S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Já do ETF pravidelně vždy první nebo poslední den v měsící a pak jednotlivé akcie v dipu. Ovšem akcie třeba jako $MO+1.1%, $BTI+1.2% nebo $VICI+0.5% teď nakupuji také pravidelně.

Nedávno jsen na toto téma četl zajímavý článek, ale už si nevzpomenu kde to bylo. Tam psali, že nejlepší strategie pro drobné investory je investovat pravidelně měsíčně polovinu prostředků a tu druhou šetřit na spořák na nějaký drobný úrok. V případě, že se trh propadne, tak se potom ty peníze ze spořáku používají na mimořádné nákupy. Podle velikosti propadů se určovalo kolik z té naspořené částky investovat, jako například při propadu 10% investovat 10% z úspor. Při propadu 20% investovat dalších 20% a tak dále. (ta procenta si nepamatuju přesně, ale na princip to nemá až takový vliv). Netvdím, že tuto metodu používám, četl jsem to teprve nedávno, ale v principu to dává smysl. Po novém roce se chci více zaměřit na tu pravidelnost.

Pravidelně měsíčně posílám do Monetiky, akcie jen když jsou "dostatečně dole" podle toho kolik mám volných peněz 😁

Měsíčně přelévám peníze na Revolut, kde je ukládám na fondy peněžního trhu. Odtud až v případě potřeby posílám k brokerovi. Případně když se mi nelíbí kurz, tak to nechávám v CZK na spořáku.

Pravidelně měsíčně a příležitostně dip. 😊

Ja mám nastavené alerty na akciách, o ktoré mám potenciálny záujem (prípadne záujem o dokúpenie k už existujúcim pozíciám). Ak mi príde alert nakúpim. To znamená že to môže byť niekolko krát za týždeň , ale aj niekoľko mesiacov nič (ak trh ide hore) alebo aj to že akciu ani nikdy nekúpim. Ak niektoré akcie dosiahnú nové ATH prehodnocujem nastavenia alertu. Ale to je skôr o každej jednej stratégii investora, ktoré sa individuálne líšia. Ale aby som odpovedal tak mám cca 15-20 nákupov za rok nepravidelne rozložených.

Dlouhodobě pravidelně na měsíční bázi a krátkodobě dle situace na trzích.

Můžeš mi ten kontakt na to účetnictví napsat sem prosím ..zatím mě nic na FB nedošlo Děkuji

Já musel Váš komentář přehlédnout, to se omlouvám, mohu poprosit fb ještě jednou? nemohu dávat věřejně tento kontakt.

Zdravím, investuji pouze příležitostně když je dip nebo se mi nějaká akcie zalíbí. Nemám stabilní příjem, pokud bych měl tak bych investoval na měsíční/týdenní bázi