S&P 500 ^GSPC 5,237.84 -0.55%
Microsoft MSFT $417.06 -2.82%
Nvidia NVDA $1,118.53 -2.59%
Alphabet GOOG $173.70 -2.09%
Amazon AMZN $178.96 -1.68%
Tesla TSLA $179.00 +1.59%
Meta META $467.02 -1.55%
Apple AAPL $191.57 +0.67%

Akcie Meta Platform prohlubují ztráty. Zde je to, co byste měli vědět před případnou investicí

Máme za sebou opravdu náročný týden a to jak pro trhy obecně, tak pro jednotlivé akciové tituly. Například akcie společnosti Meta Platform $FB+0.5% v pátek ukončily obchodování s týdenní ztrátou více něž něž 12 %, v porovnání s tím široký index S&P 500 klesl ve stejnou dobu jen něco málo přes 3 %. K poklesu akcii Meta přispívá několik věcí, které si v tomto článku podrobněji rozebereme.

Akcie FB uzavřely týden ve výrazném mínusu

Akciím FB jsem se věnoval už v průběhu týdne prostřednictvím diskuzního článku na téma: Čeká společnost Meta Platform podobný osud jako Netflix? 

Aktuální situace 

S pochopením toho, čím si teď společnost Meta Platform $FB+0.5% prochází nám může pomoci konkurenční společnost Snap, která právě ve čtvretk oznamovala výsledky hospodaření. 

Snap vykázal meziroční nárůst tržeb o 64 % a denní počet aktivních uživatelů vzrostl o 20 %. To je výrazně rychlejší růst denních aktivních uživatelů než u společnosti Meta, který ve čtvrtém čtvrtletí činil 8 %.

Za první čtvrtletí roku 2022 analytici očekávají, že společnost Meta zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 11,6 %, což je o 20 % méně než v předchozím čtvrtletí. Co ale stojí za zmínku je fakt, že vedení společnosti Snap ve zprávě o výsledcích za první čtvrtletí roku 2022 rovněž oznámila zpomalení růstu. 

https://twitter.com/Marco_FcF/status/1515723423820963840

Společnost Meta za slabé výsledky v minulém čtvrtletí označila konkurenční tlaky a ekonomické protivětry ovlivňující reklamní trh.

Co očekávat

Během hovoru k výsledkům za první čtvrtletí společnost Snap vinila z pomalejšího růstu hlavně změny v oblasti ochrany soukromí na platformě - s odkazem na přísnější zásady společnosti Apple na ochranu uživatelů před sledováním inzerentů v systému iOS - a ekonomické překážky související s inflací, geopolitickými nepokoji, nedostatky v dodavatelském řetězci a přerušením pracovních sil. Je zřejmé, že tyto faktory by mohly poškodit i výsledky společnosti Meta za první čtvrtletí, které společnost oznámí už ve středu 27. dubna po uzavření trhu.

Přinejmenším jeden analytik se však domnívá, že špatné zprávy jsou již započítány. Citigroup nedávno zvýšila rating akcií na "buy" s cílovou cenou 300 USD. Investoři by však tuto předpověď měli brát s rezervou.

Akcie jsou sice levné, ale i tak by bylo rozumné před nákupem sledovat, co Meta příští týden oznámí. Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Hospodářským výsledků společnosti Snap se věnoval analytik John Ballard. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Partner

$FB+0.5% je mrtvej :))

Většinou když někdo něco takého prohlásí, jdu a nakoupím víc, pokud mi daná investice stále dává smysl :DD

Partner

Klidně, ale mé varování jsi dostal :D

Celkem doufám, že negativní zprávy jsou už do jisté míry započítány

z části určitě, ale to neznamená, že by akcie nemohly dále klesat :/

Výsledky budou rozhodně důležité a určí další směřovaní ceny akcie...

přesně tak