S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Jaka jest optymalna i uczciwa cena akcji firmy PayPal, którą mógłbym wykorzystać do inwestycji?

PayPal $PYPL+0.1% jest jedną z moich ulubionych akcji, jedynym minusem z mojej perspektywy jest obecna cena, która może być nie do utrzymania w dłuższej perspektywie. Dziś przedstawię Ci powody, dla których cena się nie utrzyma i o ile byłbym skłonny zwiększyć swój udział w $PYPL+0.1%. Spadek ceny, którego się spodziewam, nie odegra żadnej znaczącej roli w dłuższej perspektywie, a jedynie otworzy drzwi do zyskownej inwestycji.

Akcje spółki $PYPL+0.1%są obecnie notowane po cenie 89 USD, co z mojej perspektywy jest ceną bardzo wygórowaną.

Wraz ze wzrostem prawdopodobieństwa recesji, PayPal Holdings $PYPL+0.1% z większym prawdopodobieństwem zmniejszy swój zysk netto i wzrost rachunków na rok 2022. Akcje spółki $PYPL+0.1% są obecnie dość nisko w stosunku do ich ATH, mimo to spodziewam się dalszego spadku, co zamierzam wykorzystać. Obecnie akcje zbliżają się do poziomu 52-tygodniowego minimum.

Jaka jest cena, z której zamierzam skorzystać na większą skalę?

66% dystansu dzieli $PYPL+0.1%od ATH.

Biorąc pod uwagę pewne zagrożenia w postaci spowolnienia wzrostu przychodów i liczby aktywnych użytkowników, spodziewam się, że dobrą ceną do zakupu będzie przedział 60-70 USD. Osobiście skłaniam się ku cenie bliższej 65 USD, w tym momencie otworzyłbym większą pozycję. Czy akcje osiągną ten punkt, nikt z nas nie wie, a wyczucie czasu i oszacowanie rozwoju sytuacji na rynku jest prawie niemożliwe.

Przyczyny, które spowodują spadek kursu akcji do tych poziomów:

  1. Liczba nowych aktywnych kont netto rośnie znacznie wolniej niż przed pandemią.
  2. Firma obniżyła również prognozę dla płatności internetowych, które stopniowo słabły.
  3. PayPal $PYPL+0.1% miał 426 milionów sprzedawców i klientów do końca 2021 roku. Jednak tempo generowania rachunków płatniczych w Internecie znacznie się zmniejszyło. Szczególnie niepokojący jest trend wzrostowy nowych aktywnych kont PayPal $PYPL+0.1%netto
  4. Wzrost gospodarczy uległ spowolnieniu w 3 z 4 kwartałów od wybuchu pandemii.
  5. Aby dać Ci wyobrażenie o spadku liczby aktywnych kont: w 2021 roku $PYPL+0.1% zwiększył liczbę aktywnych kont o 48 milionów. Szacuje się, że w tym roku wzrost wyniesie zaledwie 15-20 mln, co oznacza spadek o ponad 59%.
  6. Przy rosnącej inflacji, która powoli przekracza poziom 8,5%, spodziewana jest recesja w firmie, co można zaobserwować w dalszym ciągu w spadku cen akcji.
  7. W ciągu ostatniego miesiąca akcje spadły o 24%, co oznacza również wyjście z inwestycji niektórych inwestorów, którzy obawiają się możliwej recesji.

Poważnie+0.1% zastanowię się nad dalszą inwestycją w USDPYPL+0.1% dopiero przy cenie 60-70 USD za akcję, ta wartość może być realistyczna w miarę zbliżania się recesji. Jeżeli jednak nie wystąpi scenariusz spadkowy, inwestycja ta nie będzie dla mnie interesująca, ponieważ szacuje się, że cena akcji wzrośnie jedynie o 4 USD, co z mojego punktu widzenia jest "nudne".

Mimo że w ostatnich latach spółka wykazywała tendencję wzrostową w zakresie zysków, w kolejnym kwartale spodziewam się ich znacznego spadku. Zeszłoroczne wyniki przeszły do historii i nie spodziewam się, że będzie można je powtórzyć.

Jeżeli recesja rzeczywiście wystąpi, spodziewam się niewielkich wahań w krótkim terminie, ale w perspektywie długoterminowej nie widzę problemu z utrzymaniem akcji spółki $PYPL+0.1% na poziomie około 60-65 USD za akcję.

  1. Czy posiadasz akcje $PYPL+0.1%?
  2. Czy spodziewasz się scenariusza spadku kursu akcji?
  3. Jaka jest Twoja idealna cena, którą byłbyś skłonny zapłacić za akcje $PYPL+0.1%?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet