S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.96 -1.97%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Vyhodnocení mé predikce pro nákup akcií ČEZ: Kdo využil článku k inspiraci, ten si připsal už přes 14%

Dva měsíce zpátky jsem vydal článek pro naši domácí akcii ČEZ, která se v době psaní článku obchodovala za 852,- Kč. Má býčí predikce si prozatím připisuje úspěch a připisuje si nárůst přes 14% za poslední měsíc. Dnes si uvedeme, proč cena akcie roste a můj další výhled pro cenu akcie.

Je tu někdo, kdo nakupoval v průběhu pandemie tak jako já a nebo chvíli po ní?

První zmínku o potenciálu růstu jsem zveřejnil  před 2 měsíci, kdy byla cena na 852,- Kč, kdy v té době mnoho investorů tvrdilo, že je akcie nadhodnocená. Zajímal by mě názor právě těchto investorů po 14% jízdě za měsíc.

Odkaz na rozbor akcií ČEZ a můj typ pro nákup: Může vysoký dluh ovlivnit budoucnost společnosti ČEZ ? | Bulios

Co stojí za růstem akcií ČEZ?

Od mé predikce pro nákup za 852,- Kč jsme aktuálně na hodnotách okolo 1000,- Kč.

Akcie společnosti ČEZ pokořily hranici 1000 Kč. Hnacím motorem pro ně byl celosvětový růst cen energií, v kombinaci s válečným děním na Ukrajině a všeobecnou energetickou nejistotou. Dosažení této cenové úrovně bylo po více než dvouletém nepřetržitém růstu, což naznačuje důvěru investorů v tuto společnost. 

  • Z technického pohledu se akcie nyní nacházejí na rezistentní zóně, která může vést k technické korekci na nejbližší support, kde lze očekávat opětovnou nákupní aktivitu.

Dále se spekuluje, že na základě vyššího růstu bude společnost navyšovat i dividendu, která by se mohla brzy podívat na cenu 62,- Kč za akcii.

Celkově hodnotím investici do akcií ČEZ v posledních letech velice kladně, kdy v dobách pandemie byla cena na nízké hodnotě 350,- Kč, kdo nakupoval v té době, tak aktuálně nemůže litovat.

Společnost je nyní ve velice dobrém rozpoložení a mnoho odborníků očekává, že cena má stále potenciál pro růst. Nejvyšší hodnota akcie byla okolo 1300,- Kč, takže zde máme ještě prostor pro pokoření ATH.

Nicméně jsem část akcií ČEZU prodal, zhodnocení mi akcie přinesla poměrně slušné a prozatím nechci nadále společnost v portfoliu. Proč? Jednouše: Větší zisky jsem si připsal a nadále nedokážu hodnotit, zda bude společnost prosperovat i v dalších letech po konci války a energetické krize, která je hlavním pilířem tohoto růstu. Navíc je možné, že cena zažije v brzké době menší korekci na 900,- Kč za akcii. Tento fakt sdílelo pár analytiků a nejedná se o můj názor.

Jsou zde dva možné scénáře pro vývoj akcie:

  • Propad na hranici 900,- Kč, kde se očekává příliv dalších investorů a další růst.
  • Druhá varianta je růst na hranici 1 150,- Kč, kde se nachází ''rezistenční zóna''. Tato cena má však pár podmínek pro splnění. To, zda se cena akcií ČEZ vyšplhá na takto vysokou bude záležet především na zprávách z východu Evropy a na výši inflace.

Otázky pro investory:

  1. Investujete do nějakých domácích akcií?
  2. Kdo nakoupil akcie ČEZU zavčas?
  3. Myslíte si, že může akcie nadále růst?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 711 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Ten už jsem vysypal na 1006,- 😁 Nelíbí se mi vedení společnosti a snížení dividendy. Sice čekám silný růst do roku 2023 na hodnoty kolem cca 1250,- ale raději peníze přeliju do US trhu, kde budou lepší příležitosti.

Taktéž jsem byl toho názoru a raději jsem jistě prodal se ziskem a přesunul peníze jinam.

vstupoval jsem za nějakých 485 Kč :))

takže naprostá spokojenost co se akcií ČEZ týče

To je paráda! Skvělá koupě 😮

To vám vyšlo pěkně, já ani popravdě nepočítal jak může vyústit Ruská agrese v pohraničí až na energetickou krizi. Vědět to, tak nakupuji ČEZ ve větším😄

Chtě nechtě jsem s válečným konfliktem počítal a proto mi dával i smysl v tom, že přijdou sankce a s tím i energetická odplata od Ruska..

Já zkusil otevřít menší pozici na 850,- Kč chvíli po vašem článku. ČEZ mě zajímala delší dobu, hlavně skrz dividendu a potenciál pro růst v návaznosti na očekávanou energetickou krizi. Taktéž mi v té době nepřišla akcie nadhodnocená.

Jsem rád, že se někdo inspiroval😁 Neudávám přímo rady a typy, co udělat a kam investovat, spíše se jedná o doporučení, která mi dávají smysl.

Těžko říct jak dlouho se potáhne energetická krize, takže ještě nevím za jakou konečnou cenu cca prodat😄 Očekávám, že až se situace ustálí, tak půjde cena dolů.