S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Analiza akcji Walta Disneya: kurs akcji może nadal spadać

Walt Disney $DIS-1.5% nie ma jak na razie wspaniałego roku. Od początku tego roku akcje spółki straciły już ponad 24,55% wartości, a straty nadal się pogłębiają. Muszę zniechęcić tych, którzy uważają, że nadszedł właściwy czas, aby kupić akcje DIS, ponieważ jest całkiem możliwe, że czeka nas jeszcze więcej cierpienia. Oto kilka czynników, które sugerują, że akcje będą dalej spadać, zanim osiągną dno.

Akcje DIS mają jeszcze sporo miejsca do spadku.

Walt Disney w tarapatach

Wodpowiedzi na decyzję Walt Disney Company $DIS-1.5%, która potępiła stanowe prawo anty-LGBT, republikanie z Florydy próbują przeforsować specjalny okręg podatkowy wymierzony w samego Disneya. Izba Reprezentantów Florydy głosami 68 do 38 przyjęła ustawę, która zlikwiduje wszystkie specjalne okręgi podatkowe utworzone przed 1968 rokiem.

Dzielnica o nazwie Reedy Creek powstała w 1967 roku i pozwoliła firmie The Walt Disney Company zbudować swoją potęgę w stanie Floryda. Przejęła ona wiele obowiązków, które normalnie spoczywałyby na władzach lokalnych. Firma świadczyła usługi komunalne, ratownicze i inne dla swoich nieruchomości na Florydzie.

Reedy Creek pozwoliło Disneyowi zaistnieć i stać się największym prywatnym pracodawcą na Florydzie. Dzięki temu Disney stał się jednym z największych pracodawców w stanie.

Dodatkowo, najnowsze dane dotyczące subskrybentów Netflixaokazały się sporym szokiemdla inwestorów DIS . Disney inwestuje miliardy w streaming. Tak więc spowolnienie wzrostu tej branży nie jest dobrą wiadomością.

Kupić/ Sprzedać/ Zatrzymać?

Akcje DIS zdołały zwiększyć przychody i zysk na akcję dzięki ekspansji na nowe rynki, takie jak parki rozrywki, statki wycieczkowe i usługi medialne skierowane bezpośrednio do konsumentów. W najbliższych latach firma zamierza również w większym stopniu skoncentrować się na dystrybucji mediów cyfrowych, ponieważ uważa, że w dłuższej perspektywie będzie to bardziej opłacalne niż tradycyjne metody dystrybucji.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZvIRmdixLM&t=1s&ab_channel=LearntoInvest

Ogromną przewagą Disneya nad Netflixem jest różnorodność źródeł przychodów , na które składają się filmy (animowane i aktorskie), programy telewizyjne, gry wideo, wydawnictwa (książki), produkty konsumenckie, takie jak zabawki i odzież, parki rozrywki, takie jak Disneyland w Paryżu i Walt Disney World Resort w Orlando, media cyfrowe, w tym ESPN+, oraz sieć Freeform należąca do studia ABC.

Ostatnie wydarzenia będą jednak miały negatywny wpływ na akcje DIS w krótkim okresie czasu. Dlatego nie jest to najlepszy czas na inwestowanie w nie. W każdym razie nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Ekspertem w dziedzinie Disneya jest Faizan Farooque, od którego czerpałem informacje do tego artykułu.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet