S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Investoři, jakého brokera pro obchodování s akciemi používáte?

Já používám XTB a musím říct, že mi tento broker velice vyhovuje. Platforma je přehledná a dá se s ní pěkně pracovat, XTB také nabízí spoustu vzdělávacího materiálu a za celou dobu jsem neměl s ničím problém.

Můžete hlasovat v anketě a nebo se můžete rozepsat v komentářích a napsat mi proč jste si vybrali zrovna toho brokera kterého používáte.

Vote to see the results! 117 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Na dlouhodobé akcie mám DEGIRO, a na opční portfolio mám IB. 👍

Super👍

Super👍

Mám eToro  a XTB.

eToro:

+ za mě přehlednější a hezčí systém nebo aplikace (líbí se mi u jednotlivých titulů že jsou viděl loga to je velice přehledné a lepší možnosti úpravy zobrazení, snažší vklad peněz pomocí revolut

- rozhodně nedostatek ETF fondů a chybí mnoho eropských a jiných titulů

XTB:

+ české a evropské tituly dostupnější, větší množství ETF, přepočet na české koruny a obecně čeština a česká podpora.

- na to že je to polský broker chybí mi tu Polská burza nebo Polské tituly, horší způsob vkladu peněz bez poplatku.

Super díky za srovnání. EToro neznám, ale názor na XTB mám podobný.

Stačí napsat na support a budeš mít přístup na polskou burzu.

ahaaaa to jsem nevěděl a velice děkuji za tip hned jim napíšu....

Je zajímavé, že tam Varšava není ze základu. Také jsem nevěděl!

Tak to jsem nevěděl a tuto informaci jsem nějak nezaznamenal. Díky za info a tip.

XTB long term pozice a denní IB

Super👍

Díky!

Super👍

Používám primárně XTB a T212 jako doplněk na tituly, které nejsou na XTB zalistované. U XTB mě štve 35% daň dividend u českých ackcií, nevíte zda se to dá nějak řešit?

Myslím, že nedá a taky mě to štve. Na české akcie je proto lepší FIO nebo jiní český brokeři, ale kvůli pár českým titulům se mi nechce používat další broker, takže dokud tam nemám zásadní sumu v českých titulech, tak akceptuji tuto vysokou daň z divi ale nerad....

Tak to já tedy moc neakceptuji 😂. Založil jsem si účet u FIO a na ČR akcie používám FIO.

Také mě to štve a já na ČR akcie používám FIO. Volal jsem asi před měsícem na podporu a ptal jsem se a řekli mi že bohužel ta daň zůstává s nijak se jí nezbavím.

CYRRUS

Partner

Trochu se asi rozepíšu poprvé s negativní zkušeností a samozřejmě budu rád za vyvrácení, případně jiný názor. Začnu tak, že já osobně používám eToro. Tím jej nechci propagovat, na začátek, mínus za mě má třeba v občasných problémech s aplikací. (pozdní nebo špatný přepočet stavu účtu, nebo výpadek grafů). Toto ale jsem za rok a pár měsíců zažil párkrát jen a grafy se vždy dají sledovat jinde. Plus beru, že od jisté úrovně, máte fakt super malé benefity které v celku dělají hodně a navíc, také je tam česká podpora, co dost lidí na to hraje, ale ano, musíte mít 10k a více dolarů nebo euro a až pak ji máte. Je to prostě tím, že má hodně uživatelů a nejde se věnovat každému co tam je s pár drobnýma.

Proti tomu XTB, které jsem koukal že tu dost vede a je asi u nás v ČR nejvíce propagované i díky influencerů, tak s ním mám jen negativní zkušenosti. Cenově mi přijde jako eToro ohledně spreadu. Nákupy a držení akcií a ETF také zdarma. CFD samozřejmě už je poplatek, stejně jako všude jinde. Vklad, na eToro mi přišel jednoduší, hlavně pokud máte Revolut, tak úplně easy a free. Navíc, měnu konvertujete za the best kurz tam. Výběr, eToro chce 5$ = cca 120kč. Výběr u XTB mě stál něco přes 300kč. Přehlednost. eToro, lehké, intuitivní, jednoduchá grafika, skoro nemožné si splést akcii od CFD akcie. U XTB mi přijde, pokud člověk neluští malé znaky, tak to CFD se dá lehce přehlédnout. Dále, XTB a všichni influenceři propagují zdarma materiál studijní a ty semináře. Nezlob se na mě, už tedy to nezkouším tak půl roku, ale byl jediný důvod proč jsem je chtěl někdy před rokem, kvůli těm seminářům. Ani po založení účtu a vkladu peněz, jsem na email žádné záznamy seminářů a další materiálů nedostával i přesto, že jsem si o ně vždy žádal. A taková maličkost, ač mi to nijak nevytrhne, když jsem zakládal účet, respektivě mi volal marketák od nich a tlačit, at to udělám co nejrychleji, bylo před vánoci roku 2022, za 14 dní na to, od 1.1.2023 rozjeli marketing, akcie do nějaké výše zdarma při založení účtu. Super, takže klasický obchodák, pán se snažil mě dotlačit k založení dříve, abych nemusel pak dostávat nový bonus? ...🤔

To asi mé zkušenosti, tím nechci určitě shazovat tohoto brokera a doufám, že všichni co jej využíváte tak Vám funguje na 100%. Přijde mi ale že zde v Česku je slyšet jen tento broker a přijde mi dobré, že tak jako i jiní brokeři mají své chyby, tak zmínit i zde, jaké mohou být negativní zkušenosti.

Jasný chápu, já ti rozhodně nic vyvracet nechci a ani nebudu :D. Mě XTB vyhovuje a zatím jsem neměl s tímto brokerem problém. Když jsem si tady četl ty komentáře, tak opravdu záleží s čím obchoduješ, jelikož některý broker bude super na akcie a jiný na opce. Já obchoduji a akciemi a je to pro mě ideální. Malé obdelníčky s CFD nebo STC mě osobně vůbec nevadí. Jinak zatím když jsem se přihlásil a naapsal jsem si o nějaký seminář, článek, ebook, konferenci, tak mi vždy všechno přišlo. 
Každému vyhovuje něco jiného každý má jiné zkušenosti. Já jsem eToro ještěn neviděl a nevyzkoušel jsem to, takže to nedokážu srovnat.

Partner

Super, určitě jak píšeš, každý má něco jiného a jako ono jsou dosti podobné ty platformy, co si budem. Dále taky uznávám, že nejde mít 100% spokojených klientů, každý dělá chyby a je možné že jen prostě byl někde zádrhel a já to brzo vzdal u nich. 😂 Hlavní je aby byl člověk spokojený a je asi jedno kde nakupuje pak. 😊

Tasty trade, Degiro, a teď zkouším George u ČS.

U George se nechá taky investovat? Kouknu na to, díky za tip!

Já už mám několik let majetkový účet kvůli investicím do fondů ČS. A letos tam nově přidali i možnost  nákup akcií a ETF na různých burzách. Třeba teď jsem tam narazil i na US ETF obchodované na NYSE. Které jsem nakupoval přes Tasty Trade. Aktuálně jsem nakupoval $SCHD-1.5% z dolarového účtu a na něj mi budou chodit i dividendy.

Taky jsem nad Tasty přemýšlel, ale nakonec jsem sklouznul k IBKR. Líp se mi s ním pracuje.

Já jsem na ně narazil když jsem začal nakupovat US ETF. Myslím že dokonce tady na Bulios 😊. A po nějaké době jsem začal s Opcemi.

Ani jsem nevěděl že se dá u ČS spořitelny obchodovat.

IBKR a Tasty trades (tam se daji bez problemu kupovat veci, ktere EU based brokers nepovoluji)

Na IBKR jsem taky koukal, ale zvolil jsem XTB.

eToro, Degiro, Fio a IBKR

Tak to je slušná diverzifikace :D

Každý měl a má jiný účel. 😊

eToro a XTB - začínal jsem na eToru a postupně se přesouvám na XTB... Především kvůli poplatkům.

Jaké a za co jsou poplatky u Etora?

Téměř za nic. 🙈