S&P 500 ^GSPC
4,964.58
-0.22%
Nvidia NVDA
$671.58
-3.30%
Alphabet GOOG
$143.63
+1.01%
Microsoft MSFT
$399.21
-0.89%
Meta META
$467.41
-0.81%
Amazon AMZN
$168.34
+0.75%
Apple AAPL
$181.37
-0.10%
Tesla TSLA
$193.81
+0.02%

Já co jsem koukal tak dlouhodobě asi 14%.

Můžeme se těšit až si zřídí ten fond, pak ty výsledky budou trošku víc transparentní;)

https://cc.cz/lide-mi-sveruji-miliony-chystam-akciovy-fond-nakoupim-i-byty-rika-nejuspesnejsi-investicni-youtuber/

Nejúspěšnější rozhodně není.

Raz kúpil palantir za 20/25 neviem presne sumu ale bol v minuse riadne a ho predal...a potom keď bol palantir na minime ho znova nakúpil a potom vysvetlil všetkým aky super obchod mu vyšiel s x %ntnym zhodnotením...ale samozrejme strata z minule sa neráta veď dlhodobý investor...

pokud si pamatuji z jeho videa, tato operace byla účelová ohledně daňové optimalizace, také to dělám. Je vhodné před koncem roku si spočítat předpokládané daně a optimalizovat realizací ztráty (tj. prodám ztrátovou pozici a opětovně nakoupím) - ponížení daňového základu. Proč odvádět více nežli je nutno.

Dlhodobý investor nepredáva po mesiaci preto neplatí dane...čiže jedno vraví druhé robí...

Jakoukoliv si zrovna vymyslí :) Tohle dle mého ani nedokážeš nijak kvalitně zverifikovat/backtestnout, protože jsi absolutně ve tmě co se týká jeho konkrétních provedených obchodů.

Předpokládal bych, že to bude součástí Patreonu... Asi ale nebude, jinak by o tom někdo mluvil.

Já to především myslím tak, že může ven pouštět fakt úplně co chce bez ohledu na to jestli to tak skutečně je nebo ne. Protože jako trader-retailista nemá absolutně žádné povinnosti o svých pozicích cokoliv někde veřejně reportovat skrze nezávislou entitu/regulátora (narozdíl třeba od hedge fondů). A ty jako divák/follower máš v podstatě jen velmi malou (spíš nulovou) šanci dohlídnout jestli si ty svoje sázky, které ti nějak prezentuje, někde bokem nehedguje přes opce apod. Tohle je prostě ta bídná stránka "finfluencerů"...

V posledním nebo předposledním videu myslím říkal, že poslední rok + cca 35 %. Dlouhodobý průměr nevím, ale určitě nad SP500 - to taky v nějakým videu zmiňoval.

Také jsem zaznamenal toto číslo.

Což je ale na to, že v tom má započítaný i krypto (Ethereum nákup kolem 850 a prodej cca 1600 či kolik), + ten chytil ten ČEZ hype, docela málo. Takže ten zbytek bude asi dost zajímavý.