S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

BlackRock ve eylemleri ... $BLK+1.4%

Arkadaşlar, bu şirket hakkında biraz fikir sahibi olalım. Muhtemelen hepimiz biliyoruz, kendi çapında bir dev ve biz esas olarak ve sadece bir hisse senedi portalı olsak da, bu şirketteki bir yatırımcı olarak, kripto dünyasıyla bağlantı kurmak için gelecekteki hamleler ve ETF planları üzerinde büyük bir etkisi olabilir ve bence olacak.

Gelişen kripto para yatırım ortamında önemli bir adımı temsil eden stratejik bir hamleyle, BlackRock'ın önerdiği borsa yatırım fonu (ETF) kararlı bir adım attı. Pazartesi günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan tadil edilmiş bir S-1 başvurusunda "IBIT" sembolünün kullanılması, şirketin büyüyen kripto para piyasasına girme niyetinin altını çiziyor.

Bu dosyalama, sadece bir formalite değil, fon yaratma ve geri ödeme mekanizmasını odak noktasına getiren önemli bir gelişmeydi. En son revizyon, analistlerin ve sektör uzmanlarının spekülasyon yaptığı bir "nakit getiri modeli" öneriyor. Belgede temel operasyonel süreç "Tröst sürekli olarak Sepet ihraç eder ve geri alır" şeklinde özetleniyor. Odak noktası öncelikle nakit bazlı işlemlerdir. Bununla birlikte, ETF'nin operasyonel çerçevesindeki esnekliği koruyan bir nokta olarak, düzenleyici onaya tabi olmak üzere "ayni" bir itfa süreci için ilginç bir kapsam bulunmaktadır. BlackRock $BLK+1.4% 'nın nakit bazlı bir itfa modelini tercih etmesi, devam eden değerlendirmeler bağlamında iyi bir hamleye işaret ediyor ve potansiyel olarak geçici bir çözüme işaret ederken "ayni" bir itfa modeli için kapıyı açık bırakıyor. Nakit ve ayni olmak üzere iki model arasındaki fark, portföy yönetimi ve bitcoinlere uygulanan muameleye dayanıyor. BlackRock, ETF'lerdeki varlık yönetiminde esneklik arıyor. Ancak SEC, geleneksel iş uygulamalarına daha uygun olarak görülen bir süreç olan itfa talebi üzerine bitcoin varlıklarının derhal satılmasını gerektiren ilk nakit modeline doğru eğiliyor gibi görünüyor.

BLK
$760.11 $10.13 +1.35%

BlackRock'ın Noel'den önce nakit itfa modeline geçmesi, operasyonları kolaylaştırmak için proaktif bir hareket olarak görülüyor ve gelecekte potansiyel ayarlamalar için yer bırakırken düzenleyici tercihlere uyma niyetini gösteriyor.

Siz bu değişimi nasıl görüyorsunuz? Hisse senedine sahibim ve şu anda %26 gibi güzel bir artıştayım ve şirket hala en yüksek seviyelerinden oldukça uzakta. Şahsen ben bunu bir artı olarak görüyorum. Ben bir hisse senedi yatırımcısıyım ancak kripto para birimleri burada ve dijital varlıkların ilerleyeceğine inanıyorum. Öte yandan, hala pek çok bilinmeyen var ve pek çok proje ölümcül bir şekilde sona eriyor, bu yüzden umarım bunu doğru anlarlar ve bu onlara hiçbir şekilde zarar vermez. 😊


No comments yet