S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Máte v portfoliu čínské akcie? Poslední dobou mi neustále něco vyskakuje o jejich trhu a moc dobře to nevypadá.

Například - Čínský bankovní systém kolabuje a realitní krize v zemi by mohla skončit vymazáním 4 bilionů dolarů z jejího finančního systému, tvrdí zkušený investor Kyle Bass.

"Myslíme si, že ztráty (Číny) na trhu nemovitostí jsou nejméně 4 biliony dolarů. A trh s vozidly, který financuje místní vládu, ani nevíme, kde je dno tohoto trhu," řekl Bass.

Jak moc vnímáte momentálně riziko spojené s investováním do čínských akcií?


Mam $EDU-2.9% a $TAL-4.2%  a zatim me obe delaji obri radost :) prvni mam 208% a druhou 117%, kupoval jsem pred rokem a pul a 2 lety a celkem me vysel tip :) jen me mrzi, ze jsem tam tehda nedal vic penez :D

Edu jsem jeste prikoupil nedavno, ta krasne roste, u te zatim ale jen zisk 3%

moje nakupy > https://ibb.co/ZGZhxHt

Já jsem v Číně jen nepřímo přes $TSLA-2.0% . Naštěstí se jejich závislost na jejich největší a nejziskovější továrně v Číně postupně snižuje. Ale kupovat jiné Čínské akcie? Na to nemám nervy 😁

Zajímavé možnosti, které pro mne převyšují ale také místní rizika, kvůli kterým se do toho nechci pustit.

Naprosto chápu, ten růstový potenciál tam je, ale nevyváží to ta možná rizika.

Určitě, já to tak beru :)

Rizika tam samozřejmě jsou, protože nikdo dost dobře nevidí do hlavy soudruhům a jaký bude jejich zvolený způsob řešení daných hospodářských problémů. A u Číny je to víc o politickém řešení než ekonomickém. Na druhou stranu, pokud bude "krev v ulicích" tak budou cynicky řečeno dobré příležitosti na už tak levném trhu. Čínské stocky pro nás drobné retailisty mají "istá kultúrná špecifika", že většinou si nekupuješ (ani prakticky nemáš jak) přímo danou firmu v Číně ale jakousi na ní smluvně vázanou "schránku" někde v daňovém ráji - tzv. VIE struktura. Pro mě, a už jsem to tu někde i psal pod jiné posty, jedno z možných řešení jak participovat na Číně/Asii je koupit si široce diverzifikované ETFko na celou JV Asii (Čína/Indie/Již.Korea/Indonésie apod.). Stockpickovat čínské akcie je disciplína fakt pro experty :)

Díky za názor!

Skvělý názor..

Já se držím jen $BABA-4.8%, to je má jediná investice zde. Je tam hodně zajímavých společností, ale stejně tak je tam hodně rizik.

Chápu a držím palce s Alibabou!