S&P 500 ^GSPC
5,069.42
-0.17%
Alphabet GOOG
$136.97
-2.23%
Tesla TSLA
$202.03
+1.15%
Apple AAPL
$180.55
-1.14%
Nvidia NVDA
$781.06
-0.76%
Meta META
$484.30
-0.56%
Microsoft MSFT
$406.68
-0.20%
Amazon AMZN
$173.23
-0.18%

Jaká je optimální a férová cena za akcie PayPal, kterou bych využil pro investici?

PayPal $PYPL+0.0% je jednou z mých oblíbených akcií, jediné mínus je z mého pohledu aktuální cena, která se nemusí dlouhodobě udržet. Dnes vám představím důvody: Proč se cena neudrží a za kolik bych byl já ochoten navýšit svůj podíl v $PYPL+0.0%. Propad ceny, který očekávám nebude hrát nijak významnou roli v dlouhodobém horizontu, pouze nám to otevře vrátka pro výhodnou investici.

Akcie $PYPL+0.0% se aktuálně obchoduje za 89$, což je v tuto chvíli drahá cenovka (z mého pohledu).

Vzhledem k tomu, že pravděpodobnost recese roste, je pravděpodobnější, že PayPal Holdings $PYPL+0.0% sníží své čisté příjmy a růst účtů pro rok 2022. Akcie $PYPL+0.0% jsou v současné době dost nízko od svých ATH, já i přes tento fakt očekávám další propad, kterého hodlám využít. Akcie se aktuálně blíží 52 týdennímu minimu.

Jaká je cena, kterou bych hodlal využít ve větším měřítku?

66% dělí $PYPL+0.0% od svých ATH.

S určitými riziky, které přichází v podobě zpomaleného růstu tržeb i aktivních uživatelů předpokládám, že dobrá cena pro nákup bude v rozmezí 60-70$. Já osobně se přikláním k ceně bližší 65$, v tomto bodě bych zde otevřel větší pozici. Zda tohoto bodu akcie dosáhne nikdo z nás neví, časovat a odhadovat vývoj trhu je takřka nemožné.

Důvody, které srazí akcii na tyto hodnoty:

  1. Čisté nové aktivní účty rostou mnohem pomalejší než před pandemií.
  2. Společnost také snížila svou prognózu pro online platby, které postupně slábnou.
  3. PayPal $PYPL+0.0% měl do konce roku 2021 426 milionů obchodníků a zákazníků. Generace účtu online platby se však dramaticky zpomalila. Zvláště se týká vzestupného trendu v čistých nových aktivních účtech PayPal $PYPL+0.0%
  4. Růst se od pandemie zpomalil ve 3 ze 4 čtvrtletí.
  5. Pro představu úpadku aktivních účtů: V roce 2021 k společnosti $PYPL+0.0% přišlo navíc až 48 milionů aktivních účtů. Pro letošní rok se odhaduje nárůst pouze 15-20 milionů, což je o víc jak 59% méně.
  6. S rostoucí inflací, která pomalu zdolává hranici 8,5% se očekává možná recese společnosti, kterou můžeme nadále sledovat na pádu ceny akcie.
  7. Za poslední měsíc je akcie dole o 24%, což značí i odchod části investorů, kteří se obávají možné recese.

O další investici do $PYPL+0.0% budu vážně přemýšlet až na hodnotách 60-70$ za akcii, tato hodnota může být reálná s příchodem recese. Pokud však nenastane scénář propadu ceny, tak pro mě tato investice nebude nijak zajímavá, jelikož se odhaduje růst ceny akcie o pouhé 4$, což je z mého pohledu ''nudné''.

Přestože vykazuje společnost trend růstu zisků v posledních letech, tak očekávám v příštím čtvrtletí značný propad. Minulo roční výkonnost je minulostí a neočekávám, že na ní bude navázáno.

Pokud k recesi dojde, tak očekávám mírné kolísání v krátkém časovém horizontu, ale z hlediska dlouhodobosti nevidím problém držet akcie $PYPL+0.0% za takových 60-65$ za akcii.

  1. Držíte akcie $PYPL+0.0%?
  2. Očekáváte scénář propadu ceny akcie?
  3. Jaká je vaše ideální cena, kterou jste ochotni zaplatit za akcie $PYPL+0.0%?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 731 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Myslím, že je teď $PYPL+0.0% poměrně levný a nebál bych se přikoupit

S tím, jak začali přijímat crypto se mi začal PayPal líbit ještě více

@pb2205 na základě čeho/ resp. jak si vypočítal tuhle férovou hodnotu? Vysvětli mi to prosím :))

Nevypočítal, nelze tuto cenu vypočíst na základě předchozích výsledků, které jsou dobré. Jedná se o pouhou predikci pro cenu, kterou odhaduju na základě velkého úbytku uživatelů a % části plateb, která se projeví až v dalším čtvrtletí. Dosazením jakéhokoli vzorce a dosavadních výsledků by mé predikci rozhodně neodpovídalo. Shrnul jsem pouze fakta, která mohou společnost srazit a uvádím fakt, že bych této srážky využil, nic víc😁

Trošku mi tam chybí nějaká matematika. 😬

Už za 70$ bych přemýšlel o koupi...

To ano, byla by to lákavá cena. Já, ale budu věřit v prolomení 60-65$, tím neříkám, že se na 70$ hranici možná nezlomím a neozkouším příkup😄

Pokud tato predikce vyjde, tak budu nakupovat taktéž.

Jak říkáte, pokud vyjde 😎

Doufám, že vyjde, mám nakoupeno

To by byla lákavá cena...