Najlepsza kryptowaluta zmieniająca świat, którą kupuję, zanim będzie za późno

Inwestorzy kryptowalutowi mogą być na rynku z różnych powodów. Niektórzy koncentrują się po prostu na długoterminowych zyskach. Inni wolą aktywnie handlować tymi tokenami, a jeszcze innych może przyciągnąć innowacyjność i użyteczność, jaką tworzą niektóre nowatorskie projekty. Ta kryptowaluta należy do projektów, które obecnie tworzą prawdziwą użyteczność i ostatnio odnotowuje wzrosty, ale najprawdopodobniej dopiero się rozgrzewa.

Kryptowaluty

Dowiedz się tutaj, dlaczego ostatnie wyniki Avalanche ( $AVAXUSD+4.4% ) mogą być dopiero początkiem dla długoterminowych inwestorów kryptowalutowych.

Czy to tylko kolejna sieć warstwy 1?

Od czasu wprowadzenia Ethereum $ETHUSD+2.0%pojawiło się wiele sieci Layer-1, które próbują przejąć udział w rynku od tego wiodącego systemu kryptowalutowego.

 • Sukces Ethereum wynika po części z tego, że jest to pierwsza duża sieć blockchain, która wprowadziła do swojego protokołu inteligentne kontrakty.
 • Ethereum pracuje również (i to już od kilku lat) nad przejściem na mniej energochłonny mechanizm konsensusu proof-of-stake (PoS) do weryfikacji transakcji.
 • Oczekuje się, że nadchodząca "fuzja Ethereum", która urzeczywistni ten cel, zostanie zakończona w najbliższych miesiącach.

W związku z tym pojawiło się wiele sieci warstwy 1 z funkcjami inteligentnych kontraktów i mechanizmami konsensusu PoS. Avalanche jest więc jednym z wielu pod tym względem.


Jednak strona https://twitter.com/avalancheavax/status/1396450899111956489Avalanche jest inna

Jest to heterogeniczna sieć interoperacyjnych blockchainów, która wykorzystuje własny zestaw walidatorów w celu osiągnięcia skali.

 • Mówiąc prościej, firma Avalanche znalazła sposób na stworzenie unikalnych i niezależnych rozwiązań blockchain (za pośrednictwem podsieci), z których każde jest wspierane przez własny system układania stosów.

Co to są podsieci

Podsieci to rozwiązanie problemu interoperacyjności, z którym boryka się świat kryptowalut, opracowaneprzez Avalanche

 • Zasadniczo, ze względu na silosowy charakter większości blockchainów, projekty zbudowane na jednym blockchainie mają problemy z komunikacją z innymi.
 • Jest to poniekąd celowe - bezpieczeństwo tych projektów często wymaga ich oddzielenia.

Podsieci Avalanche (sieci pomocnicze na szczycie głównej sieci Avalanche) umożliwiają deweloperom tworzenie projektów we własnej sieci, z własnym zestawem walidatorów (stakerów), a nawet własnymi tokenami.

 • Token AVAX firmy Avalanche jest nadal używany do obsługi sieci podstawowej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich podsieci.
 • Wielu deweloperów preferuje jednak wyjątkową autonomię, z jaką mogą działać te projekty.

Dziękitemu liczba deweloperów w sieci Avalanche przewyższa wiele innych firm.

 • Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się konfigurowalne blockchainy wspierające handel aktywami cyfrowymi lub po prostu będące sposobem na zdecentralizowany transfer wartości.
 • W związku z tym inwestorzy szukający sposobu na wykorzystanie tego wzrostu w Avalanche mają teraz wiele do zaoferowania.
Ekosystem AVAX

Liczby i rozwój Lawiny

Jeśli spojrzymy na całkowitą wartość zablokowaną (TVL), kluczową miarę w świecie kryptowalut, Avalanche staje się liderem rynku zdecentralizowanych finansów (DeFi), zajmując 4. miejsce wśród wszystkich projektów.

 • Jako miara rozwoju ekosystemu, TVL pozwala inwestorom zobaczyć, jak duża wartość jest zablokowana w poszczególnych sieciach.
 • Zazwyczaj inwestorzy nie przeznaczają swoich ciężko zarobionych pieniędzy na projekty, które ich zdaniem są wątpliwe lub mogą zakończyć się niepowodzeniem.
 • TVL jest również wiarygodnym predyktorem przyszłego rozwoju sieci, ponieważ efekt łączny blokowania wartości powoduje, że projekty długoterminowe są zorientowane na wzrost.

https://www.youtube.com/watch?v=JKiB_4TPXDM

Istnieje wiele powodów, dla których programiści wybierają do swoich projektów Avalanche zamiast innych sieci Layer-1.

 1. Do najważniejszych powodów należy jednak czas oczekiwania na finalizację (czas potrzebny na zaakceptowanie, potwierdzenie i sfinalizowanie transakcji) -> W przypadku Avalanche jest to mniej niż jedna sekunda.
 2. W innych wiodących sieciach, takich jak Bitcoin i Etheruem, ten sam proces trwa odpowiednio około 30 minut i 6 minut. Nawet Solana, jedna z najszybszych sieci, ma czas do finalizacji wynoszący pięć sekund.


Inwestowanie w lawinę

Avalanche jest nie tylko szybka - ta sieć blockchain jest skalowalna i odnotowuje szybszy wzrost niż większość innych sieci w oparciu o większość dostępnych wskaźników.

 • Firma Avalanche znalazła sposób na stworzenie ogromnej wartości poprzez zbudowanie od podstaw dość zaawansowanego systemu.
 • Z wyrafinowaniem przychodzi złożoność, co z pewnością ma miejsce w przypadku Avalanche.
 • Zrozumienie elementów technicznych, na których opiera się ta sieć, jest trudne. Dlatego wydaje się, że wielu wczesnych inwestorów, którzy weszli w Avalanche, było bardziej obeznanych z techniką i potrafiło dostrzec wartość, jaką Avalanche może lub chce stworzyć.

Dobra wiadomość jest taka, że Avalanche ma dobre wyniki, na których dzisiejszy inwestor może oprzeć swoją decyzję inwestycyjną. Co więcej, najwyższej klasy zespół, który stoi za tym projektem, nadal zachowuje tę samą jakość.

AVAX

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że Avalanche jest czołowym projektem kryptowalutowym wartym rozważenia. A dla inwestorów, którzy po raz pierwszy przyglądają się temu tokenowi, nie jest jeszcze za późno. Uważam, że rozwój sieci dopiero się zaczyna.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet