S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Firmy, które wybrałbym, gdybym chciał powiększyć swoje pieniądze 5x w ciągu 10 lat

Znalezienie akcji wysokiej jakości o trwałej przewadze konkurencyjnej, które szybko zwiększają zyski i wolne przepływy pieniężne, może pomóc w pokonaniu rynku. Ponadto długoterminowe posiadanie tych spółek może zwiększyć zyski. Spółki te zachowują właściwą równowagę między potencjałem a wiodącą pozycją, co może pomóc im w osiągnięciu wysokich stóp zwrotu w ciągu następnej dekady.

Inwestowanie

Mając to na uwadze, uważam, że Twilio, Doximity i SEMrush mogą pomóc w zwiększeniu inwestycji ponad 5-krotnie w ciągu następnej dekady

1. Twilio $TWLO-2.0%

Twilio Inc. wraz ze swoimi spółkami zależnymi dostarcza platformę komunikacyjną opartą na chmurze, która umożliwia programistom tworzenie, skalowanie i obsługę zaangażowania klientów w ramach aplikacji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

 • Lepsza współpraca z klientami szybko staje się podstawą działania wszystkich firm.
 • Według IDC Marketscape, Twilio jest liderem w tej dziedzinie, prawdopodobnie dlatego na koniec 2021 roku firma miała ponad 256 000 aktywnych kont klientów.

https://twitter.com/twilio/status/1513953994237886465

W 2021 r. firma straciła prawie 950 mln USD, co oznacza 33% margines straty, ale posiada ponad 5,3 mld USD w gotówce i inwestycjach krótkoterminowych, które mogą pokrywać tę stratę przez wiele kolejnych lat.

W swoim raporcie z wyników za czwarty kwartał prezes Jeff Lawson stwierdził, że firma spodziewa się osiągnąć rentowność operacyjną bez uwzględnienia GAAP w 2023 r., co jest dla niej kamieniem milowym.

W ciągu ostatnich kilku lat firma Twilio postanowiła dążyć do zwiększenia udziału w rynku, a nie zyskowności.

 • Od IV kwartału 2019 r. firma co kwartał zwiększała swoje kwartalne przychody o 46% lub więcej w ujęciu rok do roku, co w 2021 r. zaowocuje przychodami przekraczającymi 2,8 mld USD.

https://www.youtube.com/watch?v=euJAcVfn0C4

Aby wartość Twilio wzrosła pięciokrotnie w stosunku do dnia dzisiejszego, musiałaby osiągnąć kapitalizację rynkową na poziomie 135 mld USD

 • Strona w połowie 2021 r. będzie mniej więcej dwukrotnie większa.
 • To agresywne podejście, ale z pewnością nie jest wykluczone w ciągu najbliższej dekady.
 • Cyfrowe zaangażowanie będzie nadal kluczowe dla firm na całym świecie, a firma Twilio, jako lider rynku, ma prawdopodobnie najlepszą pozycję, aby to wykorzystać.

2. Bliskość $DOCS-0.6%

Platforma społecznościowa firmy została zaprojektowana specjalnie dla amerykańskich lekarzy, aby mogli rozmawiać z pacjentami i innymi lekarzami, prowadzić rozmowy w ramach telezdrowia, rozwijać swoją karierę zawodową i wyszukiwać najnowsze leki dostępne obecnie na rynku.

 • Firma zarabia pieniądze od firm farmaceutycznych, które chcą reklamować swoje nowe leki na stronie badawczej firmy.
 • Firmy te są gotowe zapłacić za to, by znaleźć się w oczach specjalistów medycznych, a specjaliści również odnoszą korzyści, ponieważ dzięki temu mają łatwiejszy dostęp do najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań medycznych.
 • W rezultacie przychody Doximity gwałtownie wzrosły - w 3 kwartale 2022 r. przychody firmy wzrosły o 67% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając 98 mln USD.
DOKS

Obecnie na platformieDoximitydziała 80% wszystkich amerykańskich lekarzy, co czyni ją dominującym graczem w przestrzeni mediów społecznościowych, a także ponad 90% studentów medycyny w USA. Pozwoli to firmie utrzymać dominującą pozycję przez wiele kolejnych lat.

Aby od tego momentu wartość firmy wzrosła pięciokrotnie, jej kapitalizacja rynkowa musiałaby się zwiększyć z obecnych 9,5 mld USD do 47,5 mld USD.

 • Będzie to trudne, ale zawrotne marże firmy - 57% dochodu netto i 26% wolnych przepływów pieniężnych w trzecim kwartale fiskalnym - pozwolą jej wygenerować dużą ilość gotówki, którą będzie mogła zainwestować w utrzymanie swojej dominacji.

3) Semrush Holdings $SEMR+0.8%

FirmaSEMrush jest liderem w dziedzinie technologii marketingowych, ale jej kapitalizacja rynkowa wynosi zaledwie 1,6 mld USD. Posiada 50 narzędzi, które pomagają ponad 82 000 klientów lepiej zrozumieć swoją branżę i jak najskuteczniej dotrzeć do odbiorców docelowych. Ta firma jest wciąż bardzo niedoceniana.

 • Pomimo wielkości firmy SEMrush, jej produkty są najlepsze w branży.
 • Jest to złoty standard dla kilkunastu narzędzi marketingu cyfrowego, a także jedna z niewielu platform, która posiada rozwiązanie typu "wszystko w jednym".
 • Dzięki temu firmy mogą zaplanować sposób reklamowania się w perspektywie krótko- i długoterminowej.

https://twitter.com/semrush/status/1516394689347440643

Firma dobrze wypadła również w liczbach:

 • Przychody za rok 2021 wzrastają o 50% w porównaniu z rokiem poprzednim do 188 mln USD
 • Wolne przepływy pieniężne firmy - mimo jej niewielkich rozmiarów - osiągnęły w 2021 r. poziom prawie 20 mln USD.
 • Z tego poziomu wartość firmy musiałaby wynosić od 8 mld USD do pięciokrotności tej kwoty.

Ta firma może być śpiącym olbrzymem, którego uda nam się złapać w odpowiednim momencie

Osobiście uważam, że te spółki wyglądają naprawdę dobrze i sądzę, że potencjał wzrostu jest tu ogromny. Nawet jeśli nie będzie to 5x, jakiś wzrost powinien być tu niemal gwarantowany.

Které z těchto společností věříte nejvíce ?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet