S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Akcje Cyngn zaskakują rynek 77% wzrostem

Firma Cyngn$CYN-6.3% opracowuje w pełni autonomiczne i samowystarczalne pojazdy oraz inne różne środki transportu. Akcje firmy Cyngn $CYN-6.3% rosną dziś w górę po tym, jak twórca oprogramowania do autonomicznej jazdy zaprezentował nowy produkt. To ważne wydarzenie, które spowodowało wzrost ceny akcji o 77%.

AV - samochody autonomiczne to przyszłość transportu.

Tym nowym produktem jest zestaw DriveMod Kit. Jest to autonomiczny pojazd "pod klucz" opracowany przez firmę Cyngn$CYN-6.3% do użytku w warunkach przemysłowych i komercyjnych. Umożliwia on modernizację istniejących pojazdów przemysłowych lub łatwe zastosowanie w nowo produkowanych pojazdach.

Według firmy Cyngn $CYN-6.3%, pierwsza partia zestawów DriveMod Kit zaczęła schodzić z linii produkcyjnych w pierwszej połowie kwietnia. Zestawy zostały pierwotnie wyprodukowane dla Columbia Vehicle Group, ale firma zaprojektowała je z myślą o zastosowaniu w innych pojazdach przemysłowych.

Firma Cyngn$CYN-6.3% uważa, że jej zestawy DriveMod Kits torują drogę do szybkiego przyjęcia się pojazdów autonomicznych na rynkach przemysłowych i komercyjnych. Firma twierdzi, że klienci, którzy zakupią te zestawy, skorzystają na "zwiększonej wydajności, poprawie bezpieczeństwa i obniżeniu kosztów operacyjnych".

Chociaż zestawy DriveMod Kits firmy Cyngn$CYN-6.3% modyfikują istniejące pojazdy do użytku autonomicznego, nie wykluczają one opcji ręcznych. Są one również wyposażone w kilka kontrolek stanu, które informują użytkowników o stanie urządzenia i pojazdu.

Informacja o wprowadzeniu na rynek produktu DriveMod Kit spowodowała duże obroty akcjami firmy $CYN-6.3%.

Cyngn $CYN-6.3% Analiza

Obecnie prawdopodobieństwo wzrostu jest nieco niższe niż wspomniane 77%.

Co tak naprawdę robi firma?

Dyrektor generalny firmy $CYN-6.3%:

Nasza strategia wejścia na rynek polega na pozyskiwaniu nowych klientów, którzy wykorzystują pojazdy przemysłowe w swoich krytycznych i codziennych działaniach, poprzez wykorzystanie relacji i istniejących klientów za pośrednictwem naszej sieci partnerów strategicznych, wprowadzanie funkcji AV do pojazdów przemysłowych jako dostawca usług programowych oraz prowadzenie intensywnych wewnętrznych działań sprzedażowych i marketingowych w celu wsparcia rozwoju organizacji przemysłowych. Koncentrujemy się na pozyskiwaniu nowych klientów, którzy chcą włączyć naszą technologię do swoich planów rozwoju produktów samochodowych.

  • Firma działa na rynku od stosunkowo krótkiego czasu i z tego powodu jej potencjał dopiero się rozwija. Obecna cena jest tylko ułamkiem ceny początkowej, po rozpoczęciu działalności firmy.

Obecnie nie posiadam wystarczających informacji do przeprowadzenia szczegółowej analizy, a powodem jest krótki czas obecności na rynku. Dlatego przyjrzyjmy się przynajmniej wzrostowi w ujęciu rok do roku.

  • Najbardziej uderzył mnie znaczny wzrost aktywów w latach 2020-2021.
  • Na razie spółka wykazuje niewielkie straty, z czym należy się liczyć, jeśli myśli się o inwestowaniu w "młode" akcje, zmienność jest nieunikniona.
  • Firma koncentruje się obecnie na rozwoju i możliwości zwiększania swojego pipeline'u oraz zdobywania przyszłych klientów, dlatego też możemy spodziewać się możliwego wzrostu zadłużenia i zmienności cen. Mówiąc wprost: spodziewam się jeszcze trudniejszego okresu, zanim spółka stanie się dobrym towarem dla inwestorów, ale cena 1,85 USD jest bardzo atrakcyjna dla spółki, która uważa, że przyszłość należy do autonomicznego transportu.

Wniosek

Akcje robią na mnie pozytywne wrażenie dzięki temu, co robią (AV). Widzę przyszłość w AV i uważam, że zainteresowanie tymi akcjami jest uzasadnione. Jednak w chwili obecnej nie odważyłbym się zainwestować w te akcje. Wynika to z niewielkiej ilości informacji finansowych i krótkiej historii, na podstawie której mogłem wyrobić sobie zdanie o firmie. Jednocześnie mam w głowie jednego straszaka, a jest nim $TSP-5.7%, który również wykazał się znacznym postępem w AV, ale od czasów prognozowanego wzrostu spółka jest w dołku. Oczywiście mogę zrozumieć, że niektórzy inwestorzy nie boją się kupować po niedoszacowanej cenie 1,85 USD za akcję, ponieważ ATH spółki wynosiło do tej pory około 7-8 USD za akcję.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet