S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Akcje Meta Platformy pogłębiają straty. Oto co musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz

To był naprawdę pracowity tydzień, zarówno dla rynków w ogóle, jak i dla poszczególnych tytułów akcji. Na przykład, akcje Meta Platform $FB+0.5% zakończyły piątkowe notowania z tygodniową stratą ponad 12%, w porównaniu z szerokim indeksem S&P 500, który w tym samym okresie spadł o nieco ponad 3%. Do spadku akcji Meta przyczyniło się kilka czynników, które omówimy bardziej szczegółowo w tym artykule.

Akcje FB zakończyły tydzień na znacznym minusie

Na początku tygodnia omówiłem akcje FB w artykule zatytułowanym Czy platformę Meta czeka los podobny do Netflixa?

Obecna sytuacja

Aby pomóc namzrozumieć , co przeżywateraz platforma Meta $FB+0.5% , jej konkurent Snap właśnie ogłosił w czwartek wynikifinansowe.

Snap odnotował 64-procentowy wzrost przychodów w ujęciu rocznym oraz 20-procentowy wzrost liczby dziennych aktywnych użytkowników. Jest to znacznie szybszy wzrost liczby aktywnych użytkowników niż wzrost o 8% w czwartym kwartale, który odnotowała Meta.

W pierwszym kwartale 2022 r. analitycy spodziewają się, że Meta odnotuje 11,6% wzrost przychodów w ujęciu rocznym, co oznacza spadek o 20% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Warto jednak zauważyć, że kierownictwo Snap'a również poinformowało o spowolnieniu wzrostuw swoim raporcie z wyników za I kwartał 2022roku.

https://twitter.com/Marco_FcF/status/1515723423820963840

Za słabe wyniki w ubiegłym kwartale Meta obwiniała presję konkurencyjną i niekorzystne czynniki ekonomiczne wpływające na rynek reklamy.

Czego się spodziewać

Podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych za pierwszy kwartał Snap obwiniał za wolniejszy wzrost głównie zmiany w zakresie prywatności na platformie - powołując się na bardziej rygorystyczne zasady Apple dotyczące ochrony użytkowników przed śledzeniem reklamodawców w systemie iOS - oraz przeszkody gospodarcze związane z inflacją, niepokojami geopolitycznymi, brakami w łańcuchu dostaw i zakłóceniami w pracy. Oczywiście czynniki te mogą również wpłynąć na wyniki pierwszego kwartału, które Meta przedstawi już w środę, 27 kwietnia, po zamknięciu rynku.

Przynajmniej jeden analityk uważa jednak, że złe wieści są już wycenione. Citigroup podwyższył ostatnio rekomendację dla akcji do "kupuj" z ceną docelową 300 USD. Inwestorzy powinni jednak traktować tę prognozę z przymrużeniem oka.

Chociaż akcje są tanie, przed zakupem warto obserwować, co Meta ogłosi w przyszłym tygodniu. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Wyniki finansowe Snap zostały omówione przez analityka Johna Ballarda.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet