S&P 500 ^GSPC 5,071.85 +0.03%
Tesla TSLA $162.12 +12.05%
Nvidia NVDA $798.50 -3.12%
Amazon AMZN $176.89 -1.48%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $160.98 +0.66%
Meta META $493.84 -0.46%
Microsoft MSFT $408.80 +0.30%

Inwestorzy, jakiego brokera używacie do handlu akcjami?

Używam XTB i muszę powiedzieć, że bardzo lubię tego brokera. Platforma jest przejrzysta i łatwa w obsłudze, XTB oferuje również wiele materiałów edukacyjnych i przez cały czas nie miałem z niczym problemów.

Możesz zagłosować w ankiecie lub możesz napisać w komentarzach i powiedzieć mi, dlaczego wybrałeś brokera, z którego korzystasz.

Vote to see the results! 0 answers already!

Mam DEGIRO dla długoterminowych akcji i IB dla mojego portfela opcji. 👍

Super👍

Super👍

Super👍

Super👍

Długoterminowe pozycje XTB i dzienne IB

Super👍

Dzięki!

Super👍

Omówię nieco moje pierwsze negatywne doświadczenia i oczywiście chętnie wysłucham opinii innych osób. Zacznę od tego, że osobiście korzystam z eToro. Nie ma to na celu promowania go, na początek minusem dla mnie są sporadyczne problemy z aplikacją (opóźnione lub nieprawidłowe przeliczanie salda konta lub awaria wykresów). Ale doświadczyłem tego tylko kilka razy w ciągu roku i kilku miesięcy, a wykresy zawsze można obejrzeć gdzie indziej. Plus biorę to, że od pewnego poziomu masz naprawdę fajne małe benefity, które w sumie robią dużo i plus, też jest czeski support, na którym sporo osób gra, ale tak, trzeba mieć 10k lub więcej dolarów lub euro i dopiero wtedy to masz. Po prostu ma dużo użytkowników i nie da się tam zaspokoić wszystkich mając parę groszy.

W porównaniu do XTB, które z tego co widziałem sporo tu przoduje i jest chyba najbardziej promowane w Czechach dzięki influencerom, mam z nim same negatywne doświadczenia. Pod względem cenowym wydaje mi się podobny do eToro pod względem spreadu. Kupowanie i przechowywanie akcji i ETF-ów jest również bezpłatne. CFD oczywiście ma już opłatę, jak wszędzie. Depozyt, na eToro uważam za łatwiejszy, zwłaszcza jeśli masz Revolut, więc całkowicie łatwy i darmowy. Dodatkowo, przeliczasz walutę po najlepszym kursie. Wypłata, eToro chce 5$ = około 120kč. Wypłata w XTB kosztowała mnie nieco ponad 300kč. Przejrzystość. eToro, lekkie, intuicyjne, prosta grafika, prawie niemożliwe do pomylenia akcji z akcją CFD. W przypadku XTB, jeśli ktoś nie czyta małych znaków, łatwo przeoczyć CFD. Co więcej, XTB i wszyscy influencerzy promują bezpłatne materiały do nauki i seminaria. Więc nie gniewaj się na mnie, nie próbowałem tego od około pół roku, ale jedynym powodem, dla którego chciałem je mieć, były te seminaria około rok temu. Nawet po założeniu konta i wpłaceniu pieniędzy nie otrzymałem żadnych nagrań z seminariów ani innych materiałów na mój e-mail, mimo że zawsze o nie prosiłem. I taka mała rzecz, chociaż nie powala mnie to, kiedy zakładałem konto, a raczej marketer od nich zadzwonił do mnie i naciskał, żebym zrobił to jak najszybciej, było to przed Bożym Narodzeniem 2022 roku, 14 dni później, od 1/1/2023 zaczęli marketing, darmowe akcje do pewnej kwoty przy zakładaniu konta. Świetnie, więc klasyczny sprzedawca, dżentelmen próbował zmusić mnie do wcześniejszego otwarcia, żebym nie musiał wtedy dostać nowego bonusu? ...🤔

Myślę, że to moje doświadczenie, oczywiście nie mam zamiaru odkładać tego brokera i mam nadzieję, że wszyscy, którzy go używają, pracują dla ciebie w 100%. Ale wydaje mi się, że tutaj w Czechach słyszy się tylko o tym brokerze i uważam, że dobrze, że tak jak inni brokerzy mają swoje wady, tak i tutaj należy wspomnieć o negatywnych doświadczeniach.

Tak rozumiem, na pewno nie chcę Cię obalać i nie będę :D. Lubię XTB i do tej pory nie miałem problemu z tym brokerem. Czytając komentarze tutaj, to naprawdę zależy od tego, czym handlujesz, ponieważ niektórzy brokerzy będą świetni dla akcji, a inni dla opcji. Ja handluję akcjami i jest to dla mnie idealne rozwiązanie. Małe obejścia z kontraktami CFD lub STC osobiście w ogóle mi nie przeszkadzają. Poza tym, jak dotąd, kiedy zapisałem się i napisałem o seminarium, artykule, ebooku, konferencji, zawsze dostałem wszystko.
Każdemu coś innego odpowiada, każdy ma inne doświadczenia. Nie widziałem jeszcze eToro i nie próbowałem, więc nie mogę porównać.

Świetnie, pewnie tak jak piszesz, każdy ma coś innego i jak dla mnie są dość podobne te nasze platformy. Przyznaję też, że nie da się mieć 100% zadowolonych klientów, każdy popełnia błędy i możliwe, że po prostu gdzieś był jakiś szkopuł i wcześnie z nich zrezygnowałem. 😂 Najważniejsze to być szczęśliwym i prawdopodobnie nie ma znaczenia, gdzie robisz zakupy. 😊

eToro, Degiro, Fio i IBKR

To dopiero dywersyfikacja :D

Każdy z nich miał i ma inny cel. 😊

eToro i XTB - Zacząłem na eToro i stopniowo przeniosłem się do XTB... Głównie z powodu opłat.

Jakie są opłaty i za co są pobierane w Etor?

Prawie nic. 🙈