S&P 500 ^GSPC 4,967.23 -0.88%
Nvidia NVDA $762.00 -10.00%
Meta META $481.07 -4.13%
Amazon AMZN $174.63 -2.56%
Tesla TSLA $147.02 -1.94%
Microsoft MSFT $399.12 -1.27%
Apple AAPL $165.00 -1.22%
Alphabet GOOG $155.72 -1.10%

Jak zde píšou ostatní,  je to hodně idivuduální a záleží na člověku. Ovšem čím dříve tím lépe.

Je to polopravda co se tu píše nerozlišuje te   zde dva různé paragrafy a dividenda s ČR je zdaněna a nemusíte nic....a dividenda ze zahraničí je sice zdaněna ale uvádí se do daňového přiznání ..musíte ji uvést nic na ni neplatíte daní v příslušném státě jen uvedete...😉hezký zbytek večera

Za mě opravdu hodně záleží na nastavené strategii investování.

Přijde na to, co člověk preferuje. Určitě nejsou vhodné high yield dividendy, člověk má sice třeba 9% divi, ale růst akcie žalostný. 
U dividend se nemusí podávat přiznání do 6000,- Kč. 
Nejsem si tím zcela jistý, ale v případě divi ETF platí daň ETF a pak ty jako příjemce. Takže u ETF je lepší ACC, po třech letech časový test, bez daně při odprodeji. 
Když už, tak např. ACC ETF plus část divi akcií. Problém je, že stock picking je náročný na čas…

Za letošní rok se nemusí podávat DP při příjmu do 20 tisíc Kč.

ba jo, 6 bylo do 22, díky za upozornění

docela nechapu zdejsi averzi vuci dividendovym akcii az se pomalu divim, ze firmy davaji dividendy...
Moje portfolio je z 90% jen dividendove nebot potrebuji za par let pasivni prijem


Môj názor: 
Záleží na osobnej stratégii investora. Napr. ja som začal s rast.akciami, ktoré nemajú dividendy, alebo ak majú tak len malé. Neskôr som zistil že mi to nerobí dobre :) keď to niečo "neprodukuje" priebežne tak som sa začal viac sústrediť na dividendové akcie. Nakoniec som skončil tak že už obchodujem iba dividendové akcie ktorých div. je min.5% a viac, ktoré mám v pláne predávať iba vo výnimočných prípadoch. Má to aj svoje "uskalia" ale s takouto stratégiou som v pohodičke. To ale netvrdím, že to vyhovuje každému, každý má svoju stratégiu, svoje očakávania a ciele, svoju psychologiu, vlastný maneymanagement a vlastnú analýzu. Takže ak hladáš jednoznačnú odpoveď či div portfólio alebo rastové akcie alebo zmiešané tak odpoveď nenájdeš. "100 ľudí 100chutí"

U mě, 4 akumulační ETF , tam je to vyřešené -neprodávám a nebudu. Z ostatních diví. 100tis za rok neudělám. Třeba to časem řešit budu muset, Až to přijde tak to řešit budu.

Představa ryze dividendového portfolia mě příliš neoslovuje. Už jen kvůli daním...

Navíc pokud společnosti mají lepší alternativy využití volných prostředků, měli by zvolit ty. Například třeba zpětné odkupy.

Jako proč ne, klidně hned. Záleží na profilu každého investora. 😊