S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Akcje meme, które mają długoterminowy i uzasadniony potencjał wzrostu

Akcje meme to akcje spółek, które zyskały dużą popularność w Internecie i na portalach społecznościowych, takich jak Reddit. Tak duże zainteresowanie zdołało wywindować ceny akcji o 100%. Niestety, wraz ze spadkiem zainteresowania ich wartość ponownie znacznie spadła. Są to jednak dwie z nich, które mają długoterminowy i uzasadniony potencjał.

Zapasy meme

Jednak dla większości ludzi akcje meme są słabymi punktami na rynku, a nie tytanami branży. Ich akcje są silnie shortowane, ponieważ wielu inwestorów obstawia, że ich akcje pójdą w dół, a może nawet doprowadzą do bankructwa firmy (prawdopodobnie najbardziej znanym meme stock jest GameStop $GME-4.5%, gdzie dzięki ogromnej popularności wśród społeczności jego cena poszybowała w górę, a potem znowu spadła - ale żeby być sprawiedliwym, kierownictwo Gamestopu stara się ostatnio bardzo poważnie traktować firmę).

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że akcje takie jak Apple $AAPL-0.8% czy Tesla $TSLA-3.5% są również meme stocks w pewnym sensie -> czasami przyciągały nagłą, nadmierną uwagę w Internecie i mediach społecznościowych i cieszyły się gwałtownym wzrostem cen akcji, gdy drobni inwestorzy indywidualni wskoczyli do gry, by zainwestować.

Dwie poniższe firmy mają duży potencjał, aby w przyszłości odnotować stały i długotrwały wzrost.

1) Bed Bath & Beyond $BBBY

Cierpiąc z powodu wieloletnich zaniedbań i spoczywania na laurach, Bed Bath & Beyond odnotowało spadek udziału w rynku artykułów gospodarstwa domowego, ponieważ konkurencja ze strony firm takich jak Amazon $AMZN+0.0%, Walmart $WMT+0.2%, Target $TGT-8.0% i Wayfair $W-2.6% ostatecznie poradziła sobie lepiej niż to, co detalista zrobił najlepiej.

Jednak Bed Bath & Beyond rozpoczęło swoją karierę dużo wcześniej niż wiele innych akcji meme, które dziś walczą o przetrwanie. Jej plany właśnie nabierały rozpędu, gdy pandemia je wstrzymała. Jednak Bed Bath podejmuje teraz mądre kroki biznesowe, aby przetrwać i rozwijać się w przyszłości.

BBBY

Mimo że po ogłoszeniu wyników kwartalnych cena akcji sieci spadła, detalista odnotował rekordowy wzrost liczby klientów - przybyło mu prawie pół miliona nowych członków. Pomimo tego, co dzieje się obecnie, inwestorzy mogą wykorzystać każde osłabienie akcji do wejścia na rynek.

Sieć detaliczna nadal ma wiele słabych punktów, ale Wall Street spodziewa się, że w ciągu najbliższych pięciu lat zyski będą szybko rosły, ponieważ plan naprawczy nabiera tempa. Wraz z nim mogą wzrosnąć akcje firmy.

https://www.youtube.com/watch?v=8VsjU7Xr9Dk

2. ford $F-1.0%

Umieszczenie Forda na liście meme stocks może być dla niektórych zaskoczeniem, ale w zeszłym roku firma przyciągnęła uwagę użytkowników serwisu Reddit, a jej akcje wzrosły o 136%.

Jednak rok 2022 nie był już tak łaskawy, a akcje producenta samochodów spadły w tym roku o 28%. Przyczyną tego stanu rzeczy jest kryzys globalnego łańcucha dostaw, powodujący ogromne niedobory chipów komputerowych i innych części wykorzystywanych w przemyśle, szalejąca inflacja i rosnące stopy procentowe. Nie ma wątpliwości, że bieżące problemy ciążą na Fordzie, ale jest też jasne, że dotykają one wszystkich, nie tylko firmę motoryzacyjną.

https://twitter.com/Ford/status/1509633037604110338

Ford stara się jak najlepiej wykorzystać złą sytuację. Aby zwiększyć sprzedaż, firma zaczyna dostarczać samochody bez zainstalowanych układów scalonych niezwiązanych z bezpieczeństwem, ale obiecuje, że w ciągu roku je zainstaluje. Dostawy mogą spadać wraz z rosnącymi cenami nowych samochodów, ale inwestorzy nadal mogą kupować solidne akcje po mocno zaniżonych cenach.

F

Akcje Forda są wyceniane zaledwie trzykrotnie w stosunku do bieżących zysków i sześciokrotnie w stosunku do szacunków na przyszły rok. Są one również sprzedawane po okazyjnej cenie, sześciokrotnie przewyższającej wolne przepływy pieniężne, które generują, nawet gdy firma zaczyna prężyć muskuły w zakresie samochodów elektrycznych.

  • Producent samochodów twierdzi, że chce wyprodukować 2 miliony pojazdów elektrycznych do 2026 r., co może być możliwe do osiągnięcia, ponieważ sprzedaż pojazdów elektrycznych już teraz przewyższa sprzedaż w branży.
  • Mustang Mach-E wciąż zyskuje na popularności w porównaniu z ubiegłym rokiem, na rynek trafił właśnie użytkowy samochód dostawczy Transit Pro, a wkrótce ma się pojawić pickup F-150 Lightning.

Ford może w najbliższych latach zwiększyć sprzedaż zarówno pojazdów z silnikami spalinowymi, jak i rosnącej floty pojazdów elektrycznych.

Moim zdaniem Ford jest akcją o bardzo wysokiej jakości i ma długoterminowy potencjał wzrostu. Szczerze mówiąc, nie wiem zbyt wiele o Bed Bath & Beyond. Mimo że wyniki kwartalne były negatywne, a cena akcji gwałtownie spadła, nie oznacza to, że firma jest zła i nie ma perspektyw na dłuższą metę. Dla mnie jest to firma, która potrafi się z tego podnieść i rozwijać.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet