S&P 500 ^GSPC
5,126.1
-1.40%
Nvidia NVDA
$883.78
-2.47%
Meta META
$512.16
-2.10%
Tesla TSLA
$171.58
-1.73%
Amazon AMZN
$185.83
-1.70%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.09
-1.06%
Apple AAPL
$175.92
+0.50%

SPACEX se oceňuje na 175 miliard USD a více. Společnost SpaceX Elona Muska zahájila diskuse o prodeji akcií zasvěcených osob za cenu, která oceňuje úzce vlastněnou společnost na 175 miliard dolarů nebo více, což je nárůst oproti jejímu letnímu ocenění 150 miliard dolarů.

Je tu nějaký další fanda této společnosti, který čeká na den, kdy budou akcie přístupné i běžným investorů?


SpaceX moc fandím, ale akcii se spíše raději vyhnu. Nejen, že pravděpodobně by byla cena hned při IPO přestřelená, ale také by to bylo vysoce volatilní. Určitě to ale nezavrhuju.

Již jsem se poučil kupovat akcie ihned po IPO nebo po vstupu přes SPAC. Chce to vydržet až si trh najde cenu. A to i za cenu, že si investici necháte utéct. Dal bych tomu tak 6 až 12 měsíců a pak bych znova rozhodl zda nakupovat nebo nikoliv.

IPO dokáže člověka vyškolit. Naopak ta volatilita by se dobře mohla využít k nějaké value příležitosti.

Ano, rád bych do SpaceX a Starlink investoval. Je to par let zpet co chteli jiz na burzu jit, ale seslo z toho. @radekwolf $SPCE-1.8% byla moje prvni akcie vubec. Nyní jsem na ni ve vysoke ztrate i kdyz jsem slusne naredil cenu pri propadu. Skoda jen, ze Branson pozastavil dalsi lety i financovani (tusim asi na rok). Uvidíme co na to investori behem zmineneho obdobi. Prodat nehodlam.

pokud je to - razantní možná lepší prodat a investovat jinde kde se to vydělá zpět, já teda kupoval až později takže aktuálně jsem naopak mírně v plusu a spekuluji (tzn uvažuji o prodeji při nějakém vzestupu a poté nakoupím až to klesne) ale potenciál v té firmě vidím v budoucnu se mohou akcie vrátit na své staré hodnoty ale v blízké budoucnosti se to bude jen houpat takhle nízko.

určitě bych rád vlastnil akcie takové společnosti proto postupně přikupuji i $SPCE-1.8% kde si myslím že jsou akcie dost pod cenou a firma má potenciál, ale u SpaceX mám strach, že to bude opačný efekt akcie bude nastřelená a hned po IPO vyletí nad nějakou rozumnou férovou cenu.