S&P 500 ^GSPC 5,311.13 -0.19%
Tesla TSLA $179.35 -3.89%
Alphabet GOOG $177.11 -1.35%
Meta META $469.54 +1.06%
Nvidia NVDA $944.62 -0.97%
Apple AAPL $191.07 -0.67%
Microsoft MSFT $429.77 +0.17%
Amazon AMZN $182.88 -0.15%

Oto moje 3 najlepsze akcje defensywne z dywidendami, które są odporne na zmienność

Po pierwsze, jestem stosunkowo młodym inwestorem, więc nie boję się podejmować nieco większego ryzyka inwestycyjnego. Mimo to w moim portfelu znajduje się kilka akcji defensywnych spółek dywidendowych, które są interesujące ze względu na ich stabilny i długoterminowy wzrost, wzbogacony o przyjemną dywidendę w tle. Mój wybór 3 akcji, które dzisiaj przedstawię, jest idealny na obecny zmienny rynek, który niestety nie jest zbyt dobry z punktu widzenia inwestora.

Wszystkie 3 akcje, o których wspomnę, znajdują się w moim portfelu długoterminowym i są absolutnie idealnym wyborem na niestabilny rynek.

Pomimo tolerowania większego ryzyka, musimy zadać sobie pytanie, czy nasz portfel jest w stanie wytrzymać pułapki rynkowe w długim okresie, których do tej pory było wiele. Lubię akcje defensywne z dywidendami tylko dlatego, że można spojrzeć na trend dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny lub dłuższy i nadal obserwować stały wzrost i zielone liczby, co jest nie tylko dobre dla psychiki inwestora.

Nie zamierzam już dłużej słodzić i przejdziemy od razu do rzeczy:

1. Coca-Cola $KO+0.1%

8,9% za miesiąc na niestabilnym rynku, a w ciągu sześciu miesięcy nastąpił wzrost o 21,6%.

Dlaczego Coca-cola jest częścią mojej strategii "defensywnej"?

 • Prosta i nieskomplikowana działalność, jasny cel i produkt, który jest dostarczany od dziesięcioleci - to dla mnie duży plus, nie znam chyba ani jednej osoby, która nigdy nie miała do czynienia z marką Coca-Cola.
 • Stabilny i długoterminowy rozwój z regularnym wzrostem wartości akcji i dywidendy.
 • Dywidenda w tym przypadku wynosi 2,66%.
 • Firma niezawodnie oparła się zmienności, przeciwnościom rynku i, co najważniejsze, swoim wewnętrznym problemom. Oznacza to, że wystąpiły drobne problemy w łańcuchu dostaw i pandemii wzrostu, ale firma rozwiązała ten problem i przeniosła wyższe koszty na klientów końcowych, podnosząc ceny swoich produktów, podobnie jak jej konkurent Pepsi $PEP+0.2%.
 • W przyszłości spodziewam się silniejszego wzrostu - powody są proste, spadek pandemii spowoduje więcej imprez towarzyskich, wakacji, otwarć restauracji i kin, a to będzie miało duży i pozytywny wpływ na firmę, która czekała na ten moment.

$KO+0.1% jest jedną z firm, od których oczekuję długowieczności i stabilności, dlatego nie boję się powiedzieć, że jest to jedna z akcji na całe życie.

2. Philip Morris International $PM+0.8%

Nieco droższe, ale wciąż zyskowne, stabilne i, co najważniejsze, przynoszące dywidendę akcje.

Nie bierzmy pod uwagę czegoś takiego jak moralność, dobrze? To tylko inwestycja i okazja do zarobienia pieniędzy.

 • Papierosy i ogólnie przemysł tytoniowy nie są moralnie dobre do wspierania, ale jestem tu jako inwestor, który widzi możliwość osiągnięcia długoterminowych zysków.
 • Z mojego punktu widzenia,$PM+0.8% jest jedną z najbardziej atrakcyjnych akcji dla strategii defensywnej opartej na dywidendach, dywidenda w tym przypadku jest dość gruba i wynosi 4,76%.
 • Spółka ma równie silną pozycję na rynku jak wspomniany wcześniej $KO+0.1%, dlatego uważam, że jest to akcja, którą mogę trzymać przez następne 10-15, a nawet 20 lat.
 • Firma ma również bardzo duży zasięg i eksportuje swoje wyroby tytoniowe aż do 180 krajów na całym świecie.
 • Nikotyna i uzależnienie od niej u wielu osób jest dla mnie bardzo ważne, gdy mówię, że jest to długoterminowy zakład, który po prostu nie zniknie. Nie widzę tu nawet problemu z przejściem na e-papierosy, ponieważ firma nadal utrzymuje popularność i sprzedaż.

Spośród moich defensywnych akcji dywidendowych największy odsetek posiadam w tym miejscu. Dywidenda po prostu zwabiła mnie na swoją stronę. A jak już wiadomo, akcje dywidendowe w przeszłości były bardziej skuteczne niż jakiekolwiek inne akcje.

3. Procter & Gamble $PG-0.3%

Na końcu nie ma niespodzianki, ale głównie inspiracja Warrenem Buffettem.

Jak tu piszę, rzeczywiście tak jest. Włączyłem te akcje do swojej kariery inwestycyjnej na początku mojej kariery inwestycyjnej, ponieważ wielokrotnie widziałem je w artykułach i wiadomościach związanych z Buffettem. Oczywiście nie należy sądzić, że zakupu dokonałem tylko na podstawie tego, że Buffett jest w posiadaniu tych akcji - przeanalizowałem je i dokładnie zbadałem.

 • O stabilności i sile firmy świadczy jeden fakt: firma została założona w 1837 roku. Nie muszę chyba więcej pisać o wytrzymałości i stabilności😄.
 • Jest to jedna z najlepiej zarządzanych firm na świecie. Prawdopodobnie wszyscy znają tę markę, ponieważ jest ona właścicielem większości produktów drogeryjnych, których używamy dziś i na co dzień.
 • Jako inwestor jestem pod wrażeniem działań firmy. Dla przykładu, w 2021 r. firma odnotowała do 34 mld USD łącznych wolnych przepływów pieniężnych (z zysków i środków zgromadzonych w banku). Firma nie zawahała się wypłacić 8 miliardów w formie dywidendy, kolejne 3 miliardy przeznaczyła na wykup akcji, a resztę zainwestowała w nieruchomości, grunty i inne aktywa materialne.

Świadczy to o tym, że firma bierze pod uwagę również interesy inwestorów. Posunięcie to spotkało się z wieloma pochwałami, gdyż firma "spaliła" prawie 18 mld USD i z pewnością zyskała wielu zwolenników.

 • Jak na ironię,$PG-0.3% generuje tak dużo gotówki, że możliwości, co z nią zrobić, są dość ograniczone. Może wypłacać dywidendy, odkupować akcje lub reinwestować w firmę.
 • Dywidenda wynosi obecnie 2,25%, co sprawia, że jest to przyzwoita akcja dywidendowa.

Wniosek

Uprzedzam, że nie zachęcam nikogo do kopiowania moich akcji, które stanowią jedynie ułamek mojego portfela. Te trzy akcje są mocnymi punktami na zmiennym rynku, który powinien się utrzymać, dlatego uważam, że jest to dobry czas dla inwestora na zakup tych akcji. Będę wdzięczny za informacje, jeśli ktoś z Was zainspirował się lub posiada którąś z wymienionych akcji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet