S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Stosunkowo ryzykowne akcje, ale z niezrównanym potencjałem wzrostu

Wiele osób chce posiadać tylko bezpieczne i dojrzałe akcje, ignorując możliwości związane z bardziej ryzykowną częścią rynku akcji. W ten sposób powstaje zbiór ryzykownych akcji o ogromnym potencjale wzrostu. Ponadto akcje te można często kupić stosunkowo tanio, co sprawia, że stosunek ryzyka do zysku jest bardzo atrakcyjny. Jak mówi przysłowie, ryzyko to zysk, ale oczywiście chodzi tu o to, że należy dokładnie przemyśleć i przeanalizować swoją inwestycję.

Ryzykowne akcje

Jeżeli jesteś w stanie wytrzymać zmienność, jaką niosą ze sobą te akcje, niewielkie inwestycje w ryzykowne akcje mogą być bardzo opłacalne. Oto dlaczego inwestorzy tolerujący ryzyko mogą rozważyć takie akcje jak Pieris Pharmaceuticals, Silvergate Capital i Shopify.

1. shopify $SHOP-1.2%

Shopify to rozwiązanie typu back-end, którego potrzebuje każdy sprzedawca detaliczny, który chce zaangażować się w handel internetowy.

 • Shopify jest wyceniany 26-krotność swoich zysków. Rok temu spółka była notowana po kursie 400-krotności swoich zysków.
 • Firma ma 63% marżę zysku, a sprzedaż wzrosła o 41%.
 • Dlatego też w chwili obecnej rynek jest bardzo negatywnie nastawiony do Shopify.
 • W ciągu pięciu miesięcy akcje spadły o 63%.

https://twitter.com/Shopify/status/1514287486285107211

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat Shopify umocni swoją pozycję lidera -> zapewni to firmie silną przewagę, ponieważ jej technologia staje się coraz bardziej niezbędna w handlu internetowym.

 • Firma agresywnie inwestuje w swoją działalność
 • Firma buduje magazyny i rozszerza swoją ofertę, aby sprzedawcy internetowi mogli zapisać się do jej serwisu i świadczyć usługi podobne do usług Amazon.
 • Internetowa transformacja naszej gospodarki jest jednym z głównych trendów w moim życiu inwestycyjnym.

Nie należy bać się zmienności. Jest to wspaniały biznes, który jest na sprzedaż od zaraz.

2) Silvergate Capital $SI

Można powiedzieć, żeSilvergate Capital to bank.

 • Wiele lat temu firma Silvergate podjęła ryzykowny zakład dotyczący nowego zjawiska zwanego kryptowalutami.
 • Bank chciał pozyskać nowe giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase i Gemini, jako klientów banku. Silvergate próbował w ten sposób rozwiązać bolesne problemy, z którymi borykały się te giełdy.
 • Konkretnie chodziło o transakcje kryptowalutami, które odbywają się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. ale w tamtym czasie żaden system bankowy nie był w stanie nadążyć za takim harmonogramem.

https://www.youtube.com/watch?v=tWS9ncfCxNk

Firma Silvergate zainwestowała więc i zbudowała Silvergate Exchange Network (SEN), prywatną giełdę, która umożliwia przelewy bankowe niezależnie od pory dnia. Ta gra się opłaciła i stała się wielkim hitem.

 • W miarę jak Bitcoin i inne kryptowaluty szybko się rozwijały, coraz więcej giełd potrzebowało partnera bankowego.
 • Popyt był tak duży, że firma Silvergate ostatecznie zamknęła swoją tradycyjną działalność bankową i skupiła się na nowym rynku kryptowalut.
 • Do końca 2021 roku Silvergate miał 1 381 klientów bankowych, wśród których znajdowały się giełdy kryptowalut i instytucje zainteresowane tą nową klasą aktywów.
 • Silvergate posiada również depozyty w wysokości 14,3 mld USD, co oznacza wzrost o 5,2 mld USD w porównaniu z rokiem poprzednim.

Moim zdaniem, ryzyko dla Silvergate ze strony większych banków jest minimalne. Obecnie ma dobrą pozycję i w ciągu prawie dziesięciu lat działalności zdobyła zaufanie klientów banków.

Silvergate

W skali makro nie wiemy, co stanie się ze światem kryptowalut i jak duży (lub jak mały) może się on stać. Jeśli jednak chcesz zminimalizować ryzyko i jednocześnie czerpać zyski z rozwoju kryptowalut, Silvergate jest prawdopodobnie najlepszym miejscem do rozpoczęcia inwestycji.

3. Pieris Pharma $PIRS-0.2%

Pieris to bardzo ryzykowna firma biotechnologiczna, która nie ma jeszcze na rynku żadnych leków.

 • Firma Pieris posiada prawa do nowej klasy leków zwanych antyklinami.
 • Są to leki białkowe, które są podobne do przeciwciał, ale ośmiokrotnie mniejsze - dzięki temu mogą dotrzeć tam, gdzie przeciwciała nie mogą.
 • Firma Pieris, na przykład, ma kandydata na lek na astmę, który może dotrzeć bezpośrednio do płuc - czego nie potrafią przeciwciała.

https://www.youtube.com/watch?v=mxW5AOqiSRQ

Pieris ma podpisane umowy o współpracy z firmami Roche, AstraZeneca $AZN+0.5% i Seagen $SGEN+0.1%.

 • Te firmy farmaceutyczne dokonały płatności z góry na rzecz Pierisa w celu nabycia praw do niektórych najbardziej zaawansowanych leków firmy biotechnologicznej.
 • Big pharma płaci za wstępne badania kliniczne, a jeśli leki osiągną określone kamienie milowe, wypłaty rosną.

Jeśli Pieris osiągnie wszystkie kamienie milowe w tych trzech kontraktach, otrzyma 8 mld USD - to ogromny zysk dla małej firmy. Jednak najbardziej ekscytujące jest to, że Pieris posiada całą flotę Anticalin, czyli 100 miliardów. Jeśli którakolwiek z tych cząsteczek odniesie sukces, może się okazać, że antyklinki zaczną zajmować znaczącą część rynku przeciwciał (około 145 mld USD).

Pieris

Kapitalizacja rynkowa tej firmy biotechnologicznej wynosi więc zaledwie 229 mln USD. Co jednak, jeśli biotechnologia pokona przeciwności losu, a jej partnerzy z Big Pharma ogłoszą jakiś sukces? Potencjalny wzrost jest fenomenalny. Więcej informacji uzyskamy, gdy Pieris ogłosi dane dotyczące skuteczności leczenia II fazy jeszcze w tym roku.

Jak już wspomniałem, inwestycje te są bardzo ryzykowne i można na nich stracić pieniądze, ale jednocześnie są to firmy, które mogą przynieść duże zyski. Powiedziałbym, że Shopify, który mam w swoim portfolio, jest najmniej ryzykowny z tych trzech.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet