S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Může být ještě lepší nákupní cena pro akcie společnosti Nio?

Měsíc zpátky jsem vás informoval, že je velice atraktivní aktuální cena společnosti $NIO+0.6%, která bude v nejbližší době v lepším rozpoložení. Tato predikce mi bohužel nevyšla, dnes si rozebereme důvody, které sráží můj dlouhodobý odhad ceny akcií $NIO+0.6% na aktuální hodnoty, které mohou být ideální pro vstup. Cena akcií je však v tuhle chvíli velice nevyzpytatelná a nedokážu přesně predikovat trend růstu/poklesu. 

Dnes si rozebereme, proč je $NIO+0.6% od mé poslední predikce o pár bodů níž.

V minulém článku jsem se přiznal, že jsem milovníkem akcií $NIO+0.6% a i přes mnoho faktorů zde držím poměrně větší podíl. Cena za 20-21$ za akcii byla výhodnou koupí pro dlouhodobé investory, dnešní cena je však aktuálně ještě nižší a vytváří nám další možnosti pro zvětšení pozice za výhodnou cenu.

Má predikce, která vyšla měsíc zpátky: Poslední příležitost k nákupu akcií NIO za nízkou cenu, společnost vysílá slibné signály pro další výhled k ziskům | Bulios

$NIO+0.6% 

Proč je společnost o dalších 10% dole? Jedná se o nějaké zásadní změny nebo zprávy, které sráží cenu níž?

Co stojí za 10% propadem od mé poslední predikce?

 • První místo přikládám covidu, který hýbe s každou čínskou společností, kde vzniká problém v nárůstu nakažených a tudíž i úbytku zaměstnanců a zpomalení výroby.
 • Druhé místo přikládám k vysoké inflaci a zvyšování úrokových sazeb, které se dotýkají celosvětově většiny akcií.
 • Třetí místo obsazuje stále nejistá budoucnost ohledně regulací a dopomoci ze strany Číny vůči svým domácím akciím.
 • Čtvrté místo přikládám k možnému riziku delistování z USA trhu.
 • Páté místo si drží zdražování potřebných materiálů a čipů.

Jak lze vidět, akcie není zasažena žádnou zprávou z nitra společnosti, jedná se o pár signálů, které budou cenu regulovat v nejbližší době.

Pokud máme v našich řadách další býky společnosti $NIO+0.6%, tak zde vidíme jen obří příležitost pro budování lepší pozice za výhodnou cenu. Mnohokrát jsem zmiňoval, že akcie $NIO+0.6% nejsou dobrou volbou pro krátkodobé investory, odhaduje se, že společnost bude rentabilní a zisková až v roce 2024-2025. To nám dává stále dost času pořizovat akcie za nízkou cenu, využíváte těchto propadů pro investici a zvětšení své pozice? 

Co bude s Niem dál?

Společnost $NIO+0.6% oznámila, že postupně obnovuje výrobu svých elektrických vozidel (EV) poté, co počátkem tohoto měsíce pozastavila výrobu kvůli rostoucím případům Covid-19. Výrobce elektromobilů také oznámil, že od letošního května zvýší ceny elektromobilů. Zvýšení cen ovlivní jeho tři SUV, ES6, EC6 a ES8, a zvýší ceny o 1 572 dolarů za každé vozidlo.

 • Zvýšení ceny je velice dobrá zpráva pro investory. Mnoho automobilek EV tento krok podnikalo v průběhu posledních měsíců a let, $NIO+0.6% však zdražovat nechtělo. Tento krok může přinést vyšší zisky pro společnost a hlavně dopomůže snižovat náklady dodavatelských řetězců v čele s čipy.

Vyřazení z burzy cenných papírů

Začátkem tohoto měsíce CSRC (Čínská komise pro cenné papíry a regulaci) oznámila, že "připravuje rámec", který umožní více než 200 čínským společnostem obchodujícím na amerických burzách zůstat na burze. 

