S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Fortinet wzbogaci Twoje portfolio o regularny wzrost o 30% rocznie

Dzisiaj przyjrzymy się, co stoi za wyjątkowym 723% wzrostem w ciągu ostatnich 5 lat spółki Fortinet $FTNT+0.7%, która ma potencjał na kolejną serię lat, w których będzie zarabiać co najmniej 30% rocznie. Akcje Fortinet znajdują się na liście 10 najlepszych akcji, które inwestor powinien obecnie kupić, jest to ranking stworzony przez wielu analityków.

Czy ktokolwiek z Was spodziewał się, że cyberbezpieczeństwo będzie tak dochodowe?

Fortinet $FTNT+0.7% to amerykańska firma międzynarodowa z siedzibą w Kalifornii. Firma opracowuje i sprzedaje rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, takie jak fizyczne zapory sieciowe, oprogramowanie antywirusowe, systemy zapobiegania włamaniom oraz komponenty zabezpieczające punkty końcowe.

Fortinet $FTNT+0.7%

Dla mnie ta firma była wielką niespodzianką dla rynku w ciągu ostatnich 5 lat.

Co powiedziałbym branży bezpieczeństwa cybernetycznego? Jest to interesująca branża, ponieważ wiele z tych branż, o których mówimy, tworzy wartość dla gospodarki. Bezpieczeństwo cybernetyczne jest interesujące, ponieważ samo w sobie nie tworzy wartości, ale chroni tę wartość, która już istnieje. Jest to jednak niezwykle ważna tendencja dla społeczeństwa.

Do społeczeństwa:

  • FirmaFortinet $FTNT+0.7% jest uważana za jednego z liderów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, gdzie obecnie jest pozycjonowana i oceniana jako najlepszy wybór w dziedzinie cyberobrony.
  • Podam Ci jeden interesujący fakt, który może Cię zaskoczyć: wskaźnik composite rating spółki wynosi 97, co oznacza, że $FTNT+0.7% przewyższa 97% wszystkich akcji.

Fortinet $FTNT+0.7% posiada jedną z najlepszych grup klientów na świecie (głównie przedsiębiorstwa państwowe i międzynarodowe) i zarządza ochroną około 500 000 klientów.

W ciągu ostatnich trzech lat spółkaFortinet $FTNT+0.7%osiągała średni roczny wzrost zysków na poziomie 31%. W tym samym okresie roczny wzrost przychodów wyniósł średnio 22%.

Oczekuje się, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się, co jest dość kuszące - 30% rocznie to nie jest coś, co oferuje obecnie wiele firm. Przewiduje się, że po opublikowaniu kolejnych raportów finansowych możemy obecnie zaobserwować spadek zysków o 1%, ale fakt, że spółka będzie generować kolejne tłuste przychody w 2023 r., gra w karty, a spekuluje się o wzroście EPS nawet o 23%!

  • Obecnie akcje mogą wydawać się nieco przewartościowane, ale jest wręcz przeciwnie. Analitycy widzą cenę nawet 390 USD za akcję, co daje nam duże pole do wejścia. Osobiście widzę realistyczną cenę 350$-370$ za akcję, zobaczymy w miarę upływu roku.

Od strony finansowej

  • Firma z roku na rok odnotowuje coraz wyższe zyski.
  • Jednocześnie firma pilnuje i koryguje swoje koszty, które rosną, ale nie w tym samym tempie co zyski, co jest bardzo korzystne dla inwestora.
  • Tak jak rośnie sprzedaż, tak też z roku na rok rośnie majątek trwały firmy.
  • Firma nie wypłaca dywidendy, ale nagradza swoich inwestorów wykupem akcji, co zwiększa wartość naszych udziałów.

Ogólnie rzecz biorąc, postrzegam firmę jako zdrową pod względem finansowym, z potencjałem na dalszą dobrą koniunkturę w nadchodzących latach, dzięki potrzebie ochrony cybernetycznej, która będzie potrzebna, czy tego chcemy, czy nie, ponieważ świat staje się cyfrowy. Uważam, że inwestowanie w ochronę cybernetyczną ma sens i może zostać odpowiednio nagrodzone wysokim wzrostem w tym przedcyfrowym świecie.

  1. Czy posiadasz tego typu akcje? Które z nich, jeśli w ogóle?
  2. Czy $FTNT+0.7% to dobry wybór dla wzrostu i zysków?
  3. Czy spodziewa się Pan kolejnego dobrego roku dla firmy?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet