S&P 500 ^GSPC 5,068.85 -0.03%
Tesla TSLA $161.32 +11.50%
Nvidia NVDA $802.62 -2.62%
Amazon AMZN $176.86 -1.49%
Apple AAPL $168.80 +1.14%
Meta META $490.77 -1.07%
Alphabet GOOG $160.48 +0.35%
Microsoft MSFT $408.72 +0.28%

Ahoj investoři, chtěl bych s vámi probrat vaše očekávání od roku 2024. Je asi jasné, že Fed bude snižovat sazby, pravděpodobně budou v mnoha zemích ještě vyšší výdaje na zbrojení a obranu, AI tam si nedokážu tipnout - pravděpodobně se začnou příznivě podepisovat výsledky ze všech AI produktů, což ještě víc nafoukne cenu řady akcií.

Za mě budou tahounem příštího roku, nečekaně na prvním místě AI akcie, zbrojaři, kyberbezpečnost a zdravotnictví. Jak to vidíte vy?


Podle mě ještě krize není za náma a hodně lidem přiští rok dojdou rezervy peněz. Ještě nejsme na dně 😒

Očekávám pokles sazeb a býčí trh. To by mělo vést k růstu všech mých ETF a k tomu se zaměřím se ještě výrazněji na disruption technology kde očekávám výrazný pokrok v solid state battery, $QS-1.6% 3D laser print $VLD-3.8% na mRNA $MRNA+0.5% Tam někde myslim bude super🚀 doufám. 🤞 V AI a  kybebezpecnosti byl myslím už potenciál dost vyčerpán v tom bych odhadl že žádná 🚀 už nebude🤷‍♂️

Na solid state battery se mrknu, dobrý tip 👌 Mrna mě moc netáhne, za mě jsou tam slibnější adepti s novými léky.

Má někdo Nobelovu cenu😉

Já se ještě přikláním k bankovnictví, při snížení sazeb by se zase nějakým způsobem mohly nastartovat hypotéky/úvěry.

To dává smysl, dobrý point 👌 Jaké banky máš v portfoliu?

Děkuji! já v bankovnictví celkem dost věřím i investuji :D takže české klasiky Komerčku, Monetu a dále JP Morgan, Deutsche, Bank of America, Wells Fargo.

No byl bych opatrný, teorie říká že banky vydělají na růstu sazeb (ti co nějak nezvladli dluhopisy byli fakt matlové) při poklesu budou mít co dělat, aby si zisky udrželi, i ti schopnější.

Má to také hlavu a patu, ovšem teorie/praxe je pro mě zásadní rozdíl, za mě při dostatečný rozjezd hypotečního a úvěrového trhu je to, co banky vyžadují nejvíce protože takové produkty jim tvoří opravdu znatelné cash flow.

Ja si osobne myslím, že ak do konca roka prelomí $^GSPC+0.0% all time high, tak budúci rok budú akcie rásť takmer na všetkých frontoch.

Ale ak, all time high nebude prekonané, tak očakávam korekciu cca. 10 -15 % v roku 2024 na akciách.

Jednotlivé sektory neviem odhadnúť, okrem Real Estate, ktoré v prípade zníženia sadzieb porastú.

Korekci? Proč myslíš? Je pravděpodobně, že sazby půjdou příští rok postupně dolů, což by podle mě naopak mohlo zvednut tu náladu trhu.

Je to môj laicky pohľad 😀

FAANG a technologické akcie maju dosť vysoké P/E a tie majú najväčšie zastúpenie v indexe.

So sadzbami súhlasím, zlepšia náladu na trhu, ale na úrovne spred zvyšovania sa tak skoro nevrátia. To znamená, že úvery budú drahšie a tým sa zníži finačná zásoba/voľné prostriedky domácnosti.

No ak sa prelomí all time high do konca roka tak to vidím na rast na burze.