 • Za mě je tohle dost dobrá zpráva, jelikož si $NIO+0.6% díky nejistotám připisovala další propady ceny.

Závěr

Mnoho nejistot, které vždy hýbou s trhem jsou v tuhle chvíli dobře korigovány, což je dobré pro akcie a hlavně pro $NIO+0.6%. Stále si držím býčí názory a věřím, že nám rok 2024-2025 poprvé ukáže kvality společnosti. Aktuální cena je srážena mnoha faktory, ale zdá se, že se pomalu dostáváme do ''jistoty'', kdy vidíme pokroky u společnosti, ale i u dalších prvků, které společnost ženou níž.

 1. Jak hodnotíte aktuální cenu společnosti $NIO+0.6%?
 2. Půjde cena ještě na nižší hodnoty?
 3. Věříte, že rok 2024-2025 bude zlomový?
 4. Držíte a nebo přikupujete v tuto chvíli akcie $NIO+0.6%?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 711 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

1. Cena výborná

2. Vždy môže ísť cena ešte nižšie

3. Zaujíma ma už tento rok a to 2022 z dôvodu ako sa na trhu chytia prvé sedan modely ET7 a ET5. V roku 2024/2025 už nemusíme vidieť takéto ceny. To nikto nevie

4. Držím od $6 

Celkovo keď vidím potenciál a hodnotu spoločnosti a porovnám to napríklad s $RIVN+4.9% alebo $LCID+2.2% , za mňa určite lepšia voľba $NIO+0.6%

$NIO+0.6% je z mého pohledu nejvíce slibný konkurent $TSLA+3.2%. Každý může říkat, že je tu x dalších a lepších výrobců a značek, ale já si za tímto stojím a vidím cenu $NIO+0.6%do roku 2030 na naprosto odlišných hodnotách než je teď.

Neviem, či by som ich označil za jedného z najväčších konkurentov Tesly do budúcnosti, aj keď môže to tak byť. Autá $NIO+0.6% sú luxusnejšie a vo veľa testoch aj lepšie ako Tesla a preto sú aj drahšie. Ale prídu na trh aj s dostupnejšími modelmi pre strednú triedu, napr. ET5 vyzerá naozaj dobre a malo by stáť okolo 40 tisíc Eur. Hlavne teraz začali predávať prvý krát sedan (ET7), čo ich trochu podľa mňa brzdilo, nie každý chce SUV. Plus stále je problém so subdodávkami a nedostatok čipov. Ale súhlasím, že v roku 2030 môže byť hodnota spoločnosti niekoľko násobná.

$NIO+0.6% držím se ztrátou a nakupovat ještě nebudu, teprve u 10-13$ se chystám naředit pozici. Když to nepřijde, tak to nepřijde a budu držet původní nákup za 30$.

Partner

Za $10 by to byl mega luxusní nákup 🤑

Myslím si, že možnost nákupu okolo 13$ by byla reálná na základě covidu, který narušuje chod společnosti. Pokud se situace uklidní, tak nevidím důvod pro další pád ceny. Pokud ovšem dojde k pádu na 10$, tak toho samozřejmě využiju.

pamatam si ked som prvy krat kupil $NIO+0.6% za 2,8 usd.... pri 10 usd som predaval a citil sa ako trader roka :D

To mě pobavilo😀😀 Trader roka 😀  Závidím ti nákup za 2,8$, ale ten prodej byl možná zbrklost 🤔

Každý propad pod 30$ byl pro mě vhodnou dobou pro nákup nevím jak u vás🤔

Já přikupuji už delší dobu v rozmezí 15-25$...

U této investice se musí počítat s menší volatilitou jako u každé mladé automobilky EV, čas nám ukáže mnohem víc...

Přesně tak, volatilita je zde očekávaná.

Souhlasím, volatilitu postihuje většinu automobilek EV v počátcích.