilní. Na druhou stranu, jediný stabilní genius je Trump https://media.tenor.com/MryJ1ZxeK6EAAAAM/when-i-explained-about-symptoms-of-coronavirus-to-my-family-donald.gif