S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

IPO SPOLEČNOSTI SHEIN

V první polovině prosince vyvstala informace o tom, že čínská digitální módní značka Shein podala důvěrnou žádost u americké Komise pro cenné papíry a burzy s cílem vstoupit na burzu, a to pravděpodobně na začátku roku 2024. Podle zprávy od agentury Bloomberg Shein usiluje o ocenění až na 90 miliard dolarů, což je nárůst oproti přibližně 66 miliardám dolarů, na které byla oceněna v květnovém kole financování.

Shein přináší nový přístup k vstupu na burzu tím, že upřednostňuje svůj sociální vliv nad tradičními finančními výsledky nebo investory. Společnost se zaměřuje na získávání poptávky po svých akciích pomocí silné přítomnosti na sociálních sítích, přičemž jen na Instagramu má přibližně 31 milionů sledujících. Většina z nich tvoří mladší spotřebitelé, kteří jsou přitahováni výhodnými cenami a výjimečnými módními možnostmi, které tato digitální módní značka nabízí.

Může dle Vás tak silný sociální vliv společnosti pomoci k ocenění až 90 miliard dolarů při IPO?


Velice mě to zajímá s budu to sledovat, jelikož všechny holky, které znám si kupují snad jenom z Sheinu a pořád o tom mluví. Mě tedy místo oblečení bude zajímat to IPO a ocenění.

Koukám, že to je všude stejné :D My se zaměříme na IPO a holkám nechejme modu.

Přesně tak to je :DD

ve mě se to pere co si mam vubec myslet - info o SHEINu nemám tak moc velký ale prostě pro mě tyhle cinsky hadrovky přijdou uplně nonsense ( něco málo jsem četl jakým stylem fungujou jak influenceri s tím zacházej jak oni s nima ) a takovýhle šílený ohodnocení ? hmmm

jako jejich model prodeje s tím, že jsou schopny okamžitě dovyrobit ze dne na týden nesmysl toho co je žádáno je zajímavý ale když se podívám jak funguje modní průmysl kolik oblečení "zbude" se vyhodí / spálí

pokud bych měl někam investovat tak maximálně do $MC.PA-1.2%  ale to by muselo být za jinou cenovku

Je to typický fast fashion, za levné ceny, mají dobře zvládnutý marketing, ostatní už je ovšem jiná věc, životnost takových prooduktů vysoká určitě není nemluvě například o ekologických aspektech.

LVMH je ovšem jiná..