S&P 500 ^GSPC 5,235.48 -0.60%
Nvidia NVDA $1,105.58 -3.72%
Microsoft MSFT $414.67 -3.38%
Alphabet GOOG $173.56 -2.16%
Meta META $467.05 -1.54%
Amazon AMZN $179.32 -1.48%
Tesla TSLA $178.79 +1.48%
Apple AAPL $191.29 +0.53%

2 odborníci z předních bankovních domů předpovídají další pád Netflixu: zde je jejich komentář

Mnozí investoři včetně mě v dnešních dnech řeší jednu velmi důležitou otázku a to s cílem zjistit, zdali je ten pravý čas na nákup akcií internetové televize Netflixu $NFLX-1.1%. Rozhodování nám však mohou usnadnit znalí odborníci přední bankovních domů včetně Bank of America nebo největší švýcarské banky UBS

Co si myslí odborníci o atraktivitě akcií Netflix? 

Zapojte se do diskuze na téma, kterou akcii čeká podobný osud jako Netflix -> DISKUZE 

Zatímco se generální ředitel Netflixu $NFLX-1.1%  Reed Hastings hledá důvody, jak se špatných zpráv vymluvit, investoři do společnosti se snaží zjistit, co bude dál s někdejším miláčkem trhu.

Krátce po oznámení výsledků vydala řada tržních expertů prohlášení o společnosti a změnila hodnocení a cílové ceny jejích akcií. Na 2 takové názory bych se teď rád podíval o něco blíže. 

Roční graf akcie Netflix, která během tohoto období odepsala přes 57 % své hodnoty.
Zdroj: Google Finance 

John C. Hodulik - analytik společnosti UBS

Hodulik vidí v následujících čtvrtletích zpomalení růstu kvůli záplavě konkurence v oblasti streamingu a náročnému makroekonomickému prostředí. Z dlouhodobého hlediska by podle něj akcie mohla být atraktivní koupí, v současné době je však méně atraktivní.

"Očekáváme, že Netflix bude dlouhodobě lídrem v oblasti streamování videa, ale domníváme se, že viditelnost opětovného zrychlení růstu tržeb je omezená, a ustupujeme stranou," uvedl Hodulik.

"Snahy o omezení sdílení účtů a nové možnosti monetizace, jako je reklama, by sice mohly zvýšit finanční výkonnost, ale domníváme se, že bude trvat nějakou dobu, než se tyto snahy projeví, a v blízké budoucnosti vidíme omezené příležitosti k růstu marží, protože společnost bude reinvestovat," dodal.

Nat Schindler - analytik Bank of America

Schindler také vidí Netflix jako dlouhodobější hru a poznamenává, že její růstové úsilí se projeví až po určité době.

"Vidíme, že NFLX se začíná měnit z dlouhodobé růstové akcie a akcie zaměřené na rozšiřování marží na akcii zaměřenou na diverzifikaci příjmů," uvedl Schindler. "Ačkoli jejich plány na opětovné urychlení růstu (omezení sdílení hesel a reklamní model) mají své opodstatnění, podle jejich vlastního přiznání nebudou mít znatelný dopad dříve než ve 24. roce, což je dlouhá doba na čekání. 

Shrnutí názoru odborníků 

Co jsme se tedy dozvěděli? V první řadě bychom se na akcie Netflix měli dívat jako na dlouhodobou investici. Z krátkodobého hlediska se totiž nedá další propad vyloučit, právě naopak je dost pravděpodobně, že bude cena akcie i nadále poměrně hodně volatilní. 

Ještě před několika lety to byl jenom Netflix. Nyní je ale na poli streamování mnohem větší konkurence, které musí tato online televize čelit a ačkoli pravděpodobně i do budoucna zůstane platformou s nejpočetnější uživatelskou základnou, nebude to mít v záplavě už zmíněné konkurence vůbec jednoduché. 

Cena akcie se po dlouhé době konečně zase začala přibližovat do pásma, kde by případný vstup do pozice mohl dával smysl. Nečekejme ale rychlé zisky, investor by měl v tomto případě mít dlouhodobý investiční horizont. 

Na závěr musím zmínit, že se nejedná o investiční doporučení. Osobně jsem akcie NFLX prozatím nenakupoval, protože čekám ještě na lepší ceny. O názorech odborníků informoval William Edwards. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 390 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Sentiment okolo Netflixu sa nezmenil. Zmenil sa celkový sentiment na trhu. Dobieha ich konkurencia, neponúkajú nič extra. Ocenenie je teraz prijateľné, ale ja som nikdy ani nerozmýšľal nad investovaním do $NFLX-1.1% . Je to pre mňa zbytočná služba, ktorú by som si asi nikdy nekúpil. Čas sa dá využiť aj lepšie ako na pozeranie "seriálov".

Je až šílené jak se sentiment okolo nějaké akcie dokáže takto rychle změnit..

5 měsíců a propad o skoro 70 %, to jen ukazuje na naprosto nesmysl ocenění, které investoři akciím $NFLX-1.1% připisovali

předtím miláček trhu a teď akcie, které se nikdo nechte dotknout